Öğrenciler İçin Burs Dağıtan Kurum ve Kuruluşlar!

Öğrenciler İçin Burs Dağıtan Kurum ve Kuruluşlar!

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için birbirinden farklı kurum ve kuruluşlar tarafından destek ödemeleri veriliyor.

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için birbirinden farklı kurum ve kuruluşlar tarafından destek ödemeleri veriliyor.

Ülkemizde birçok kurum ve kuruluş tarafından sunulan imkânlar dâhilinde başvuru şartları ve başvuru aşamaları farklılık gösterebilmektedir.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURS FIRSATI SUNUYOR!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından pek çok öğrenciler için burs fırsatı sunulmaya devam etmektedir. On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren olağanüstü fırsatlar ile beraber öğrencilere Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine özel olarak 300 TL burs fırsatları sunulmaya devam etmektedir. VGM hem lise hem de ilköğretim öğrencilerine de bir başka burs programı ile burs veriyor. Üniversite öğrencileri 30 Ekim 2020 mesai saati sonuna kadar VGM bursu için başvuru yapabilecekler. Bu burslar KYK burslarının açıklanmasının ardından belirlenecek. KYK bursu alan öğrencilere VGM bursu verilmeyecek. Başvurular Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.

TEV ÖĞRENCİLER İÇİN BURS FIRSATI!

Türk Eğitim Vakfı günümüzde yapılan açıklamalar dahilinde on binlerce öğrenci için burs fırsatı sunulmaya devam etmektedir. Her yıl sunulan kredi fırsatları ile beraber sunulan kredi fırsatları ile ön plana çıkmaktadır. Başarı oranını göre verilen burs olanakları pek çok vatandaşımız için birbirinden farklı fırsatları beraberinde getirmesi ile beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. TEV ihtiyaç sahibi olan ailelere özel olarak tasarlanan fırsatlar ile beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Burs başvurusu yapmak isteyen bireyler başvuru işlemlerini vakıf üzerinden ya da internet sitesi üzerinden işlemlerini gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz.


KİMLER BURS FIRSATLARINDAN YARARLANABİLİR?

Burs fırsatları sunulmaya devam etmesinin ardından on binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren büyük fırsatlar ile beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen fırsatlar dahilinde burs olanaklarından yararlanabilecek kişiler şu şekildedir;
  • Anne yada babası vefat etmiş olanlar
  • Şehit, gazi yakını olanlar
  • Okuyan kardeş sayısı fazla olanlar
  • Kız evlatları
  • Öğrencinin hususi bir kabiliyete yada bir uğraşa merakının olması
  • Ailenin kırsal bölgede ikamet ediyor olması
  • Gönüllülük hizmetlerine doğal olarak olması
  • Vakıflardan burs alması durumunda kişinin vakfın tüm faaliyetlerine katılımının bulunması gerekmektedir.
BURS BAŞVURULARINI HEMEN YAPIN!

Burs fırsatlarından yararlanabilmeleri için büyük olanaklar sunulmaya devam etmektedir. On binlerce vatandaşımız için büyük fırsatlar sunulmaya başlanmasın ardından öğrenciler burs fırsatlarını değerlendirmek istemektedir. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen önemli olanaklar ile beraber yapılan burs ücretleri şu şekildedir;

İlkokul öğrencileri için yapılan destek ödemesi 200 TL,

Ortaokul öğrencileri için yapılan destek ödemesi 250 TL,

Lise öğrencileri için yapılan destek ödemesi 350 TL,

Üniversite öğrencileri için yapılan destek ödemesi 500 TL olarak belirlenmiştir.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR