Öğrenciler İçin Bedava Laptop ve Tablet Nasıl Dağıtılacak?

Öğrenciler İçin Bedava Laptop ve Tablet Nasıl Dağıtılacak?

Öğrenciler için bedava laptop dağıtımları gerçekleşecek! İşte Acun Ilıcalı tarafından yapılan ücretsiz laptop kampanyası sonuçları belli oldu mu?

Korona virüs salgını nedeniyle mecburen uzaktan eğitim sistemine geçen okulların pek çok öğrenci tarafından sorun teşkil ettiği ortaya çıkmıştı. Öğrencilerin birçoğunun uzaktan eğitime bağlanabilecek bilgisayar ya da İnterneti olmadığından dolayı uzaktan eğitim tam olarak öğrencilere ulaşamıyordu. Durumu fark eden TV8 sahibi Acun Ilıcalı ise öğrenciler için sıradışı bir kampanya yapmaya karar verdi. Kendi kanalında yaptığı özel canlı yayında öğrencilerin laptopa sahip olabilmesi için bağışlar topladı. Toplanan bağışlar sayesinde de ihtiyaç sahibi öğrencilere laptop gönderimi sağlanacağını belirtti. Milyonların beğenisi toplayan bu hareket ise öğrencilerin faydasına oldu.

20 Eylül Pazar akşamı gerçekleşen bağış yayınında ise Acun Ilıcalı tüm Türkiye’den bağış topladı. Bu bağışlar ile birlikte de öğrenciler için laptop gönderiminin sağlanacağını belirtti. Genel olarak ailesinin durumu olmayan ve eğitime katılabilmek için laptop ve İnternete ihtiyaç duyan öğrencilerin fayda görebilmesi için oluşturulan bu kampanya sayesinde de binlerce çocuğun laptopa sahip olabileceği duyuruldu. Korona virüs salgını başladığından beri süren uzaktan eğitimin en iyi şekilde gerçekleşebilmesi adına yapılan bu bağış yayınında ise birçok ünlü yüksek bağışlar yaptı. Şimdi ise gözler bu kampanyanın ne zaman gerçekleşeceği ve laptop dağıtımlarının ne zaman olacağında.

BEDAVA LAPTOP İÇİN İŞTE BAŞVURULAR!

Acun Ilıcalı tarafından yürütülen kampanya kapsamında binlerce çocuk artık laptop sahibi olabilecek. Bu laptoplar ile birlikte canlı derslere katılarak derslerinden geri kalmayacak. Haydi Şimdi adlı kampanya kapsamında gerçekleşmesi istenen ücretsiz laptop dağıtımlarının çeşitli bağışlar doğrultusunda yapılacağı açıklanıyor. TV8 ekranlarında yapılan bağışların yanında SMS ile birlikte destek olmak isteyen kişiler de EĞİTİM yazarak 2686 hattına mesaj gönderebiliyor. Gönderilen mesajlar ile birlikte de 10 lira bağış yapılabiliyor. Tamamen öğrencilerin derslerden geri kalmaması adına düzenlenen kampanya SMS’ler hariç 7,5 milyon lira bağışa ulaştı. SMS bağışlarının dahil edilmediği bu rakam bile öğrenciler için ne kadar büyük bir kampanyanın yürütüldüğünü gözler önüne seriyor.


ÜCRETSİZ LAPTOP ALMAK İSTEYENLERE MÜJDE!

Haydi Şimdi kampanyası kapsamında toplanan bağışlar Acun Ilıcalı ve Milli Eğitim Bakanlığı koordineli şekilde gerçekleşecektir diyebiliriz. Toplanan bağışlar ile birlikte öğrencilere ücretsiz laptop ve tablet dağıtımları yapılarak uzaktan eğitimin çok daha verimli hale dönüşmesi sağlanacaktır. Özellikle ilk ve ortaöğretim çağındaki çocukların büyük sıkıntı çektiği bu uzaktan eğitim artık ücretsiz laptop ve tablet dağıtımlarıyla daha kolay bir hale dönüşecektir.
Öğrenciler için yürütülen bu kampanya dışında ise çeşitli belediyelerin de öğrenciler için laptop ve tablet dağıtımlarına giriştiği haberi yapıldı. Örneğin Konya Belediyesi tarafından yürütülen kampanya kapsamında 10 bin tabletin ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderileceği söylendi.

BEDAVA LAPTOP VE TABLET İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPMAK GEREKİYOR?

Öğrenciler için oldukça merak edilen bedava laptop ve tablet başvuruları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Acun Ilıcalı tarafından yapılan Şimdi Haydi kampanyası kapsamında toplanan bütün bağışların öğrenciler için harcanacağı belirtildi. Öğrencilerin ise bu noktada herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek kalmadığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespit edileceği ifade edildi. Tamamen Bakanlık koordineli şekilde gerçekleşecek olan ücretsiz laptop ve tablet dağıtımlarının kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Öğrencilerin ise bu kampanya sayesinde uzaktan eğitimine sorunsuz şekilde katılım sağlayabileceği ve derslerinden geri kalmayacağı da bakanlık tarafından iletiliyor. Önümüzdeki dönemde bütün ihtiyaç sahibi öğrencilerin bu ücretsiz laptop ve tabletlerden faydalanacağı bildiriliyor.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER