O Kişilere Her Ay 300-500-700-3000 TL Ödeme Yapılıyor! Hemen Başvuru Yapın!

O Kişilere Her Ay 300-500-700-3000 TL Ödeme Yapılıyor! Hemen Başvuru Yapın!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müjdeyi verdi! Devlet annelere maddi destek sağlayacak. Sağlanacak olan maddi destekten bütün annelerimiz yararlanacak mı? İşte detaylar...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müjdeyi verdi! Devlet annelere maddi destek sağlayacak. Sağlanacak olan maddi destekten bütün annelerimiz yararlanacak mı? Destekten yararlanmak isteyen annelere hangi şartlar sunulacak? Şartları sağlayan anneler için desteğe nereden başvurulacak? Sağlanacak destek için anneler istenen şartları sağarsa annelere ödenecek tutar ne kadardır? Annelere bu zor korona virüs günlerinde destek gecikmedi! Merak ettiğiniz bu ve bunlara benzer pek çok soruyu sizler için haber kaynağımızda paylaştık.
Anneler hem maddi açıdan pek çok sorunla karşılaştı korona virüs süreci zorlu bir süreç oldu. Bununla birlikte çalışan anneler için de bu süre. İki katı daha zor oldu. Okullar ve kreşlerin çoğunluğu kapalı olduğu için anneler çocuklarını bırakacak yer bulamadılar. Bununla birlikte anneler oldukça mağdur durumuna düştüler. Anneler tarafından çekilen sıkıntının farkında olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca çalışan annelere 300 liradan başlayan maddi yardım desteği yapılacak. Yapılacak yardımın tutarı hangi koşullara göre artacak? Annelerin yapılacak yardımı arttırmaları için ne yapmaları gerekiyor? Yapılacak olan maddi destek yardımı annelerin çocuk sayısına göre artış gösterecek mi?

ÇALIŞAN ANNELERE 3000 TL YARDIM!

Korona virüs sürecinde en çok sıkıntıyı çalışan anneler çekti. Bununla birlikte de bu durum devletin gözünden kaçmadı ve annelere yardım desteği çok geçmeden müjdelendi! Devlet tarafından vatandaşlara zaten farklı farlı yardımlar maddi destek ödemeleri gerçekleştiriliyor. Özellikle korona virüs sürecine girilmesiyle birlikte bu yardımların çeşitleri ve kapsamları oldukça arttı. Ama bu süreçte çalışan annelerin girdiği sıkıntılar göz önünde bulundurularak vatandaşlarımıza bu yönde destek ödemeleri sağlanıyor.

Annelere devlet tarafından sağlanan ödemede çalışan annelere 3000 TL yardım edileceği duyuruldu. Peki, bu yardım şartları ne olacak ve bu yardımdan kimler faydalanabilecek? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada eğitimli olan çocuk bakıcılarının teşviki için kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi kapsamında çalışan annelere 3000 TL ödeme yapıyor. Ödemeler bu yıl tamamlanacak ve yapılacak olan ödemeler 300 Euro yani bunu Türk lirasına çevirdiğimiz zaman 3000 TL'ye çıkarılacak.


ÇALIŞAN ANNELERE 300 EURO ÖDEME GELİYOR!

Çalışan annelere devletten maddi nakit desteği sağlanıyor. Çalışan annelere eğitimli çocuk bakıcısı teşviki ile kayıtlı kadın istihdamının artmasının desteklenmesi için ve var olan istihdamın da korunabilmesi için annelere 300 Euro maddi destek ödemesi yapılacak. Çalışan anneler için en büyü sorun en büyük sorun çalışırken çocuklarını nereye bırakacakları sorunudur.  Sigortalı eğitimli bakıcı çalıştırmaya ilk adım olarak 0-24 aylık çocuğu olan vatandaşlarımıza toplumdaki 4-A sigortalı çalışan anneler bu projeden yararlanabilecek.

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Çalışan annelere yapılacak olan maddi destek ödemesinin tarihinin ne zaman olacağını anneler merakla bekliyorlar ve bu tarihi kaçırmamak için her yerden araştırıyorlar. Merak ettiğiniz tüm detayları www.sgk.gov.tr adresini kullanılarak öğrenebilir ve başvurusu sayfası buradan açıldığı zaman başvurularınızı da buradan yapabilirsiniz.

DEVLET TARAFINDAN SAĞLANAN ANALIK ÖDENEĞİ!
  • İlk bebek 300 TL,
  • İkinci bebek 400 TL
  • Üç ve daha fazla bebek 600 TL
Diğer ödemeler doğumda çoğul bebek sayısına bağlı olarak değişir.
  • İlk ikiz bebek 300 TL
  • ikinci ikiz bebek 400 TL
  • İlk üçüz bebek 700 TL
  • Üçüncü bebek ilki 300
  • Üçüz ikinci bebek 400
  • Üçüz bebek sonuncusu 600 TL
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER