Nakit İhtiyacı Olanlar Kimlik Kartınızla Anında Kredi Almanız Mümkün! 10, 50, 70, 100 Bin TL Kredi..

Nakit İhtiyacı Olanlar Kimlik Kartınızla Anında Kredi Almanız Mümkün! 10, 50, 70, 100 Bin TL Kredi..

Emekli vatandaşa kredi desteği sağlayan bankalar hangileridir? Hangi bankalar anında kredi desteği sağlanmaktadır? Emeklilere faizsiz kredi verilecek mi? Bankaların kredi limitleri ne kadar?

Emekli vatandaşa faizsiz kredi veren bankalar hangileri merakla beklenirken açıklama geldi. Korona virüs salgını ile beraber kamu bankaları emekli vatandaşa faizsiz kredi vermek için hazırlıklarını yaptı. 

2020 yılı ile beraber emekliye 10 maaş ikramiye verilmesi ve emekliye 10 maaş faizsiz kredi olanağı tekrardan gündeme geldi. Bankaların kredi limitlerinde değişiklikler yaşanırken, oranlar bazı etmenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

2020 EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK Mİ?

Daha önce bu konuda açıklama yapılmış ve bu açıklamada emekli vatandaşa 3 maaş avans verileceği bildirilmişti. Ayrıca talep edilmesi halinde ise emekli vatadaşa, 10 maaş avans verilebileceği açıklamasıda yapılmıştı. Verilen bu kredinin ise kişinin talebi doğrultusunda taksitlendirilecek ve maaşından kesinti yapılarak faizsiz olarak tahsil edileceği duyurusu yapılmıştı.

Milyonlarca memur ve işçi emeklisi vatandaş faizsiz kredi için verilen bu sözün tutulmasını beklemektedir. Hükümet tarafından konu hakkında zaman zaman yapılan açıklamalar bulunsa da net olarak ve kesin olarak yapılacak bir durum henüz bulunmamaktadır.

VAKIFBANK'TAN EMEKLİYE KREDİ

Emekliye anında kredi veren bankalar dan biride Vakıfbank'tır. PTT'nin anlaşmalı olarak emeklilere bu kredi desteği sağlanmaktadır. Vakıfbank'ın verdiği emekli kredilerinin limitleri maksimum 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Vakıfbank emekli kredi vadesi 60 ay olarak belirlenmiştir. Kredi çekmeyi düşünen emekliler için belirlenen bir yaş sınırı bulunmaktadır. Yaş sınırı 80 olarak belirlenmiştir. 80 yaşını aşmış emeklilere kredi verilmemektedir.

ŞEKERBANK'TAN EMEKLİYE KREDİ

Şekerbank'ta emekliye kredi veren bankalar arasındadır. Bu krediyi PTT ile olan anlaşması aracılığı ile vermektedir. Emekli kredi vadesi 60 ay olarak belirlenmiştir. Maksimum kredi limiti 36.000 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıca yine kurumdan maaş alma şartı ile yalnızca T.C. kimlik belgesini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilmeniz mümkün olmaktadır. Bunun dışında sizden herhangi ek bir evrak talep edilmemektedir. Şekerbank kredi başvurunuzu incelemesinin ardından incelemeler sonucunda size onay verirse tekrar banka şubesine giderek adınıza yatırılmış olan kredi tutarını çekebilmeniz mümkün olacaktır.


FIBABANKA'DAN EMEKLİYE KREDİ!

Fibabanka emeklilere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Krediyi 3.000 TL limitli olarak ve 18 ay vadeli emekli kredisini sıfır faizli olarak verecektir. Bu anlamda banka emekli müşterileri için en avantajlı kredi kampanyası düzenleyen bankalar arasında en önemli yeri almaktadır. 3.000 TL'ye kadar faizsiz kredi kullanmak isteyen emekli vatandaş, Fıbabanka'dan 18 ay vadeli olarak, kredi alarak acil nakit ihtiyaçlarını hiç faiz ödemeden karşılayabilmektedirler.

GARATİ BBVA'DAN EMEKLİYE KREDİ! 100.000 TL

Garanti BBVA çok yüksek limitlerde ihtiyaç kredisi kullanmayı planlayan müşteriler için kredi desteği sağlamaktadır.

BDDK'nın son vade düzenlemesi üzerine 36 ay vade ile ihtiyaç kredisi sağlamakta olan banka Garanti BBVA, müşterilerinin 100.000 TL'ye kadar olan ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Kimliğinizle beraber ve gelir belgesi ile Garanti BBVA ihtiyaç kredisi başvurunuzu yaparak kredinizi alabilirsiniz.

QNB FİNANSBANK'TAN EMEKLİYE KREDİ! 70.000 TL

QNB Finansbank tarafından emekli müşterilerine 70.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi sağlanmatadır. Banka 3 ay ödeme erteleme imkanı sunmaktadır. Banka emekli müşterilerine toplam 3 yıllık bir ödeme planı hazırlamaktadır. QNB Finansbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanmayı düşünen vatandaşlar kredi başvurularını banka şubeleri üzerinden yapabilme imkanı sağlanmıştır.

İŞ BANKASI'NDAN EMEKLİYE KREDİ! 50.000 TL

İş Bankası tarafından da emekli müşterilerine iki farklı ihtiyaç kredisi kampanyası sunulmaktadır.

İş Bankası 50.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşterileri için anında kredi fırsatı sunmaktadır. Bu kredi için esnek ödeme seçenekleri uygulanmaktadır. Krediyi en fazla 36 ay vade imkanı ile kullanabilirsiniz.Ayrıca yer aldığı bu kredi kampayasında 3 ay erteleme imkanıda sağlanmaktadır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER