Milyonların Kredi Kartı Aidat Ücreti E-Devlet Üzerinden İade Edilecek! Hemen Bu Uygulamadan Başvurun

Milyonların Kredi Kartı Aidat Ücreti E-Devlet Üzerinden İade Edilecek! Hemen Bu Uygulamadan Başvurun
YAYINLANMA TARİHİ: 28.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Son zamanlarda kredi kartı aidatları ile ilgili sosyal medya üzerinde pek çok iddiaların dolanması üzerine vatandaşlarımız bu iddiaların gerçek ya da gerçek olmadığını araştırmaya başladı.

Son zamanlarda kredi kartı aidatları ile ilgili sosyal medya üzerinde pek çok iddiaların dolanması üzerine vatandaşlarımız bu iddiaların gerçek ya da gerçek olmadığını araştırmaya başladı. Günümüzde pek çok tüketici kart aidatı hassasiyetini kullanarak birçok vatandaşımızı dolandırma girişimleri içerisinde bulunmaktadır. Ulusal haber kanalların isimlerinin de yer aldığı bu haberler kapsamında pek çok vatandaşımız kredi kartı aidatı iade edilecek mi? sorusu ile gündemimizde ki yerini almaktadır. Milyonlarca vatandaşımız tarafından araştırılan bu konu üzerine sosyal medya üzerinde çıkan iddialar pek çok vatandaşımızın aklını karıştırmayı başardı. Sosyal medya üzerinden sürekli olarak reklam oluşturulmasıyla birlikte Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı ve Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Altay bu konu ile ilgili son dakika açıklamalarını ile gündemimizde ki yerini alıyor.
Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı ve Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Altay tarafından, “Reklamı yapılan linke tıklandığında telefon faturasına ücret yansıyabiliyor ve kredi kartı bilgileri istenilerek tüm bilgiler ele geçirilebiliyor. Bu reklamlara itibar etmeyin” İfadelerini kullanarak pek çok vatandaşımız için gerekli açıklamalar da bulundu. Bunun üzerine halen internet üzerinde yapılan araştırmalar kapsamında milyonlarca vatandaşımız için kredi kartı aidatlarının iade edilip edilmeyeceği merak içerisinde araştırılarak gündeme damgasını vurmaktadır.

KREDİ KARTI YILLIK AİDATLARI İÇİN İADE İDDİLARI!


Sosyal medya üzerinden yayımlanan kredi kartı yıllık aidat ücretlerinin iade edileceği açıklanması üzerine pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek istemektedir. E Devlet üzerinde yoğunluk gösteren kredi aidatları ile ilgili iade yapılacak mı? Kredi aidatları alınmayacak mı? soruları son zamanların en çok araştırılan konuları arasında ön plana çıkmaktadır. E Devlet logosunun kullanılması ile birlikte sık sık gündemimize gelen bu iddialara itibar edilmemesi gerektiği açıklanması ile tüketiciler için uyarıda bulunuldu. E Devlet’in turkiye.gov.tr adresi ile benzetmeler yapılması ile açılan internet adresleri üzerinden paylaşılan pek çok bilginin asılsız olabileceği unutmamanız gerekmektedir.
Sosyal medya üzerinde sahte hesapların açılması üzerine kredi kartı aidatlarının iade edilmesine yönelik asılsız haberler paylaşıldı. Bunun üzerine pek çok vatandaşımız bu haberin gerçek olup olmadığını araştırmaya başlaması üzerine bu haberin asılsız olduğu ortaya çıktı. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar kapsamında bu konunun asılsız olduğu bildirilmesi üzerine tüketiciler için uyarıda bulunuldu. Dolandırıcıların iddialarını kulak ardı edilmesi gerektiği ve bu tarz internet adreslerine itibar edilmemesi gerektiği açıklandı. Böylelikle sosyal medya üzerinde e devlet logosunun kullanılması ile birlikte asılsız haber paylaşımlarına itibar edilmemesi gerektiği açıklanarak gündemimizde ki yerini almaktadır.
Bu kapsam doğrultusunda yapılan açıklamalar, ‘’Düzenleme gereği kredi kartlarından kart aidatı alınabilmekte olup, resmi kurum ya da e-devlet logosuyla kredi kartı aidatlarının iadesinin yapıldığını iddia eden sosyal medya hesaplarına itibar edilmemesi, vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olması gerekmektedir" ifadeleri kullanılmıştır.

E DEVLET LOGOSUNU KULLANARAK DOLANDIRICILIK BAŞLADI!

Konu ile alakalı yapılan açıklamalara şu ifadelere yer verildi:
"Söz konusu düzenleme gereği kredi kartlarından kart aidatı alınabilmekte olup, resmi kurum ya da e-Devlet logosuyla kredi kartı aidatlarının iadesinin yapıldığını iddia eden sosyal medya hesaplarına itibar edilmemesi, vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olması gerekmektedir. Kart çıkaran kuruluşça talep edilen kart aidatlarına ilişkin olarak alışveriş taahhüdüne bağlı ücret alınmaması ve benzeri, tüketicilerimiz ile yapılan anlaşmaya aykırılık olması durumları ile söz konusu mevzuat hükümlerine aykırılık oluşturabilecek uygulamayla karşılaşılması halinde öncelikle kart çıkaran kuruluşa başvurulması gerekmektedir. Kart çıkaran kuruluş ile uyuşmazlığın çözülememesi durumunda 6502 sayılı Kanun kapsamında 10 bin 390 TL'nin altında olan uyuşmazlıklar için 'Tüketici Hakem Heyetleri'ne, bu tutarı aşan uyuşmazlıklar için de 'Tüketici Mahkemeleri'ne başvurabilmesi mümkündür."
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER