Merkez Bankası Kararı Sonrası TEB ve Garanti BBVA İhtiyaç Kredilerinde Faiz Oranlarını Düşürdü!

Merkez Bankası Kararı Sonrası TEB ve Garanti BBVA İhtiyaç Kredilerinde Faiz Oranlarını Düşürdü!
YAYIN TARİHİ: 24.05.2020 04:34:00
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Türkiye CUmhuriyet Merkez Bankası 2020 Mayıs ayı Para Politikası Toplantısı'nı gerçekleştirdi! Merkez Bankası Mayıs Ayı PPK toplantısında 50 baz puan faiz indirimi kararı geldi ve faiz indirimi furyası sürdü.

Türkiye CUmhuriyet Merkez Bankası 2020 Mayıs ayı Para Politikası Toplantısı'nı gerçekleştirdi! Merkez Bankası Mayıs Ayı PPK toplantısında 50 baz puan faiz indirimi kararı geldi ve faiz indirimi furyası sürdü. Merkez'in faiz indirimi kararının ardından TEB ve Garanti BBVA'da ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime gitti! Bankaların Mayıs ayı kredi faiz oranları güncellendi. Garanti BBVA ile TEB ihtiyaç kredilerinde Ramazan Bayramı öncesi faiz indirimi kararı aldı! Peki Bayram öncesi bankaların kredi faiz oranları ne? Detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Bankalardan faiz indirimi kararları gelmeye devam ediyor! Bankalar, Koronavirüs salgını sürecinde vatandaşa destek için özellikle Kamu bankaları öncülüğünde Temel İhtiyaç Desteği kredi paketlerini hayata geçirmişken, Merkez Bankası Mayıs ayı PPK toplantısında alınan 50 baz puan faiz indirimi kararının da etkisiyle, birçok banka tarafından faiz indirimi kararları da alınmaya başlandı. Bu kapsamda, iki özel banka, Garanti BBVA ve TEB, İhtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime gitti! 

MERKEZ BANKASI'NDAN 50 BAZ PUANLIK FAİZ İNDİRİMİ! 

Başkan Murat Uysal başkanlığında toplanan Merkez Bankası Mayıs ayı Para Politikası Kurulu (PPK), 50 baz puan faiz indirimi kararı alındığını açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca açıklanan faiz indirimi kararı çerçevesinde politika faizleri, %8,75'ten %8,25'e inmiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın yerine Murat Uysal'ı getirmesinin ardından faizlerde düşüş trendi sürmeye devam etti. 

GARANTİ BBVA VE TEB İHTİYAÇ KREDİSİNDE FAİZLERİ İNDİRDİ!

Merkez Bankası'ndan gelen 50 baz puanlık faiz indirimi kararının ardından iki özel banka, Garanti BBVA ve TEB, ihtiyaç kredisinde faiz oranlarını indirdi. Garanti Bankası, Konut kredisinde faiz oranlarını %0,99'dan %0,95'e çekmişti. 100 bin TL konut kredisi kullanan bir vatandaş, aylık 1.400 TL geri ödemeyle ev sahibi olabiliyor.


TEB İHTİYAÇ KREDİSİNDE FAİZ İNDİRİMİNE GİTTİ!

Merkez Bankasının faiz indirimi kararıyla birlikte Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), ihtiyaç kredisinde faizleri düşürdü. TEB, ihtiyaç kredisi paketlerinde faiz oranını %0,94 seviyesinden %0,89'a çekti. Ramazan Bayramı öncesi Bayram kredisi çekmek isteyen vatandaşlara TEB'den %0,89 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi imkanı da sağlanmış oldu.

EN DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİLERİ HANGİ BANKADA?

2020 Mayıs ayı itibariyle düşük faizli krediler, vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında açıklanan Temel İhtiyaç Desteği Kredisi, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sürdürülüyor. Kamu bankaları, vatandaşa %0,49 faiz oranı ve 6 ay geri ödemesiz 36 aya kadar vade seçeneğiyle ihtiyaç kredisi sunuyor. Ancak bu kredilerden sadece hane içi geliri 5 bin TL ve altında olan ihtiyaç sahipleri yararlanabiliyor.

ING Bank ise ihtiyaç kredilerinde faiz oranlarını %0,79'a çekmiş durumda. En düşük taşıt kredisi faiz oranı ise yüzde 0.80 rakamı ile Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından veriliyor. 
Kuveyt Türk Katılım Bankası ise %0,76 kâr payı oranıyla konut finansmanı sağlıyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR