MEB’den ve Belediyelerden Bedava Laptop Başvuru Formu Linki!

MEB’den ve Belediyelerden Bedava Laptop Başvuru Formu Linki!

Ücretsiz tablet dağıtımı vatandaşımızın gündemine yerleşmiş durumda. Belediyeler tarafından dağıtılacak tabletler oldukça ilgi gördü.

Ücretsiz tablet dağıtımı vatandaşımızın gündemine yerleşmiş durumda. Belediyeler tarafından dağıtılacak tabletler oldukça ilgi gördü. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan tablet başvuruları için vatandaşlarımız pek çok soruyu merak ediyorlar. Bedava tablet dağıtımı ne zaman başlayacak? Belediyelerin bedava tablet dağıtımı için nereden başvuru yapılır gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız korona virüsün getirdiği pek çok ekonomik sıkıntıda devlet yardımları ile kurtulmayı bekliyorlar. Okulların uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte de özellikle maddi açıdan yetersiz olan vatandaşlarımız için bu tablet dağıtımları oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız tablet dağıtımı ile ilgili araştırma yapıyorlar. Araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için detayları haber kaynağımızda paylaştık.

Korona virüsün etkisiyle vatandaşlarımız devletten gelecek her türlü yardımı merakla bekliyorlardı. Bunun üzerine eğitim gibi çok önemli bir konuda belediyelerin yardım girişimleri vatandaşlarımız tarafından oldukça sevinçle karşılandı. Bütün çocuklarımıza eşit eğitim imkânları sağlamak amacıyla belediyeler harekete geçti. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımız sırada bekliyorlar. Tablet yardımları yapan belediyeler ve ücretsiz tablet almak için yapılması gerekenler her yerden araştırılıyor. Vatandaşlarımız bu konu da araştırma yapmaya devam ederken biz de sizler için haberimizde ayrıntılara yer verdik. İşte belediyeler tarafından başlatılan ücretsiz tablet kampanyası ile ilgili vatandaşlarımız tarafından merak edilen detaylar…

ÜCRETSİZ TABLET LAPTOP BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

Vatandaşlarımız belediyeler tarafından başlatılan ücretsiz tablet kampanyasından yararlanmak istiyorlar. Korona virüs vatandaşlarımızı ekonomik anlamda oldukça etkilemiştir. Vatandaşlarımız için devlet yardımları oldukça önemlidir. Bunun sebebi ise eğitim sisteminde yaşanan değişikliklerdir. Korona virüsün ülkemizde yayıldığı ilk günlerden itibaren eğitime 3 hafta ile ara verildi. Daha sonra korona virüsün yayılmaya başlamasıyla birlikte de devam eden süreç için uzaktan eğitime geçildi. Dönemin kalan yarısı uzaktan eğitimle devam etti. Daha sonra korona virüsün beklenenden daha fazla uzamasıyla birlikte de yeni dönemde de öğrencilerimiz için uzaktan eğitim süreci başladı. Uzaktan eğitim süreci maddi anlamda çocuklarımız arasında eşitsizlikleri de beraberinde getirdi. Çocuklarımız uzaktan eğitimde derslere gitmek için tablete ihtiyaç duyuyorlar.


Ülkemizin pek çok yerinde çocuklarımız hem internet hem de teknolojik alet sıkıntısı çekiyordu. Maddi açıdan durumu yetersiz olan vatandaşlarımız da devletten gelecek olan yardımları bekliyordu. Vatandaşlarımızın umutla bekleyişi son buldu. Belediyeler ülkemizin her kesiminden her köşesinden çocuklarımızı uzaktan eğitime devam edebilmesi için harekete geçti. Belediyeler için ücretsiz tablet dağıtımı başlıyor. Vatandaşlarımız çocuklarının daha iyi şartlarda eğitim alması eğitim haklarından sorunsuz olarak yararlanabilmesi için bu yardımlara ihtiyaç duyuyor bunun için de gelecek başvuru şartlarını ve nasıl başvuru yapılması gerektiği ile ilgili açıklama yapılmasını bekliyorlar.

ESENLER BELEDİYESİ ŞARTLARINI AÇIKLADI!

Ücretsiz tablet yardımından yararlanabilmek isteyen vatandaşlarımız için başvuru şartları oldukça merak ediliyordu. Vatandaşlarımız belediyelerden gelecek olan açıklamaları beklerken Esenler Belediyesi tablet yardımının yapılma şartlarını açıkladı. Vatandaşlarımızın aşağıda belirttiğimiz şartları sağlaması gerekiyor.
  • Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanmış, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün EBA platformuna giremediğini tespit ettiği öğrencilerden olmak
  • •Sosyal Yardım Yönetmeliği şartlarına uymak.
  • •İlkokul, ortaokul veya lise öğrencisi olmak gereklidir.
  • •Esenler’de ikamet ediyor veya Esenler'de bir okulda okuyor olmak.
NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Başvuru şartlarını da öğrenen vatandaşlarımız bu yardımları almak için nasıl başvuru yapacaklarını merak ediyorlar. Başvuru yapabilmek için öncelikle gerekli şartları sağlıyor olmak gerekiyor. Gerekli şartları sağlayan vatandaşlarımız bu yardımlara belediyelere giderek başvuru yapabilecekleri gibi birebir gidip başvuru yapamayacak olan vatandaşlarımız için ise belediyelerin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formları üzerinden başvuru yapılabilecek.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR