KYK Borçları Silinecek mi? KYK Kanun Teklifi Meclis’te

KYK Borçları Silinecek mi? KYK Kanun Teklifi Meclis’te

KYK Borçları silinecek mi? Öğrenciler twitter üzerinden #KykBorcuBelimiziBüktü hashtagiyle seslerini duyurmak istiyor. 2019 Kyk kredi borçlarının silinmesi için gözler TBMM'ye çevrilmiş durumda. Milyonlarca üniversite öğrencisini yakından ilgilendiren Kyk borçlarının silinmesine dair detaylar.

Kredi Yurtlar Kurumu'ndan Kredi ödemesi alan öğrenciler, sosyal medya platformu Twitter üzerinden #kykborcubelimizibüktü etiketiyle seslerini duyurmak istiyor. Kyk kredi borçlarının silinmesini isteyen öğrenciler, okul hayatının ardından mesleğe atılmadan önce Kyk borcu ödemek zorunda kaldıklarını, Türkiye'deki işsizlik sorununun da bu süreçte kendilerini zorladığını dile getiriyor.

Binlerce öğrenci Twitter üzerinedn #KykBorcuBelimiziBüktü etiketine tweet göndererek seslerini hükümet yetkililerine ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmak istiyor. KYK borçlarının silinmesi ile rahatlamak isteyen öğrencilerin gözü kulağı gelecek müjdeli habere çevrildi.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BURS DEĞİL KREDİ ALIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamalarda öğrencilere seslenerek KYK'dan ille de burs beklenilmemesini, düşük faizli ve uzun süre vadeli Kredi ödemesinin de tercih edilmesini istemişti. Sistemin kendi içindeki işlerliğine vurgu yapan Erdoğan, KYK Kredi ödemelerinin tercih edilmemesine tepki göstermişti.

Şimdi öğrenciler ikiye bölünmüş durumda. Kimileri KYK kredi borçlarının silineceğine dair umut taşırken kimileri de böyle bir durumun söz konusu olmayacağını düşünüyor. Gözler TBMM'de yapılacak KYK borçlarının silinmesine dair çalışmaya çevrildi. TBMM'de herhangi bir partiden böyle bir adım gelir de Genel Kurul'da görüşülür mü? Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversite öğrencilerinin bu sesini duyacak mı? İlerleyen zamanda göreceğiz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR