KYK Borçları İçin TBMM’de Görüşme Başladı! KYK Borçları Silinecek Mi? İşte Tüm Ayrıntılar…

KYK Borçları İçin TBMM’de Görüşme Başladı! KYK Borçları Silinecek Mi? İşte Tüm Ayrıntılar…

KYK borçları ile ilgili yapılan açıklamalar ile beraber pek çok vatandaşımız borçların silinip silinmeyeceğini araştırmaya başladı.

KYK borçları ile ilgili yapılan açıklamalar ile beraber pek çok vatandaşımız borçların silinip silinmeyeceğini araştırmaya başlamış bulunmaktadır. Korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde herhangi bir faiz uygulamasının yapılmayacağı açıklanması ile beraber vatandaşlarımızın üzerinde ki yük bir nebze de olsa hafiflemiş bulunmaktadır. KYK borçları vatandaşlarımızın belini bükmeye balamasının ardından TBMM de görüşülmesi üzerine yeni talepler oluşturuldu. Bu taleplerin oluşturulmasının ardından pek çok vatandaşımız büyük olanakları değerlendirerek gündemimizde ki yerini almaktadır. Peki, KYK borçları silinecek mi? KYK borçları ile ilgili son dakika gelişmeleri haber adresimiz üzerinden öğrenebilirsiniz…

KYK BORÇLARI GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI! KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?


KYK borçlarının vatandaşlarımız üzerinde ki yüklerin kaldırılmasına yönelik çalışmalar başlatılması ile beraber on binlerce vatandaşımız için büyük olanak sunulmaya başlamış bulunmaktadır.  Bu olanaklardan yararlanmak isteyen bireyler için sunulan Fırsatlar karşısında KYK borçlarının tamamen silinmesi ön görülmektedir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu taleplerini TBMM’ye iletmesinin ardından dikkatleri üzerine çekmektedir. On binlerce vatandaşımız için yapılan son dakika gelişmeler doğrultusunda Başkan Kılıçdaroğlu, “KYK borçlarının vatandaşlarımızın boynunda demokles kılıcı gibi sallanmasına artık bir son verilmeli. Partimizin yetkili birimleri talimat verdim. KYK borçlarının tamamen silinmesine yönelik detaylı bir çalışma yapacaklar. Bu çalışma sonuçlandığında AK Parti ve MHP ile de görüşme talep edeceğiz. Yapacağımız görüşmede gerekçeleri ve ekonomik tabloyu ortaya koyarak KYK borçlarının silinmesine destek olmalarını isteyeceğiz.” İfadeleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 15.000 öğrenciye burs verdiğini açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Öğrenciye destek senet imzalatıp kredi vermekle olmaz. Burs vereceksin, al kardeşim sen maddi sorununu düşünme diyeceksin. Gençlerimiz zadece iyi bir eğitim almakla, kendilerini geliştirmekle, dünya gençleri ile rekabet etmekle zaman harcayacaklar. Okul bitince bu krediyi nasıl geri ödeyeceğim diye düşünmeyecekler.” ifadelerini kullandı.

İŞSİZLER BORÇLARINI NASIL ÖDEYECEK! KYK BORÇLARI SİLİNSİN!

KYK borçlarının silinmesine yönelik büyük fırsatlar sunulmaya devam etmesinin ardından dikkatleri üzerine çekmektedir. On binlerce vatandaşımız için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önemli açıklamalar yapmasının ardından ön plana çıkmaktadır. Bakan Kılıçdaroğlu, “Bu eleştiri büyük bir haksızlık içeriyor. Kredi borcunu ödeyen arkadaşımızın maddi durumu iyidir. Gençlerimiz işsiz, iş bulan da asgari ücretle çalışıyor bırakın kredi ödemeyi ay sonunu bile getiremiyor. Nasıl bu krediyi ödeyeceksin diyebiliriz. Burs vermiyor tefecilik yapıyoruz. Sosyal devlet düşük gelirli vatandaşın yanında olduğunda sosyal devlettir. Türkiye sosyal devlet midir? Bunu sorgulayacak olan kredisi ödeyemeyen, iş bulamayan insanımızdır.” şeklinde konuştu. Böylelikle vatandaşlarımız için müjdeli haberin gelmesi an meselesi olabilir. KYK borçları ile ilgili son dakika gelişmeleri haber bültenimiz üzerinden öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR