Kurban Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Kurban Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?
YAYINLANMA TARİHİ: 06.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Korona virüs sebebi ile Türkiye’de pek çok kez sokağa çıkma yasakları uygulandı. Uygulanan bu yasakların tamamı halkımızı Korona virüs salgınından korumak ve yayılma hızını kırabilmekti.

Korona virüs sebebi ile Türkiye’de pek çok kez sokağa çıkma yasakları uygulandı. Uygulanan bu yasakların tamamı halkımızı Korona virüs salgınından korumak ve yayılma hızını kırabilmekti. Gayet de başarılı oldu. Sokağa çıkma yasakları sürecinde Korona virüs vakaları yüzde 70 azalma gösterdi. Bu sayede en az 500 bin vatandaşımız Korona virüsten korunduğu iddia ediliyor. Peki, Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sokağa çıkma yasağı ne zaman olacak? Ramazan Bayramı’nda uygulanan sokağa çıkma yasağı, Kurban Bayramı’nda da uygulanacak mı? İşte merak edilen tüm soruların cevapları…

Ramazan Bayramı sürecinde sokağa çıkma yasağı uygulandı, sonrasında ve öncesinde pek çok kez sokağa çıkma yasağı uygulanması hasebiyle yüz binlerce vatandaşımızın Korona virüs salgınına yakalanma riski azaltılmış oldu. Yapılan resmi açıklamalara göre sokağa çıkma yasağı sebebi ile en az 500 bin kişinin Korona virüs salgınına yakalanma riski azaltılmış oldu. Bu sayede Korona virüsün yayılma hızı ve bulaşma hızı çok çabuk bir şekilde kırılmış oldu. Şimdi ise insanlar Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sokağa çıkma yasağı ne zaman gelecek? Gibi soruları arama motorlarında aramaya başladı. Yapılan bu aramalar neticesinde vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde Korona virüs salgınından korunabilmesi sağlanacak. Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte tüm ayrıntılı cevapları…

SAĞLIK BAKANI’NDAN AYRINTILI AÇIKLAMA GELDİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Gibi soruların cevaplarını verdi. Verdiği cevaplar neticesinde milyonlarca vatandaşımızın Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorularına yanıt vermiş oldu. Ancak hala sokağa çıkma yasaklarının bittiğini düşünmeyen vatandaşlarımız oldu. Çünkü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada ucu açık bir şekilde konuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bayramda sokağa çıkma yasağı hakkında açıklamada bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada şu anda bayram için bir kısıtlamanın kurulda gündeme gelmediğini söyledi. Bakan Koca yaptığı açıklama şöyle: "Kurban Bayramı'nda kısıtlılık olmayacak kanaatindeyim. Zaten kararı verecek olanda Bakanlar Kurulu ve Sayın Cumhurbaşkanıdır.” İfadelerine yer verdi. Bu ifadeler ise ucu açık bir şekilde kalmış oldu.


KURBAN BAYRAMI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Kimler Kurban Bayramı’nda sokağa çıkmayacak? Gibi soruların cevapları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da verdiği cevap gibi olacak. Yani sokağa çıkma yasağı gelmesi düşünülmüyor. Ancak gidişat olumlu değil, sokağa çıkma yasakları sürecinde halledilen tüm sorunların şimdi yeniden başladığı düşünülüyor. O nedenle Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı gelebilir. Ancak bu kararı yine devlet büyükleri, Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2020 yılı Kurban Bayramı 1. günü 31 Temmuz 2020 Cuma günü gerçekleşecek.
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER