Kurban Bayramı’nda İhtiyaç Kredisi En Uygun En Düşük Faizle Hangi Bankadan Alınır?

Kurban Bayramı’nda İhtiyaç Kredisi En Uygun En Düşük Faizle Hangi Bankadan Alınır?

T.C Merkez Bankası'nın 425 baz puanlık faiz indiriminin ardından bankalar da konut ve ihtiyaç kredilerinde faiz indirimine gitmişti. Kurban Bayramı'nın da yaklaşmasıyla vatandaşların ihtiyaç kredilerine olan talepleri arttı. Peki en uygun, en düşük faizle ve en ekonomik ihtiyaç kredisi hangi bankada

Temmuz ayında Merkez Bankası PPK toplantısından 425 baz puanlık faiz indirimi kararının çıkmasıyla birlikte, Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank'ın öncülüğünde bankalar, konut ve ihtiyaç kredilerinde faiz indirimine gitti. 2 Ağustos itibariyle düşen faizler, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla ihtiyaç kredisi kullanacak vatandaşları memnun etti. Peki en uygun, en düşük faizle ihtiyaç kredisi hangi bankadan alınır? İhtiyaç kredisi hangi bankadan çekilmeli?

2019 Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala, vatandaşlar acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak ve bayramı "cepte para" ile karşılamak için tüketici - ihtiyaç kredilerine başvurmaya başladı. Faiz indirimleriyle birlikte ihtiyaç kredilerine olan talepler de arttı. An itibariyle tüketici kredilerinde faiz oranları %1,70 seviyelerine kadar gerilemiş durumda.

25 Temmuz Merkez Bankası PPK toplantısından 425 baz puanlık faiz indirimiyle politika faiz oranı %24'lerden %19,75'e gerilemiş, bu hamlenin ardından Ziraat Bankası ve Vakıfbank, konut kredilerini %1,54'ten %0,99'a çekmişti. Kamu bankalarının bu hamlesi özel bankaları da hareketlendirdi. Bankalar, Kurban bayramında ihtiyaç kredisi dağıtma yarışına girdi.

En Uygun En Düşük Faizli Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Çekilir?

Kısa bir süre önce kamu bankalarının gerçekleştirdiği faiz indirimi, vatandaşların ihtiyaç kredilerine yoğun talepte bulunmasına yol açtı. Kurban bayramında masrafları karşılamak ve acil nakit ihtiyacını gidermek için ihtiyaç kredileri sıklıkla tercih ediliyor. Peki ama hangi bankada faiz oranı yüzde kaç?


Şekerbank İhtiyaç kredisi faiz oranı %1,99

TEB İhtiyaç kredisi faiz oranı – %1,49

Vakıfbank İhtiyaç kredisi faiz oranı – %1,59

Denizbank İhtiyaç kredisi faiz oranı – %1,49

Ziraat Bankası İhtiyaç kredisi faiz oranı – %1,59

Bankalarda faiz oranları bu şekilde olmakla birlikte, size en uygun vade/nakit seçenekleriyle bankanızı kendiniz seçmelisiniz. Ancak faiz oranlarına bakıldığında TEB ve Denizbank'ta ihtiyaç kredisi faizlerinin daha düşük olduğu açık.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR