Kurban Bayramı öncesi Emekliye 1000 TL İkramiyenin Yatırılacağı Tarih Belli Oldu!

Kurban Bayramı öncesi Emekliye 1000 TL İkramiyenin Yatırılacağı Tarih Belli Oldu!

Emekliler, Kurban Bayramı öncesinde 1000'er Türk Lirası ikramiyenin sahibi olacak. Peki Emekli bayram ikramiyesi ne zaman hesaplarda olacak? Milyonlarca emekli, 1000 TL'lik ikramiye ödemesinin ne zaman hesaplara yatacağını araştırıyor. Emekli bayram ikramiyesiyle ilgili tarihi Bakan Zehra Zümrüt Sel

2019 Kurban Bayramına artık az bir zaman ve sayılı günler kaldı. Vatandaşlar, Kurban bayramı’nda kurbanlarını kesecek, ibadetler yapılacak ve huzur dolu bir Bayram ile tüm Müslüman alemi coşkulu günler yaşayacak. Öte yandan Kurban Bayramı öncesi, emekliler 1000 TL’lik bayram ikramiyesinin de sahibi olacak. Peki kurban bayramı öncesi emekliye 1000 TL ikramiye ne zaman ödenecek? Emekliler 1000 TL bayram ikramiyesini ne zaman alacak?

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kurban Bayramı öncesi 1000 TL emekli bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarihi açıkladı! Milyonlarca emekli vatandaşımızın merakla beklediği, 1000 TL ikramiye ödemelerinin tarihi de kesinlik kazandı. Emekli bayram ikramiyesi, 8-9 Ağustos 2019 tarihlerinde emeklilerin banka hesaplarına yatırılacak. Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) kapsamında emekli olan vatandaşlar, 1000 TL ikramiye ödemelerini 8 Ağustos 2019 Perşembe, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ndan emekli olanlar ise 9 Ağustos 2019 Cuma günü hesaplarında görecek.

2019 KURBAN BAYRAMI 1000 TL İKRAMİYEYİ KİMLER ALABİLİYOR?

“SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
Şehit yakınları ve gaziler
Ölüm aylığı alanlar
Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
Geçici köy korucuları
Şeref aylığı alanlar
Şampiyon sporcular,
Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri” 1000 TL Kurban bayramı ikramiyesini alabilecekler.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR