Kurban Bayramı İkramiyesi Ödemeleri İçin Tarih Verildi! İşte Bu Tarihte Ödenecek…

Kurban Bayramı İkramiyesi Ödemeleri İçin Tarih Verildi! İşte Bu Tarihte Ödenecek…
YAYINLANMA TARİHİ: 29.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Kurban Bayramı için sadece sayılı günler kaldı. Toplam 34 gün sonra Kurban Bayramı birinci gününü kutluyor olacağız.

Kurban Bayramı için sadece sayılı günler kaldı. Toplam 34 gün sonra Kurban Bayramı birinci gününü kutluyor olacağız. Müslüman âlemi için en önemli bayramlardan bir tanesi olan Kurban Bayramı için insanlar yavaş yavaş hazırlık yapmaya başladı. Özellikle Kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlarımızın maddi olarak çok büyük sıkıntılara gireceği bilinen bir gerçek. İnsanlar Kurban Bayramı ibadetini yerine getirebilmek adına ekonomik olarak ciddi sıkıntılara girecek. Özellikle emekli olan ve emekli maaşı 1,500 TL olan emekli vatandaşlarımızın kurban kesebilmek için ilgili bankalara ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığı biliniyor. Emekli Müslüman vatandaşlarımızın en azından Kurban Bayramı sürecinde ekonomik olarak rahat edebilmelerini sağlamak amacıyla devletimiz bu yıl da her yıl olduğu gibi Kurban Bayramı ikramiye ödemesi yapacak. Yapılacak olan ödemeler için bugüne kadar herhangi bir tarih verilmemişti ancak bugün yapılan resmi açıklama ile beraber Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin ne zaman gerçekleşeceği açıklandı.

Kurban Bayramı hepimiz için önemli bir bayramdır. Özellikle çocukluk yıllarını hatırlayan kişiler için çok çeşitli hatıraları olan bir bayramdır. Ancak Korona virüs sebebiyle milyonlarca kişi ekonomik olarak ciddi sıkıntılar yaşadı. Vatandaşlarımızın ekonomik olarak bozukluğa uğramaması adına çeşitli yardım ödemeleri yapıldı ancak yapılan yardımların tutarı hem yetersiz kaldı hem de sadece 5,6 milyon kişiye ulaşılabildi. Geri kalan vatandaşlarımızın yardım alabilmesi için çeşitli yardım kampanyaları için çalışmaların başlatıldığı söylense de bu gerçek değildi. Başta sadece emekli vatandaşlarımız için herhangi bir şekilde maddi yardım ödemesi yapılmamıştı. Şimdi ise Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri sadece emekli vatandaşlarımıza yapılacağı ifade ediliyor. Şimdilerde alınacak olan tutarın net miktarı henüz belli olmasa da yapılacak olan ödemenin tarihi aşağı yukarı belli oldu. Emekli vatandaşlarımızı kapsayacak olan Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri ile alakalı net tarih direkt olarak açıklama içerisinde verilmedi ancak ortalama bir tahmin yapıldı. Yapılan bu tahmin ödeme için geçtiğimiz dönemleri incelediğimizde orantılı bir tahmin olduğu bilinmelidir. Geçtiğimiz sene Kurban Bayramı ikramiye ödemesi Kurban Bayramı’ndan 10 gün önce yapıldı. Bu yıl ise 15 Temmuz tarihinde Kurban Bayramı ikramiye ödemesi yapılacağı ifade ediliyor.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?


Kurban Bayramı ikramiye ödemesi için net bir tarih verildiği yanlış bir ifadedir. Ancak vatandaşlarımız şunu bilmelidir ki Kurban Bayramı ikramiye ödemesi ortalama olarak 15 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak. Bu bağlamda vatandaşlarımızın alacakları bu ödemelerin tamamı en erken 15 Temmuz 2020, en geç ise 20 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak. Sadece emekli vatandaşlarımızı kapsayacak olan Kurban Bayramı ikramiye ödemesi ile alakalı net tutar ise verilmiyor. Geçtiğimiz sene emekli vatandaşlarımıza Kurban Bayramı ikramiye ödemesi 1000 TL olarak yapıldı.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE KADAR ÖDENECEK?

Kurban Bayramı ikramiye ödemesinin net tutarı bilinmiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından konu ile alakalı yapılacak olan açıklamaları bekliyoruz.
 
 
 
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER