Kurban Bayramı Emekli İkramiyeleri Ne zaman Yatacak?

Kurban Bayramı Emekli İkramiyeleri Ne zaman Yatacak?

2019 Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekliler Kurban Bayramı'nda da ikramiye alacak. 1000 TL'lik Bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak? Kurban Bayramı'na sayılı günler kala emekliler, ikramiyelerin ne zaman yatacağını araştırıyor. Sizler için hazırladık...

Mübarek Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte emekliler, Kurban Bayramı öncesi yatacak emekli ikramiyelerinin hangi tarihte hesaplarda olacağını merak ediyor? Kurban bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Sorusu yanıt arıyor.

2018 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen Emeklilere her bayramda 1000 TL İkramiye ödenmesi, bu yılda da sürüyor. Emekliler geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda 1000 TL'lik ikramiyeyi almışlardı. Şimdi gözler Kurban Bayramı ikramiyelerine çevrildi.

Kurban Bayramı Emekli İkramiyeleri Ne zaman Yatacak?

Kurban bayramı için geri sayım başladı. 31 Mayısta Ramazan Bayramı ikramiyesi alan emekliler şimdide Kurban Bayramı ikramiyesi için beklemeye başladı. Kesin tarihini Sosyal Güvenlik Kurumunun duruyacak olması ile birlikte 5-9 ağustos günleri arasında ödenmesi bekleniyor.

Emekliler açıklanacak tarihte maaş hesaplarından biner lira olan kurban bayramı ikramiyelerini çekebilecek. Peki kimler bu ikramiyeden yararlanabilecek?

Kurban bayramı emekli ikramiyesinin ödeneceği 5-9 Ağustos tarihlerinde, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan SGK emekli aylığı , yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ve sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar faydalanabilecek. Ayrıca SGK'dan aylık alan şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ile terörden zarar gören vatandaşlar ve bu kişilerin hak sahiplerine de ödenecek.

Kurban Bayram Günleri


Arefe günü 10 Ağustos 2019 Cumartesi

Kurban Bayramı 1'nci gün 11 Ağustos 2019 Pazar

Kurban Bayramı 2'nci gün 12 Ağustos 2019 Pazartesi

Kurban Bayramı 3'ncü gün 13 Ağustos 2019 Salı

Kurban Bayramı 4'ncü gün 14 Ağustos 2019 Çarşamba

Kurban Bayram Tatili Kaç gün?

Kurban Bayramında 9 gün tatil olması beklenmiyor ancak konu ile ilgili kesin bilgiler önümüzdeki günlerde netleşecek.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR