Kültür Bakanlığı Bünyesinde 950 Kamu Personeli Alımı – Kültür ve Turizm Bakanlığı 950 Kamu işçisi İstihdam Edecek

Kültür Bakanlığı Bünyesinde 950 Kamu Personeli Alımı – Kültür ve Turizm Bakanlığı 950 Kamu işçisi İstihdam Edecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2019 yılı içerisinde 950 yeni kamu işçisi istihdam edecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2019 yılı içerisinde yapacağı 950 kamu personeli alımının detayları araştırılmaya başlandı. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy tarafından açıklanan 950 kamu personeli alımının ilanı henüz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada 2019 yılı içerisinde 950 kamu personeli istihdam edileceğini açıkladı. Kültür Bakanlığı bünyesinde 950 yeni kamu işçisi alınacak. Vatandaşlar, Kültür Bakanlığı'nın yapacağı 950 kamu personeli istihdamı için araştırmalara başladı. Hangi kadrolara alım yapılacak, başvuru şartları neler? Bu sorular yanıt arıyor.

Kazı Başkanlıklarından gelen talepler doğrultusunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, arkeolog, sanat tarihçisi ve vasıflı-vasıfsız beden işçisi açığının bulunduğunu aktaran Bakan Ersoy, bu kadrolar için 950 yeni kamu personeli alımı yapılacağını duyurdu.

KÜLTÜR BAKANLIĞI 950 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPIYOR


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'de bulunan 153 kazı başkanlığının, kısa süreli personel istihdamı yapması nedeniyle hem başkanlıklar hem de istihdam edilen personel bakımından sıkıntılı bir süreç yaşandığını, bu nedenle 2 aylık istihdam süresinin 12 aya çıkarıldığını aktardı.

Bakan Ersoy'un açıklamalarında yeni yapılacak 950 kamu personeli alımının kadrolara göre dağılımı da netlik kazandı. Bakan Ersoy, 600 Arkeolog, 250 Sanat tarihçisi ve değişiklik hakkı mahfuz kalmak şartıyla 100 kadar beden işçisi alımı yapılacağını duyurdu. 2019 yılı içerisinde 950 yeni kamu personeli alımı yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 950 kamu personeli alımıyla ilgili ilan henüz yayımlanmadı, yayınlanır yayınlanmaz sizlerle paylaşacağız. Şuan için başvuru şartları da kesinlik kazanmadı.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR