Kredi Puanı Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Puanı Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de her gün on binlerce kişinin acil nakit ihtiyacı olabiliyor ancak herkes tek bir başvuru ve anında para bulmak gibi bir şansa sahip olmayabilir.

Türkiye’de her gün on binlerce kişinin acil nakit ihtiyacı olabiliyor ancak herkes tek bir başvuru ve anında para bulmak gibi bir şansa sahip olmayabilir. Özellikle mağdur durumda olan kişilerin geri ödemekte zorlanacağını bilen bazı bankalar bu vatandaşlarımıza kredi vermekte epey bir zorluk çıkartabilir. Bu ve benzeri durumlarda gelişen teknoloji ve finansal ihtiyaçların artması ile beraber artık insanların kredi kullanabilmesi çok daha kolay hale geldi. Özellikle vatandaşlarımızın ekonomik açıdan yaşamış oldukları bu sıkıntılı günlerin daha kolay ve hızlı çözülebilmesi için başlatılan bu önemli operasyon sonrasında bazı bankaların hem düşük faizli hem daha hızlı hem de uzun vadeli kredi tahsis edebildikleri gözlemlendi. Özel ya da kamu bankaları fark etmeksizin tüm bankaların kredi faiz oranları düşmüş gibi görünüyor olsa da hala yüksek kredi faiz oranları üzerinden vatandaşlarımıza kredi tahsis eden bankaların varlığı sürüyor. Ancak onların yerine bazı kamu ya da özel bankaların vatandaşlarımızın faydasına olanaklar sunabildiği görülebiliyor. Sizin için derlediğimiz bu haberimiz ile beraber hangi bankaların acil nakit ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verebildiğini görebileceğiz.


Kredi notu düşük olan vatandaşlarımız ne yaparlarsa yapsınlar bazı bankalardan hiçbir şekilde kredi alamamaktadır. Özellikle sürekli olarak kredi başvurusu yapan ve olumsuz cevap alan kişilerin kredi notları Merkez Bankası tarafından otomatik olarak düşürülmektedir. Düşürülen bu kredi notları ile beraber başvuru yapan kişilerin kredi alabilme ihtimali çok düşük olmaktadır. Bu ve benzeri davranışların normal kredi puanlarınızın çok daha fazla altına inmesine olanak sağlayacaktır. O sebeple kredi alabilme ihtimalinizin düşük olduğu zamanlarda her bankaya kredi başvurusu yapmak yerine sadece net olarak kredi alabileceğiniz bankalara başvuru yapmanız yerinde bir davranış olacaktır. Öncelikle dikkat etmek gereken en önemli kurallardan bir tanesi mutlak surette gereksiz kredi başvurusu yapmamak olacaktır. Vatandaşlarımızın dikkat etmeleri gereken en önemli kurallardan bir tanesini çözümleyebildiysek eğer diğer kurallara göre dikkat edelim. Diğer kurallar ise size sadece net bir şekilde kredi verebileceğine inandığınız bankalara başvuru yapmak olacak ki her banka yüksek ihtimalle Merkez Bankası’ndan alınan verileri kontrol etmektedir. O nedenle herkesin şu değerlere dikkat etmesi gerekiyor:
Kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankalar öncelikle şu sıralı bir şekilde dizilebilmektedir:

AKBANK HIZLI KREDİAkbank hızlı kredi ile beraber tüm vatandaşlarımız çok rahat bir şekilde kredi kullanabilmektedir. Akbank hızlı kredi adındaki bu kredi toplam 5 bin TL limitli olmakla beraber çok düşük kredi faiz oranları kullanılmaktadır. Bu hızlı kredi için Akbank mobil bankacılık kullanılarak kredi kartından “Hızlı Kredi” başlığı altındaki başvurunun tamamlanması gerekmektedir.


HALKBANK MAVİ KREDİHalkbank mavi kredi adı verilen bu kredi paketi insanların çok rahat bir şekilde kredi kullanabilmelerine olanak sağlayan ve özellikle Korona virüs salgını mağduru olan kişilerin kredi kullanabilmelerini sağlayabilen Türkiye’nin en önemli kredi paketlerinden bir tanesidir. Halkbank mavi kredi için başvuru yapmak isteyenler sadece Halkbank şubelerini TC kimlik ile beraber ziyaret etmek zorundadır.

QNB FİNANSBANK TUTARLI KREDİ

QNB Finansbank’ın Enpara aracılığı ile beraber sunduğu tutarlı kredi paketi için başvuru yapacak olan kişilerin Enpara banka hesabının olması gerekmektedir. Enpara banka hesabı olan her vatandaşımız 1000 TL’ye kadar hızlı kredi kullanabilmektedir.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER