Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir? Kredi Sicili Bozuk Olanlar İçin Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir? Kredi Sicili Bozuk Olanlar İçin Kredi Veren Bankalar
YAYINLANMA TARİHİ: 25.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Kredi notu düşük olanlar nasıl kredi çekebilir? Kredi sicili bozuk olanlar için kredi veren bankalar hangileri? İşte ayrıntılar...

Hepimizin çok iyi bildiği gibi özel veya kamu fark etmeksizin bankaların tamamı bir vatandaşımıza kredi verirken öncelikle kredi başvurusu yapmış olan kişinin kredi notuna ve kredi siciline bakmaktadır. Nakit para ihtiyacı olan vatandaşlarımızın kredi kullanabilmesi için öncelikle ortalamanın üzerinde kredi notu ve kredi siciline ihtiyacı vardır. Eğer şu mantıkla düşünürsek bankaların bazı kişilere kredi vermemesi çok doğal gelecektir. ‘Borçlarını ödemeyen, bilgi vermeyen, ödeme sözü vermeyen, ya da sürekli ödeme sözü verip tutmayan’ bir kişiye hem de tanımadığınız bir kişiye siz borç para verir misiniz? İşte siz de banka gibi düşünürseniz mantık çok daha anlamlı hale gelecektir. Kredi notu değerlendirmesi ve kredi sicili incelenmesi tamamı ile bundan ibarettir. Vatandaşımızın kredi siciline bakılır, ödeme geçmişi incelenir ve kredi puanı gözlemlendiğinde sistem otomatik olarak kredi kullanabilir veya kredi kullanamaz der ve kredi başvurusu yapmış olan kişiye gerekli olan cevabı verir.
Bazı bankalar kredi notu çok düşük kişilere kredi vermeyi reddetse bile bazı bankalar kredi notu yetersiz veya düşük olan kişilere bile kredi vermeyi kabul ediyor. İşte bu nedenle her banka kredi puanını incelemez. Örneğin A bankası kredi siciline göre kredi verebiliyorken B bankası sadece kişinin ödeme geçmişini kontrol ederek kredi verebilir. İşte tam bu nedenden ötürü vatandaşlarımız kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları araştırıyor.

KREDİ SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR
  • Vakıfbank, takip borcu olan kişilere kredi veren bankalardan biridir. Bu bankadan, kefil ve ipotek göstermeniz şartı ile 100.000 TL kadar kredi almanız mümkündür.
  • Aktif Bank, kredi sicili kötü olan müşterilerine özel olarak 30.000 liraya kadar aylık %2,09 faizle kredi sunan bankalardan bir diğeridir. Bu bankadan kredi çekebilmeniz için kefil ya da evrak belirtmenize gerek yoktur. Banka, sistem üzerinden aylık gelirinizi ve sigorta bilgilerinizi araştırdıktan sonra kredinizi anında onaylar ve hesabınıza aktarır.
  • Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında QNB Finansbank da yer alır. Bu bankadan %1,99 faiz oranında ve 60.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. Ancak bu kredi için bankaya kefil ve ipotek teminatı vermeniz gerekir.
  • Kredi siciliniz bozuksa, Akbank’tan da kredi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, banka şubelerinden başvuru yapmaktır. Akbank, 50.000 TL’ye kadar kredi sunar. Bu bankadan sigortalı ve sigortasız olarak kredi kullanma imkânınız bulunur. Sigortalı ve sigortasız olan kredilerin faiz oranları değişmektedir. 50 bin TL kredi için 60 ay vadede bankanın uyguladığı faiz oranı 1,83’tür.
  • Ziraat Bankası da kredi siciliniz bozulduğunda, kredi alabileceğiniz bankalardan biridir. Bu bankadan 100.000 TL’ye kadar kredi almanız mümkündür. Bu kredinin faiz oranı müşterilerin kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.  60 ay vadeli aylık faiz oranı en düşük %1.59 olarak belirlenmiştir.
  • Denizbank nakit ihtiyacınıza göre kredi sunan bankalardan biridir. Bu bankadan alacağınız kredi miktarı, kredi notunuza ve vereceğiniz ipotek değerine göre değişebilir.  Bu bankadan 60 ay vadeli olarak 100.000 TL kredi çekmek istediğinizde ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %2.20 olacaktır.
  • Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalardan biri de Odeabank’tır.  İpotek ya da kefil göstermeniz karşılığında bu bankadan 100.000 TL kadar kredi alabilirsiniz.  Kredinin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Alacağınız kredinin faiz oranı aylık %2.07’den başlayacaktır.
HANGİ BANKA HEMEN KREDİ VERİYOR?

Genellikle Akbank hızlı kredi adı verilen kredi paketi ile hemen kredi alabilirsiniz. Eğer birkaç saat içerisinde kredi onayı gelsin ve hemen paramı alayım diyorsanız mutlaka en hızlı ödenen kredilerden bir tanesi olan Akbank hızlı krediyi kullanmalısınız.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER