Kredi kartı Kullananlar Dikkat! Son Gün 31 Aralık Hesaplarınızdan Silinecek! Acele Edin!

Kredi kartı Kullananlar Dikkat! Son Gün 31 Aralık Hesaplarınızdan Silinecek! Acele Edin!

Tüketicilere yılın son gününü beklemeden ihtiyaçları kapsamında puanları kullanabileceğini dile getirdi! Son güne dikkat edin mağdur olmayın!

Kredi kartı lullananlar için uyarı yapıldı. Tüketici derneklerinden uyarılar gelmeye devam ediyor. Sadakat kartlarında birikmiş olan para puanlarınızı kullanmak için son günlerin olduğu ikazları yapılmaya devam ediyor. Kullanacak olan kişilerin 31 Aralığa kadar kullanması gerektiği uyarısı yapıldı.

TÜDEF Genel Başkanı Aziz Koçal tarafından konu ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada; "Şirketler ve bankalar kartlarda biriken puan ve millerin kullanım süresi varsa eğer bu süre bitmeden kullanılabilecek miktar ve yerler ile ilgili müşterilerini kalıcı veri ortamında iki ay önceden bilgilendirmeli. Böylece tüketiciler para puanlarını zamana yayarak ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilir" ifadeleri kullanıldı.

31 ARALIKTA GEÇERLİLİK SÜRELERİ SONA ERİYOR!

Birçok firma tarafından giyim, market, havayolu, akaryakıt gibi birçok ürün alımlarında müşterilerine puan kazandırmaktadır. Müşterilerin bir çoğu bu para puanların yıl sonunda silineceğinden habersiz durumdalar. Buda vatandaşın mağduriyet yaşamasına neden oluyor. Bu kapsamda müşterilerin kazandığı para puanların bir kısmı yıl sonunda sıfırlanırken, bir kısmı da geçerliliğini yitirmektedir.

Çoğu vatandaş bunu bilmediği için ikazlar gelmeye devam ediyor. Kredi kartı kullanan çok fazla vatandaş var özellikle salgın sürecinde kredi kartı kullanımı arttı. Kredi kartı kullanan kullanıcılarının giyim, market, havayolu, akaryakıt gibi birçok firmalardan yaptıkları alışveriş sonrasında verilmiş olan puanların yıl sonu itibarıyla silineceği açıklaması yapıldı.

UÇAK FİRMALARI GEÇERLİLİK SÜRESİNİ UZATIYOR!

Yukarıda belirtilen firmalardan biride uçak firmalarının verdiği para puanlar olmaktadır. Uçak firmaları bu kapsamda, yeni tip korona virüs salgını sebebiyle seyahat yasakları olduğu gerekçesiyle hava yolları şirketleri mil geçerlilik tarihlerini uzatacak açıklaması yapılmıştır.


TÜDEF Genel Başkanı Aziz Koçal tarafından yapılan açıklamaya göre, tüketicilerin şirketlerin ve bankaların vermiş oldukları kartlarda birikmiş olan puanların, uçuş millerinin kullanım süresini kontrol etmesi gerektiği açıklamasında bulundu.

SEYAHAT KISITLAMASI GETİRİLDİ!

Korona virüs salgın nedeniyle bu yıl bir süre seyahat kısıtlaması getirilmiştir. Bu kapsam doğrultusunda Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları 31 Aralık 2020’de geçerliliğini yitirecek olan puanların son kullanma tarihini 30 Haziran 2021’e ertelediği açıklamasında bulundu.

"ŞİRKETLER VE BANKALAR İKİ AY ÖNCEDEN BİLGİLENDİRMEDE BULUNMALI"

Birçok verilen puanda belirli bir kullanım süresi olduğu açıklamasını yapan Aziz  Koçal, "Şirketler ve bankalar kartlarda biriken puan ve millerin kullanım süresi varsa eğer bu süre bitmeden kullanılabilecek miktar ve yerler ile ilgili müşterilerini kalıcı veri ortamında iki ay önceden bilgilendirmeli. Böylece tüketiciler para puanlarını zamana yayarak ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilir" açıklamasında bulunmuştur.

"TÜKETİCİLER MAĞDUR OLUYOR! TÜKETİCİ KORUNMALI"

Sadakat kartlarındaki biriken puanların kullanımı ile ilgili olarak şirketler ve bankaların birbirinden farklı uygulamalarının olduğunu belirten Aziz Koçal, "Bu uygulamalarda çoğu zaman tüketici mağdur oluyor. Bu nedenle konuyla ilgili yasal bir düzenleme yapılarak, tüketici korunmalı. Tüketiciler mağdur olmamaları için kazanılmış haklarını kullanmaları gerekir, onun için ellerinde bulunan kartlarda biriken puanları kontrol ederek, bir sonraki yıla devir olup olmadığını öğrenerek hareket etmeliler." şeklinde ifade etti.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR