Kredi Kartı Kullanan Kişilerin Dikkatine! Bundan Böyle Eskisi Gibi Olmayacak…

Kredi Kartı Kullanan Kişilerin Dikkatine! Bundan Böyle Eskisi Gibi Olmayacak…

Korona virüs ile mücadele dönemi içerisine girilmesinin ardında pek çok vatandaşımız ekonomik sıkıntı yaşıyor.

Korona virüs ile mücadele dönemi içerisine girilmesinin ardında pek çok vatandaşımız ekonomik sıkıntı yaşıyor. Günümüzde pek çok sektör de bulunan bireyler kepenklerini indirerek dükkânlarını kapatmak zorunda kaldı. Aynı zamanda bu zorlu süreç içerisinde meydana gelen durumlar karşısında vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Ticaret Bakanlığı tarafından Resmi Gazete de yayımlanan haber doğrultusunda havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içi dâhilinde yapılması gereken harcamalar on sekiz ay kredi taksit fırsatı ile gündemimizde ki yerini alarak ön plana çıkmaktadır.
Ticaret Bakanlığı bu sevindirici haberi vatandaşlarımıza sunmasıyla beraber vatandaşlarımız tarafından araştırılan konular arasında hangi sektörler için geçerli olduğu araştırılmaktadır. Resmi Gazete de yayımlanan Perakende Ticarette uygulanan ilke ve kurallar kapsamında belirtilen yönetmelikte yapılan değişimler ile birlikte seyahat acenteleri, havayolları ve konaklama gibi yurt içi alışverişleri için 18 aya kadar taksitlendirme olanağına sahip olabilirsiniz.

TURİZM SEKTÖRÜ İÇİN TAKSİTLENDİRME FIRSATI!

Salgın sürecinin öncesinde büyük umutlar içerisinde pek çok vatandaşımız tatil sezonunun açılmasını beklemesinin ardından meydana gelen korona virüs salgın hastalığı turizm sektörünü bir hayli etkilemiş bulunmaktadır. Pandemi süreci içerisinde meydana gelen ekonomik sıkıntılar ve kısıtlamalar kapsamında büyük bir ekonomik çöküş meydana geldi. Normalleşme sürecine geçilmesinin ardından en çok etkilenen sektörler arasında bulunan turizm sektörü kamu bankaları tarafından hayata geçirilmesiyle birlikte düşük faizli kredi sunulmaya başlandı. Normalleşme sürecine girilmesinin ardından sektörlerin yeniden canlanması bekleniyor.
Alınan bu kararlar neticesinde ülke genelinde meydana gelen salgın doğrultusunda ekonomik kayıp ile karşı karşıya kalan turizm sektörü bir nevi canlanmasıyla beraber taksitler halinde vatandaşlarımızın tatil yapma fırsatını sunmaktadır. Böylelikle hem vatandaşlarımız rahatlama fırsatını bulabilecek hem de turizm sektörü bir hayli canlanma fırsatını bularak hizmetlerini sürdürmeye devam edebilecektir.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI! ARTIK 18 TAKSİT FIRSATI BULUNUYOR!


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Covid-19 sonrası normalleşme sürecinde vatandaşa finansman kolaylığı sağlamak ve yurtiçi turizmi desteklemek amacıyla yeni bir karar aldı. Turizm harcamalarında taksit sayısı 12'den 18'e yükseltildi. BDDK'nın alınan kararla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 09.06.2020 tarihli ve 9053 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11.01.2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." İfadeleri kullanıldı.

Bu durum kapsamında turizm sektöründe büyük gelişmeler yaşanmasıyla beraber büyük avantajlar sunulmaya devam ediyor.

Resmi Gazete de yayımlanan karar şu şekilde:

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER