Kredi Kartı Aidatınızı Bu E-Devlet Uygulaması Üzerinden İade Alabilirsiniz!

Kredi Kartı Aidatınızı Bu E-Devlet Uygulaması Üzerinden İade Alabilirsiniz!
YAYINLANMA TARİHİ: 26.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Kredi kartı aidatınızı bu E-Devlet uygulaması üzerinden iade alabilirsiniz! Hemen kredi kartı aidatınızı geri alın!

Kredi kartı günümüzde pek çok vatandaşımız için olmazsa olmazlar arasında bulunan ödeme yöntemleri arasında bulunmaktadır. Günümüzde pek çok vatandaşımız nakit parası bulunmaması durumunda kredi kartı ile alışverişlerini gerçekleştirmektedir. Ancak kredi kartı her birey için verilmemektedir. Kredi Kartı aidatları 2020 yılı içerisinde alınan bir karar doğrultusunda sadece yılda bir kere alınmasına karar verilmiştir. Ancak günümüzde pek çok banka bu alınan karara uyum sağlamamaktadır. Alınan bu kredi kart aidatları pek çok vatandaşımızın dikkatini dahi çekmemektedir. Bu durumda da taleplerinizi oluşturarak kredi kartı aidatlarını geri alma olanağına sahip olabilirsiniz.

Kredi kart aidatları için iade almak isteyen bireyler için e Devlet uygulaması üzerinden işlemlerinizi halletme fırsatını elde edebilmektesiniz. Kurum ya da kuruluş yardımı almadan işlemlerinizi kolay bir şekilde halletme olanağına sahip olabilirsiniz. Kredi kartı aidatları kullanıcıların hesap özetlerini takip etmediği durumda ödemekte zorunlu kaldıkları tutarlar arasında bulunmaktadır. Ancak bu işlemlerin bilincinde olan vatandaşlarımız bu durumu fark etmeleri durumunda kredi kartı aidat ücretlerini iade alma hakkına sahip olabilmektedir. Peki kredi kartı aidat ücretleri nasıl iade alınabilir?

KREDİ KARTI AİDAT ÜCRET İADELERİ NASIL ALINIR?


1) Bankaya başvuruda bulunup basit bir itiraz dilekçesi ile geri alma
2) Tüketici hakem heyetine hesap ekstreniz ile gidip başvuruda bulunarak
3) E-devlet üzerinden mail sistemi ile kredi kartı aidatının geri alınması
Gibi durumlar karşısında kredi kartı aidatlarınızı iade alma fırsatını elde edebilirsiniz. E Devlet kapı uygulaması üzerinden hem telefonunuzdan hem de bilgisayar ortamından herhangi bir kurum ya da kuruluşa gitmeden işlemlerinizi halletme fırsatını elde edebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirirken öncelikle dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar bulunmaktadır. Ayrıca aidatlarını iade almak isteyen bireyler e Devlet şifresi, aktif mail adresi ve kart aidatını gösteren dekonta sahip olması gerekmektedir. Böylelikle işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde hallederek iadelerinizi alabilirsiniz.

BUNLARI YAPARAK İADE ALABİLİRSİNİZ!

Kredi kart aidat ücretlerini iade almak isteyen vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Kredi kart iadeleri her ay düzenli olarak alınmamaktadır. Kredi kart aidat ücretleri alınan karar doğrultusunda yılda sadece 1 kere alınması ön görülmektedir. Bundan dolayı kredi kart aidat durumları ile karşılaşan vatandaşlarımız bulunuyor ise öncelikle mail adresiniz üzerinden kullanmış olduğunuz bankaya mail atarak olumsuz cevap verilmesini beklemeniz gerekmektedir. Bu durum karşısında banka tarafından büyük bir ihtimalle olumsuz yanıt alma olanağına sahip olabilirsiniz. Bu olumsuz mesaj sonrasında ise  https://www.turkiye.gov.tr/tbb-bireysel-musteri-hakem-heyeti adresi üzerinden kimliğinizi ve T.C. kimlik numaranızı girerek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Aynı zamanda bu işlemler sonrasında https://www.turkiye.gov.tr/tbb-bireysel-musteri-hakem-heyeti?asama=4 adresi üzerinden de bankaların bulunduğu liste üzerinden bankanızı seçmeniz gerekmektedir. Başvuru formunu ve banka bilgilerinizi doldurmanız doğrultusunda 30 iş günü içerisinde size dönüş sağlanacaktır. Gelen maili bankanıza iletmeniz durumunda kredi kart aidat ücretlerinizi iade alma fırsatını elde edebilirsiniz.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER