Kredi Borcu Olan Herkese Müjde! O Yasa Kabul Edildi, Borçlar Silinecek…

Kredi Borcu Olan Herkese Müjde! O Yasa Kabul Edildi, Borçlar Silinecek…

Vatandaşlarımız tarafından beklenen haber geldi! Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. İşte o yasa çıktı!

Vatandaşlarımız tarafından beklenen haber geldi! Kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. İşte o yasa çıktı!

Vatandaşlarımızın merakla beklediği yasa çıktı. Vatandaşlarımız artık borçlarından kurtulabilecekler. Vatandaşlarımızın borçlarının silinmesi için merakla bekliyorlardı. Yaklaşık 5 milyon öğrencinin öğrenim kredisi borcu için çıkan yasa ile borçlar silinecek.
Vatandaşlarımız borçlarını kapatmak için bekliyorlar. Öğrencilik zamanından alınan borçların ödenmesi için kolaylık sağlanacak.

Vatandaşlarımız borçlarından kurtuluyorlar. Milyonlarca vatandaşımız tarafından beklenen yasa çıktı. Vatandaşlarımız tarafından Çıkan yasa ile hangi vatandaşlarımız borçlarından kurtulacaklar? Borçlarının silinmesi için vatandaşlarımız ne yapacaklar? Gibi pek çok soru oldukça merak ediliyor. Araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan kredi borçlarının silinmesi işlemi için vatandaşlarımız sırada bekliyorlar. Vatandaşlarımız yapılacak olan borç silinme işlemi ile oldukça rahatlayacaklar. Yıllarca okuyan öğrencilerimiz maddi yetersizliklerinden dolayı öğrenim kredisi alıyorlar. Vatandaşlarımız aldıkları bu öğrenim kredileri işe başladıkları zaman ödemek istiyorlar. Bununla birlikte de vatandaşlarımız iş bulma arayışına giriyorlar fakat üniversiteden mezun olan gençlerimizin en büyük problemi iş bulma sorunudur.

Vatandaşlarımız iş bulmakta zorlandıkları için kredi borçlarını da ödemekte zorlanıyorlar. Vatandaşlarımızın bir kısmı iş bularak bu borçlarını ödemeye başlarken bir kısmı da iş bulamadığı için ödeyemiyor. Vatandaşlarımız devletten bu borçların silinmesini talep ediyor. Vatandaşlarımız tarafından edilen talepler üzerine vatandaşlarımız için yapılacak olan kredi ödemelerindeki kolaylıklar bekleniyor. Bu konuda vatandaşlarımızın araştırmaları da devam ediyor.

ÖĞRENİM KREDİLERİNDE SON DURUM!


Öğrenim kredilerini ödemek isteyen vatandaşlarımız kredilerini ödeyemiyor. Zaten kredileri ödemek için işe girmesi gereken üniversiteden yeni mezun olmuş gençlerimiz iş bulmadıkları için kredilerini de ödeyemiyorlardı.

Bununla birlikte de buna bir de korona virüs ile birlikte gelen işsizlik ve ekonomik sıkıntılar eklenince vatandaşlarımız zor durumda kaldı. Özellikle iş bulamadığı için kredilerini ödeyemeyen gençlerimizin kredilerini ödeyen aileler bu durumda oldukça sıkıntı yaşıyor. Zaten korona virüs ile birlikte bütçe krizleri yaşayan vatandaşlarımız bir de ödemek zorunda oldukları borçlar için para ayıramıyorlar. Borçlar vatandaşlarımızı daha da ekonomik anlamda sıkıntıya sokuyor.

Vatandaşlarımız da bu noktada devletten yardımları bekliyorlar. Sosyal devlet anlayışına sahip olan devletimiz her alanda vatandaşlarımıza yardım etmeye ve onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Devletimiz korona virüs sürecinde de vatandaşlarımızın her daim yanında olmuştur.

Bununla birlikte de 5 milyona yakın öğrenim kredisi almış ve ödemekte zorlanan gencimizin de yardımına koşan devletimiz çıkardığı yeni yasa ile de gençlerimizin işlerini kolaylaştırıyor. 5 milyon gencimiz öğrenim kredisi borçlarını yapılandırabilecekler. İsteyen her gencimiz için ufak bir fark ile ocak ayında borçları kapatılacak. İsteyen vatandaşlarımız ise ister 18 ay isterlerse de 36 aya varan vadelerle borçlarını ödeyebilecekler.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Borçlarını ödeyemeyen ve öğrenim kredisi için borçların silinmesini bekleyen yaklaşık 5 milyon vatandaşımız borçlarının yapılandırılması için sırada bekliyor. Sırada bekleyen vatandaşlarımız hangi şartlarda ve nasıl başvuru yapacaklarını merak ediyorlar. Yapılandırma için vatandaşlarımızdan herhangi bir şart aranmıyor.

Öğrenim kredisi almış ve ödemekte zorlanan yapılandırma için başvuran bütün vatandaşlarımız için bu fırsat geçerli olacaktır. Yasa onaylanır ve resmi gazetede yayımlanırsa başvurular hemen başlayacaktır. Yasa eğer kabul görürse başvurunun da nereye hangi kurumlara ve nasıl yapılacağı hemen açıklanacaktır. Yapılandırma için yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımız internet üzerinden başvuru yapacaklarıdır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR