KPSS 2020/8 Tercih Sonuçları İçin Tarih Verildi!

KPSS 2020/8 Tercih Sonuçları İçin Tarih Verildi!
YAYINLANMA TARİHİ: 24.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

KPSS 2020/8 tercih sonuçları için tarih verildi! Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu KPSS 2020/8 sonuçları ne zaman açıklanır? İşte detaylar...

Günümüzde pek çok vatandaşımız tarafından başvuru yapılan ve Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım sonuçları için PSS 2020/8 tercih başvuruları yüz binlerce kişi tarafından merak edilerek araştırılmaya devam ediyor. ÖSYM’nin resmi web adresi üzerinden meydana gelen başvurular günümüzde pek çok kişi tarafından talep oluşturulmasıyla beraber 22 Haziran yani bugün başvurularının son günü olduğu bilinmektedir. Bu durum kapsamında pek çok vatandaşımız merak içerisinde KPSS 2020/8 tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ederek araştırmaya devam etmektedir. Sağlık bakanlığı tarafından personel alım sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair herhangi bir tarih verildi mi? İşte konuya dair tüm detaylar…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLE KPSS 2020/8 TERCİHLERİ İLE İLGİLİ DETAYLAR!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından İstanbul’da ki sağlık tesislerine yönelik olarak, "İstanbul'daki sağlık tesislerinde istihdam edilmek üzere 3 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 250 sürekli işçi alımı yapılacak." İfadelerini kullandı. Bu doğrultusunda sağlık tesislerine yapılacak olan başvurular bugün son tarih olarak belirlenmesinin ardından sona eriyor. Bakanlık tarafından sözleşmeli pozisyonlarına 657 sayılı Devlet Memurları kapsamı doğrultusunda 4/B maddesine göre istihdam sağlamak üzere yerleştirme yapılması ön görülüyor. Peki, Sağlık bakanlığı personel alımı başvuru KPSS 2020/8 sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercih sonuçları için herhangi bir tarih belirlendi mi? İşte ayrıntılar…

ÖSYM’DEN AÇIKLAMA GELDİ! SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARI!

ÖSYM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzuna saat 14.30'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 16 - 22 Haziran 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 22 Haziran 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.


Tercih işlemleri, ekte yer alan KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir." İfadeleri kullanıldı.


SAĞLIK BAKANLIĞI TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

Adayların bu kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

KPSS 2020/8 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sağlık Bakanlığı personel alım sonuçları için henüz bir tarih verilmedi ancak sonuçların kısa süre içerisinde erişime açılması bekleniyor. Sonuçların açıklanması doğrultusunda detaylı bilgileri haber adresimiz üzerinden öğrenme olanağına sahip olabilirsiniz.

Bu doğrultusunda KPSS 2020/8 tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair araştırmalar devam etmesiyle beraber son dakika gelişmesi yayımlanması durumunda sizler ile paylaşarak sizlere aktarmak isteriz. Ayrıca Sağlık Bakanlığı personel alımlarının son günü olmasıyla beraber KPSS 2020/8 tercih sonuçları ile ilgili ayrıntılar gündemimizde ki yerini almasıyla beraber pek çok vatandaşımız merak içerisinde araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER