KOSGEB 75 Bin TL Hibe Kredi Dağıtıyor! Geri Ödemesiz Toplam 75 Bin TL Kredi İçin Başvuru Yapın!

KOSGEB 75 Bin TL Hibe Kredi Dağıtıyor! Geri Ödemesiz Toplam 75 Bin TL Kredi İçin Başvuru Yapın!
YAYINLANMA TARİHİ: 25.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Hepimizin bildiği gibi KOSGEB, ülkemizde çok uzun senelerdir girişimlere ve girişimcilere destek olan gerektiği yerde geri ödemeli gerektiği yerde ise geri ödemesiz kredi destekleri veren önemli bir kurum.

Hepimizin bildiği gibi KOSGEB, ülkemizde çok uzun senelerdir girişimlere ve girişimcilere destek olan gerektiği yerde geri ödemeli gerektiği yerde ise geri ödemesiz kredi destekleri veren önemli bir kurum. Özellikle genç girişimcilere karşı verilen desteklerin, ülkemizde döviz cinsinden mevduat kazandırabilecek potansiyele sahip olan tüm girişimlerden en ufak dükkân işletmelerine kadar gerekli olan tüm destekleri sadece birkaç evrak ve bilgi güvenliği karşılığında veren, Türkiye’nin girişimine ve girişimciliğine en fazla değer veren kurumlarından bir tanesidir. KOSGEB çok uzun süredir ülkemizde hizmet vermek isteyen irili ufaklı pek çok şirkete ve kuruluşa maddi destekler sağlıyor. İşte o desteklerden bir tanesi ise yine geri ödemesiz verilecek olan 75 bin TL’lik kredi paketi. Bu kredi paketi ile beraber yüzlerce kişi girişimini kurabilecek ve büyütebilecek. Eğer siz de hemen bugün gerekli başvuruları tamamlar ve evraklarınızı gönderirseniz KOSGEB size de 75 bin TL geri ödemesiz yani hibe edilecek olan krediden pay verebilir. İşte tüm ayrıntılar…

Açılımı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığıdır, halk arasında da KOSGEB olarak bilinmektedir. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 'na bağlıdır. Ülkemizdeki yaşam kalitesini, ekonomik yükselişi ve üretimi sağlayabilmeyi amaçlayarak 1990 yılında kurulmuştur. Bu kurum ayrıca işletmeler arasındaki rekabeti de arttırmayı hedefler. KOSGEB Türkiye’de bugüne kadar kurulmuş olan en önemli şirketlerden pek çoğuna girişim desteği sağlamış ve ilerleyen tarihlerde de daha fazla girişime destek verebilecektir. Şimdi ise yeni bir hibe kredi paketi ile girişimlere ve girişimlere destek vermektedir. Ülkemizde önemli şirketlerden pek çoğu KOSGEB hibe kredi paketi ile beraber hızlı yükselişe geçmiştir. Ancak maddi imkânsızlıklar sebebiyle şirket kuruluşu yapamayan, ofisini açamayan, dükkânını açamayan vatandaşlarımızın KOSGEB hibe kredi imkânından faydalanabilmesi neredeyse imkânsız hale gelmiştir. O nedenle KOSGEB hibe kredi almadan önce KOSGEB girişimci profili açmanız gerekmektedir.

KOSGEB GİRİŞİMCİ PROFİLİ NASIL AÇILIR?


KOSGEB girişimci profili açabilmek için öncelikle https://www.kosgeb.gov.tr/ web sitesini ziyaret etmelisiniz. Kayıt işlemleri bölümünden gerekli bilgileri doldurarak hızlı bir şekilde KOSGEB kayıtlı üyesi olabilirsiniz. https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/180/nereden-baslamaliyim Eğer nasıl yapacağınızı bulamadıysanız ilgili sayfa üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilir ve hemen KOSGEB bünyesine kayıt olabilirsiniz. Doldurduğunuz beyanname, KOSGEB bünyesinde bulunan uzmanlar tarafından kontrol edildikten sonra sonuç başvuru sahibine bildirilir.

KOSGEB 75 BİN TL HİBE KREDİYE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

KOSGEB’e başvuru yapmayı düşünen vatandaşlarımızın öncelikle bilmesi gerekiyor ki Türkiye’de 5 insandan 1’İ KOSGEB üyesi olarak hibe kredi imkânlarından faydalanmak istiyor. O nedenle KOSGEB üyesi olmak kolay olmuş olsa dahi hibe kredi almak o kadar kolay değil. Kimler KOSGEB 75 bin TL hibe kredi imkânından faydalanabilir?
  • Kurum tarafından verilen danışmanlık ve uygulamalı eğitimlerini alanlar,
  • Bu kurumca üniversitelerde düzenlenen Genç Girişimci Geliştirme Programı'na katılanlar,
  • İŞGEM altında bulunan bir işletmede 1 yıl içerisinde işletme kurmuş olmanız gerekmektedir.
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER