Korkulan Oldu! Türkiye'de İkinci Korona Virüsü Vakasına Rastlandı. Peki Türkiye'de Toplam Kaç Korona Var

Korkulan Oldu! Türkiye'de İkinci Korona Virüsü Vakasına Rastlandı. Peki Türkiye'de Toplam Kaç Korona Var
YAYINLANMA TARİHİ: 13.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Günlerdir alınan tüm tedbirlere göre Türkiye'de bugün ikinci korona virüsü vakasına rastlandığı açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir hastanın daha testlerde pozitif çıktığını belirtti. Peki bu daha fazla büyür mü? Uzmanlar ne diyor? Türkiye'de şuan toplam kaç korona virüsü vakası var?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü geçtiğimiz günlerde 1 vaka ile Türkiye'de de kendini göstermişti. Herkes teyakkuzdayken, tüm önlemler alınmışken başka bir vakanın olup olmayacağı merak konusuydu.

Dün yapılan açıklama ve toplantılar ard arda geldi. Ankara'da yoğun bir gündem vardı. Birçok yurt dışı seyahati engellenirken, turizm sezonunun ötelenmesi gündeme geldi. Bununla birlikte en önemli kararı Milli Eğitim bakanı açıklamıştı. Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu açıklama ile okulları 3 hafta süre boyunca tatil etmiş, öğretmenlerin bile okula gelip gitmesini yasaklamıştı.

Bununla birlikte bu gün en kötü haberlerden birisi geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu bir açıklamada Türkiye'de artık bir ikinci korona virüsü vakasının daha olduğunu belirtti.


İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Yapmış Olduğu Korona Virüsü Açıklaması

"Dün akşam sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var. İlk hastamızın, tanı konur konulmaz takibe alınan çevresindendir. Virüsün olası yayılımını bu sınırlar içinde tutabilmek için gerekli tedbirlere başvurduk. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz" 

 
Peki Türkiye'de Şuan Kaç Korona Virüsü Vakası Var?

Türkiye'de şuan resmi kaynaklara göre 2 tane korona virüsü vakası var. Bunun dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesi çok önemli. Çeşitli korona virüsü spekülasyonlarıyla dolar, borsa, altın gibi önemli enstürümanlar üzerinde oynama yapanlara, sosyal medya mühendislerine asla prim vermeyin.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER