Kooperatiften Herkese Ziraat Kredisi! Sıfır Faiz Oranı, 60 Ay Vade! Hemen Başvuru Yapın!

Kooperatiften Herkese Ziraat Kredisi! Sıfır Faiz Oranı, 60 Ay Vade! Hemen Başvuru Yapın!

Tarımla uğraşan vatandaşlarımız için kredi imkânları Ziraat Bankasından geldi. Çiftçinin ve kooperatiflerin her daim destekçisi olan Ziraat Bankası yeni faiz oranları ile birlikte vatandaşların yine yanında!

Tarımla uğraşan vatandaşlarımız için kredi imkânları Ziraat Bankasından geldi. Çiftçinin ve kooperatiflerin her daim destekçisi olan Ziraat Bankası yeni faiz oranları ile birlikte vatandaşların yine yanında! Ziraat Bankası tarafından vatandaşlara hangi kredi imkânları sunulacak? Sunulacak kredi imkânları nedir? Hangi kredi faiz oranları vatandaşlarımız için daha avantajlı olacak? Kooperatiflere en yüksek kredi fırsatını sunan banka hangisidir? Kooperatiflere en yüksek faiz oranını uygulayan banka hangisidir? Vatandaşlarımız hangi banaklardan daha uygun kooperatif kredileri alabilirler. Vatandaşlarımız bunun gibi pek soruya yanıt arıyor. Korona virüsün kooperatifleri de etkilemesi sebebiyle açıklanacak olan kooperatiflere özel kredi faiz oranları hangi banka tarafından uygulanacak? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor.

Vatandaşlarımızın hemen hemen her kesimi korona virüsün getirdiği ekonomik anlamdaki sıkıntılardan nasibini almıştır. Vatandaşlarımız ekonomik anlamda gelen sıkıntılarla mücadele etmeye çalışıyor. Ekonomik sıkıntılardan tarımla ve hayvancılıkla uğraşan üretici kesim de oldukça ekonomik anlamda olumsuz etkilenmiştir. Üretim bizim ve ülkemiz için hayati önem taşıyan bir konudur. Bunun için de her şartta vatandaşımızın yanında olan Ziraat Bankası her daim kooperatiflerinde en büyük destekçisidir. Bununla birlikte de kooperatifler Ziraat Bankası tarafından yapılacak olan her türlü destekten faydalanmak için şartları araştırıyorlar. Bunun için de ayrıntıları haber kaynağımızda sizlerle paylaştık. İşte detaylar…

ZİRAAT BANKASI SIFIR FAİZ ORANLARI İLE TARIM KOOPERATİFLERİNİN YANINDA!


Çiftçi vatandaşlarımız Ziraat Bankası tarafından sağlanacak olan şartlardan kaçırmadan yararlanmak istiyorlar. Korona virüsle birlikte gelen ekonomik sıkıntılardan her sektörden vatandaşımız etkilenmiştir. Ama ülkemiz için hayati önem taşıyan üretim konusunun da desteklenmesi için Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde başlattığı en büyük kredi indirimlerinin ardından kredi faiz oranları artışa geçmişken şimdi yeni bir kampanya ile geliyor? Kampanyanın ayrıntılarını merak eden vatandaşlarımız için haberimizde yer verdik.

DESTEKLEME KONULARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR;
 • Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği
 • Büyükbaş hayvan besiciliği
 • Küçükbaş hayvan besiciliği
 • Kontrollü örtü altı tarım
 • Su ürünleri avcılığı
 • Tarımsal ürünlerin paketlenmesi, işlenmesi, depolama ve tesisi
KOOPERATİFLERE KREDİ KULLANDIRMA ŞARTLARI NELERDİR?

Kredi imkânlarından faydalanmak isteyen tarımsal kooperatiflerin aşağıdaki şartları taşımaları gerekiyor;
 • Kooperatifler en az 30 ortaktan oluşmalıdır.
 • Bu kooperatiflerin tebliğde belirtilen kurallara uygun olarak faaliyette bulunmaları gerekmektedir.
 • Tüzel kişilik tarafından kooperatif adına başvuru yapılması durumunda kredi istemleri tebliğde yer alan kurallara göre değerlendirilecektir.
 • Kooperatiflerin kendi namlarına yapmış oldukları kredi başvuruları yukarıdaki tablo kapsamında değerlendirilmeyecektir. Tebliğde yer alan ilk tablo gerçek ve tüzel kişiler içindir. Bu anlamda uygulanacak faiz oranı indirimleri farklılık gösterebilmektedir.
 • Çay Ekicileri Koop. Sadece işletme dönemine ait kredi kullanılabilecektir. Finansman için yatırım döneminde kendilerine kredi kullandırılmaz.
 • Başvurular Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kabul edilir. Kooperatifler adına tüzel kişiler başvuruda bulunacaksa üretim seviyesini artırıcı, pazarlama alanlarını genişletici, istihdam seviyesinin artırılmasına yardımcı olacak olan projeler destekleme kapsamına alınacaktır.
 • Tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketleme ve depolama işlemlerinin yapılması ve bu işlemler için tesis kurulması, var olan tesisin ise modernize edilmesi, tadilat yapılması ve mevcut teknolojik sistemlerin yenilenmesi adına kooperatif ve ortaklar kredi kullanabilecektir.
 • Üretimi yapılan tarımsal ürünlerin depolanma işlemleri için yalnızca soğuk hava ve çelik silo projelerinde destekleme verilir.
 • Kooperatiflerin değil ancak, ortaklarının üretim maliyetlerini düşürmeleri adına toptan yem ve gübre alımı gibi konularda, sağım düzeneklerinin kurulması, süt ile ilgili laboratuvar işlemlerinin gerçekleştirilmesi adına alınacak olan cihaz alımları, veterinerlik gibi konularda verilecek olan destekler de yine bu düzenleme dâhilinde değerlendirilecektir.


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR