Konut Kredisi Kullananlar Dikkat! İşte Tüm Konut Kredilerine Ödenecek Olan Toplam Fazla Tutarlar!

Konut Kredisi Kullananlar Dikkat! İşte Tüm Konut Kredilerine Ödenecek Olan Toplam Fazla Tutarlar!

Birçok kişi kendine ait bir eve sahip olmak için konut kredisi fırsatlarından yararlanmaktadır. Bu konut kredileri de nakit bir para sağlayarak istenen evin daha kısa sürede alınmasını sağlamaktadır.

Birçok kişi kendine ait bir eve sahip olmak için konut kredisi fırsatlarından yararlanmaktadır. Bu konut kredileri de nakit bir para sağlayarak istenen evin daha kısa sürede alınmasını sağlamaktadır. Fakat alınan bu konut kredilerinin de aylık olarak belirli bir geri ödemesi bulunmaktadır. Genel olarak çok daha düşük bir geri ödemesi bulunan bu kredilerin bankadan bankaya göre değişen faiz oranları ve taksitleri vardır. Herkes kendi bankasının sunduğu imkânlar dahilinde konut kredisi ödemelerini gerçekleştirecektir.

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ ÖDEMELERİ

Kamu bankalarından alınan konut kredileri çeşitli geri ödeme imkânlarına sahip olmaktadır. Örnek verilecek olursa ilk defa konut kredisi alan kişinin alacağı faiz oranı ise yüzde 0,87 olarak belirlenecektir. 100 bin liralık bir konut kredisi çekiminde ise aylık olarak taksit miktarı bin 345 şeklinde söylenecektir. Genel olarak ise kredi tutarının artması ve vade süresinin uzamasına bağlı olarak ödenecek olan bu taksit tutarı değişikliğe uğrayabilmektedir. Fakat 100 bin lira tutarında genel olarak böyle bir geri ödeme bulunmaktadır.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ ÖDEMELERİ

İş Bankası üzerinden konut kredisi çeken kişiler çok avantajlı bir faiz oranına sahip olmaktadır. Bu konut kredisi faizi ise yüzde 0,87 şeklinde belirlenmektedir. Örnek verilecek olursa da 100 bin liralık bir kredi alımında aylık taksit bin 345 şeklinde söylenmektedir. Diğer kredi paketlerine bakacak olursak bu faiz oranı çok avantajlı olmaktadır. Tabii ki vade süresine göre değişecek olan bu kredi geri ödemesi ise genel anlamda yine çok fırsat dolu olmaktadır. Konu kredisi çekmek isteyen kişiler İş Bankası’nı tercih edebilirler.

ICBC BANK TURKEY KONUT KREDİSİ ÖDEMELERİ


ICBC Bank Turkey üzerinden konut kredisi çekecek olan kişileri yine düşük bir faiz oranı beklemektedir. Bu faiz oranı olarak da yüzde 0,92 söylenebilmektedir. Bu faiz oranından alınan 100 bin liralık kredi tutarının ise aylık olarak bin 379 lira taksiti bulunacaktır. Bu taksit ile birlikte herkes çok daha iyi bir şekilde ekonomik anlamda rahata erecektir. Genel olarak diğer kredi paketlerinin çok daha yüksek geri ödemeleri olduğu düşünülürse konut kredilerinin daha avantajlı olduğunu belirtmek gerekecektir.

ALTERNATİF BANK KONUT KREDİSİ ÖDEMELERİ

Alternatif Bank da konut kredisi anlamında normalden daha düşük faiz oranları sunmaktadır. Bu faiz oranlarından bahsedecek olursak yüzde 0,95 olduğunu söyleyebilmekteyiz. Bu faiz oranından kredi çekecek olan kişiler 100 bin liralık kredilerde aylık olarak bin 400 lira geri ödeme yapacaklardır. Bu konut kredilerinde ise kişiye özel ödeme planları oluşturulduğundan dolayı herhangi bir sıkıntı da yaşanmamaktadır. Belirli bir dönem geri ödeme de yapılmamaktadır.

QNB FİNANS BANK KONUT KREDİSİ DETAYLARI

QNB Finans Bank konut kredisi olarak yüzde 0,99 faiz oranı vermektedir. Genel olarak diğer bankalardan daha düşük bir faiz oranı sunan Finans Bank 100 bin liralık konut kredisi alımında aylık olarak bin 427 lira geri ödeme sağlamaktadır. Sağlanan vade süresi boyunca ise bu taksitler ödenmek zorundadır. Fakat vade süresi uzadıkça bu taksit ödemeleri de daha düşecektir.

AKBANK KONUT KREDİSİ ÖDEMELERİ

Akbank konut kredisi olarak yüzde 0,99 faiz oranı sağlamaktadır. Sağlanan bu konut kredileri ise 100 bin liralık olduğunda aylık bin 427 lira geri ödeme istenmektedir. Ekonomik anlamda ise diğer konut kredilerinden daha düşük bir ödemeye sahip olan bu kredi fırsatından yararlanmak için de vakit kaybedilmeden başvuru yapılması gerekmektedir diyebiliriz.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER