Konut Kredisi Çekenlere Yapılandırma Müjdesi! Fazla Taksit Ödemekten Kurtulun

Konut Kredisi Çekenlere Yapılandırma Müjdesi! Fazla Taksit Ödemekten Kurtulun
YAYINLANMA TARİHİ: 08.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Konut Kredisi kullananlar düşen faizlerin ardından yapılandırma istiyor! Konut kredisinde yapılandırma müjdesi vatandaşı mutlu edecek! Yüksek faizle konut kredisi kullanan vatandaşlar, uygun faizlerle %0.99 Konut kredisinden yararlanabilecek! Devlet Bankaları ve diğer bankalarda Konut kredisi

Konut Kredisi Borç Yapılandırma ekranı açıldı!

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası konut kredisi borç yapılandırma ekranı açıldı!

Bankalardan konut kredisi çekenler için Merkez Bankası tarafından kredi borçlarından faiz indirimi yapılmasının ardından İş Bankasında konut kredisi yapılandırma işlemi başladı. Yapılandırma işlemlerinin yapıldığı İş Bankası E şubeden yapılandırma ekranıda açıldı. Merkez Bankasının konut kredilerinde faiz indirimi kararından sonra İş Bankasıda yapılandırma oranı olarak şu anda kullanılan konut kredi faiz oranını yüzde 1,17 yerine 1,29 olarak uygulayacak.

Yüksek kredi faiz oranları ile kredi kullananlar uzun zamandır bu yapılandırmayı bekliyorlardı. Merkez Bankasının faiz indiriminden sonra İş Bankasıda faiz indirimi kararı aldı. İş Bankası konut kredisi faiz oranını 1,29 seviyesinden 1,17 seviyesine geriletti. Bu faiz indiriminin ardından yapılandırma işlemlerine başlanıldığı görüldü.

Kredi Yapılandırması Bekleyenlere Müjde


İş Bankası tarafından yapılandırma işlemlerinin başlamasının ardından özellikle gözler kamu bankalarına çevrildi.  Kamu bankalarından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbankın ne zaman yapılandırma yapacağı merak edilmeye başlandı.

İş Bankası tarafından yapılan konut kredisi faiz indirimi sonrası müşteri temsilcilerinden edilen bilgilere göre konut kredisi yapılandırma ekranı açıldı.  Yüksek faizle kredi kullananlar İş Bankasının Eşubesinden yapılandırma işlemlerine başlayabilecek.

Kamu Bankaları arasında yer alan TC. Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi yapılandırma ekranı hakkında açıklamanın en geç eylül ayı sonuna kadar gelmesi beklenmekte olup, bu bankalar tarafından kredi yapılandırma müjdesi gelmemesi halinde ise gözler özel bankaların konut kredisi borç transferi faiz oranları ve kanpanyalarına çevrilecek.

Meslekihaber.com

(Aktif bağlantı linki verilmeden haberin içeriğinin kısmen veya tamamen kopyalanması, hukuka aykırılık teşkil eder ve telif haklarının ihlali anlamına gelir. Meslekihaber.com'un Hukuki ve Cezai hakları saklıdır.)

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER