Kış Geldi! Gıda Yardımları İçin Hemen Başvuru Yapın!

Kış Geldi! Gıda Yardımları İçin Hemen Başvuru Yapın!

Dar gelirli vatandaşlarımız için yapılan yardımlar korona virüs yüzünden yaşanan ekonomik kriz sebebiyle daha da arttı.

Dar gelirli vatandaşlarımız için yapılan yardımlar korona virüs yüzünden yaşanan ekonomik kriz sebebiyle daha da arttı. Vatandaşlarımız için hangi yardımların hangi koşullarda kimlere yapılacağı vatandaşlarımızca oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız için yapılacak olan yardımlar kış aylarının gelmeye başlaması ile şartları sağlayan vatandaşlarımıza bu yardımlar verilmeye başlanacak. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardımlardan faydalanmak için en önemli şart tabii ki maddi durumunun kötü olmasıdır. Yani yardıma muhtaç olan vatandaşlarımız bu yardımlardan faydalanabilmektedir.

Kuru Gıda Yardımından Kimler Yaralanabilecekler? 
  • Sosyal güvencesi bulunmayan veya geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar.
  •   7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar.
 
Nasıl Başvuru Yapabilirim?
 
Kuru gıda yardımı hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız  "Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu “nu doldurmak suretiyle Bölge Müdürlüklerine birebir ya da posta yoluyla başvuru yapabilirler. Bölge Müdürlüğünce yapılan değerlendirmede durumu uygun olanlar kuru gıda hizmetinden yararlandırılır. Başvuru sürecinden sonra değerlendirme işlemi yapılır ve başvuru şartlarını sağlayan vatandaşların başvuruları kabul edilir. Bu yardımlar sınırlı sayıda kişiye yapılmaktadır. Bunu bilen vatandaşlarımız ise kış aylarının da gelmesiyle birlikte masrafların artması ve bir de yakacak parasının çıkmasıyla yapılacak olan her türlü yardımdan faydalanmak istiyorlar.
 
Gıda Yardımı Yapan Kurumlar
 
Gıda yardımları özellikle kış aylarının gelmesiyle daha da arttı. Korona virüs sebebiyle de vatandaşlarımız bu yardımları kaçırmadan faydalanmak istiyorlar. Gıda yardımı yapan kurumlar bu yardımları birbirinden farklı şekilde yapıyorlar. Kimi kurumlar gıda bazı kurumlar sadece ana temel besin maddelerinden oluşan bir koli hazırlarken bazı Kurumların yiyecek çeşitleri oldukça fazladır. Paket kapsamı yapılan yardımda oldukça geniş olmaktadır. Peki, vatandaşlarımıza gıda yardım yapan bu kurumlar hangileri? İşte gıda yardımı sağlayan kurumlar;
  • Belediyeler
  • Vakıflar genel müdürlüğü
  • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları
  • Kaymakamlıklar
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden Düzenli Gıda Yardımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü yardımları düzenli olarak yapan kurumlardan bir tanesidir. Vatandaşlarımız birebir olarak müracaat ederek çeşitli yardımları Vakıflar Genel Müdürlüğünden alabileceklerdir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardımlar hakkında vatandaşlarımız yardımın ne olduğunu hangi illerde yapıldığını kimlerin bu yardımlara başvuru yapacağını merak ediyor. Vatandaşlarımıza yapılan bu yardımdan 81 il genelinde yapılmaktadır. Vatandaşlarımız tarafından merak edilen vatandaşlarımız için  açıklamaya haberimizde yer verdik.

"Sosyal güvencesi bulunmayan veya geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar. 7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması hakkında kanun gereğince aylık alanlar." vgm gıda yardımı başvuruları kurum il müdürlüklerinden yapılacak.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER