Katılım Bankaları Faizsiz Kredi Veriyor 100 Bin TL 60 Ay Vade

Katılım Bankaları Faizsiz Kredi Veriyor 100 Bin TL 60 Ay Vade
YAYINLANMA TARİHİ: 12.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Merak edilen faizsiz kredi veren katılım bankaları hangileridir? Faizsiz kredi almak için ne yapmak gerekiyor. Bankalar gerçekten faizsiz kredi veriyor mu? Sizlere şimdi bu yazımızda katılım bankalarından nasıl faizsiz ve helal kredi alabilirsiniz bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Merak edilen faizsiz kredi veren katılım bankaları hangileridir? Faizsiz kredi almak için ne yapmak gerekiyor. Bankalar gerçekten faizsiz kredi veriyor mu? Sizlere şimdi bu yazımızda katılım bankalarından nasıl faizsiz ve helal kredi alabilirsiniz bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca bu bankalardan Hac ve Umre ziyaretine giden vatandaşlarımız da kredi başvurusu yapabilirler. İslami şartlara göre alacağınız bu finansman kredilerinde banka kredi başvurusu yaptıktan sonra hemen kar payı oranı ile sizlere krediyi kullandıracaktır.

Kredi Veren Bankaların Kar Payı Oranları Nedir?


Faizsiz kredi veren bankalar kar payı oranları ile işlem yapmaktadırlar. Faiz yerine verilen bu oran tamamen helal olarak geçiyor. İşte sizlere şimdi bankaların finansman, konut ve taşıt kar payı oranları hakkında bilgiler verelim.
  • Albaraka Türk Katılım Bankası – 0.98 ihtiyaç kredisi, 0.94 konut kredisi, 0.95 taşıt kredisi
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası – 0.99 ihtiyaç kredisi, 0.92 konut kredisi, 0.92 taşıt kredisi
  • Emlak Katılım Bankası – 0.99 ihtiyaç kredisi, 0.99 konut kredisi, 0.99 taşıt kredisi
  • Türkiye Finans Katılım Bankası – 0.99 ihtiyaç kredisi, 0.99 konut kredisi, 1.02 taşıt kredisi
  • Vakıf Katılım Bankası – 0.99 ihtiyaç kredisi, 0.94 konut kredisi, 0.98 taşıt kredisi
  • Ziraat Katılım Bankası – 0.99 ihtiyaç kredisi, 0.94 konut kredisi, 0.96 taşıt kredisi
Bu kar payı oranları bankadan alınmıştır. Eğer kredi alacaksanız ilk olarak bankanın resmi internet sitesinden güncel oranları öğrenmelisiniz. Bu verilen kredilerde kredi yerine finansman kelimesi kullanılmaktadır. İslami şartlara göre verilen bu kredilerde onay alırsanız helal kredi almış olacaksınız.

Faizsiz Kredi Alabilmek İçin Şartlar Nedir?

Faizsiz kredi bankalardaki sicillerinize göre onay alabileceğiniz kredi çeşididir. Bu bankadan kredi alacak olan kişiler, kredi notunun en az 1100 ve üzerinde olması ayrıca SGK çalışma süresinin en az 1 yıl olması gerekmektedir Diğer özel bankalara bakıldığı zaman bu bankaların daha sert şartları olduğunu söyleyebiliriz. İhtiyaç kredilerinde 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi finansmanı imkanı verilmektedir. Kişiler başvurularını sadece banka şubelerinden evraklarınız ile yapmanız gerekiyor. Konut kredisi alacaksanız da bankanın şartlarına uygun olmanız durumunda evrakları tam olarak teslim edip kredi alabilirsiniz.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER