Kabine Değişikliği Yapılacak mı? Hazine, İçişleri, Adalet Bakanları kim olacak?

Kabine Değişikliği Yapılacak mı? Hazine, İçişleri, Adalet Bakanları kim olacak?

Ankara'da, Siyasetin kulislerinde "Kabine değişikliği" gündemden düşmüyor! 5 Temmuz Cuma günü öğleden sonra kabine değişikliğinin açıklanacağı iddiası gündemi sarstı! Yeni kabinede kimler olacak, hangi bakanlar görevden alınacak?

Ankara'da siyasetin gündemi yoğun! Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Başkanlığında toplanan kabineden herhangi bir "kabine değişikliği" kararı çıkmamış ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından, köklü bir değişiklik beklenmemesi ifade edilmişti. Ancak kulislerde konuşulanlara göre, yeni bir kabine hazırlığı söz konusu! 

Heyecanlandıran gelişme ile iddia edilen yeni kabineyle ilgili değişiklikler ve son gelişmeler araştırılıyor. Özellikle de ekonominin başındaki Berat Albayrak'ın görevine devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ MUTLAKA YAŞANACAK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni parti çalışmalarını, selefi Abdullah Gül ile birlikte sürdüren eski Bakan Ali Babacan'la yaptığı görüşmede, Ali Babacan'a "genişletilmiş, yetkili" Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı teklif ederek, "Ne yapacaksan gel burda yap." dedi. Ancak Babacan bu teklifi kabul etmeyerek yeni parti girişimlerine hız kazandırdı. Bu gelişmeler Hande Fırat'ın köşe yazısıyla vatandaşa aktarılırken, Cumhurbaşkanı'nın yeni bir kabine, özellikle de Ekonomi konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı'nı revize etmesi bekleniyor.


"Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yardımcıları ve Bakanları belirledi. İstişareler sonucunda yeni kabine oluşturuldu ve bugün öğleden sonra açıklanması bekleniyor." iddiaları sosyal medyada dolaşmaya başladı.

YENİ KABİNE İÇİN BOMBA İDDİA!

Kulislerde yer alan iddiaya göre halihazırda Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini yürüten Berat Albayrak, Enerji ve Tabii kaynaklar bakanlığına geri dönüş yapacak. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı ise Arzu Sabancı olacak.

Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da isminin çizildiği iddiaları gündemde.

Yeni kabine ile ilgili son dakika gelişmelerini fırsat buldukça sizlerle paylaşacağız. Yeni kabine için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevde kalacağı ve İçişleri Bakanı olarak devam edeceği iddiaları yer alıyor. İçişleri ve Adalet Bakanlıklarında "revizyon" olması beklenmiyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR