İstanbulpark 2020 Formula 1 Biletleri Satış Fiyatı Ne Kadar?

İstanbulpark 2020 Formula 1 Biletleri  Satış Fiyatı Ne Kadar?

2020 Formula 1 biletleri ne zaman satışa sunulacak? Formula 1 yarışı ne zaman yapılacak? Formula 1 bilet fiyatları ne kadar olacak?

2020 yılı formula 1 biletlerinin ne zaman satışa çıkacağı merak konusu olmaya devam ediyor. 13-15 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Grand Prix için biletler satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Yarışı kaçırmak istemeyenler yerinde bu heyecana tanık olmak isteyenler tarafından bilet fiyatlarının ne kadar olacağı merak edilmektedir. Son dakika yapılan duyuru ile beraber Formula 2 biletlerinin ne zaman satışı yapılacağı açıklanmıştır.

FORMULA 1 BİLETLERİ NE ZAMAN SATIA SUNULACAK?

Merakla beklenen Formula 1 bilet satışlarının ne zaman olacağına dair açıklama yapıldı. Edinilen bilgiler kapsamında bilertlerin 13- 15 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Grand Prix'sinin biletleri yarın 11 Eylül 2020 tarihinde satışa çıkacağı düşünülüyor. Bilet satışlarının internet üzerinden yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Formula 1 biletlerinin 11 Eylül 2020 tarihi itibari ile sabah ve öğle saatlerinde satışa çıkması beklenmektedir.


FORMULA 1 BİLET FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Formula 1 bilet fiyatlarının ne kadar olacağı ve ne zaman satılacağı beklenirken alınan bilgilere göre en düşük fitayın, günlük 30 TL olacağı açıklanmıştır. Ayrıca 3 günlük kombine olarak alındığında ise 90 TL'den satışta olması bekelniyor. Formula 1 bilet fiyatları kategori ve koltuğa göre değişiklik göstermektedir. 


 

Türkiye'deki sevenleri tarafından özlemle beklenmekte olan Formula 1 sonunda, bu sonbaharda 13 Kasım -15 Kasım 2020 tarihleri arasında Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirilmesi planlanıyor. Formula Yarışın İstanbul ayağına bakıldığında bilet fiyatlarının günlük 30 lira olacağı açıklanmıştır. Intercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Ak tarafından yapılan açıklamaya göre, "Sanırım dünyanın en ucuz F1 biletlerini satacağız. Günlük 30 liradan 3 günlük kombineler satılacak. Ancak bu fiyat bütün koltuklar için geçerli değil. Fiyatlar kademeli olarak artacak. Burada özellikle bu yarışı heyecanla bekleyen öğrenci kardeşlerimizi düşündük. Fiyatlar kategorilere göre çok daha yukarılara gidecek. Onu henüz belirlemedik. Biletler 15 gün içinde satışa çıkacak" açıklamalarında bulundu.

Ak Pistin sadece tribün kapasitesinin 220.000 koltuk olduğunu ifade etmesi üzerine, sözlerine şu şekilde devam etti;  "Pandemi döneminde alınabilecek her önlemi alarak bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. Kapasitenin neredeyse yarısını kullanmayı düşünmüyoruz. En fazla 100 bin bilet satacağız. Seyircilerin arasında 1 koltuk boş olacak şekilde oturma düzeni planladık. Ayrıca kullanabileceğimiz çok fazla açık alan da var. Bu da pandemi döneminde bize avantaj sağlıyor. Bizden önce Rusya ve Portekiz yarışları seyircili olacak ama pandemi döneminde işler değişirse seyircisiz olma ihtimali de var" ifadelerini kullandı.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER