İstanbul 21 Ağustos 2019 Çarşamba Hava Durumu! Meteoroloji İstanbullular'ı Uyardı

İstanbul 21 Ağustos 2019 Çarşamba Hava Durumu! Meteoroloji İstanbullular'ı Uyardı

İstanbul'da 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü beklenen sağanak yağış başladı! Meteoroloji, İstanbul için son dakika, peş peşe uyarılar yapıyor. İstanbul'da 21 Ağustos Hava durumu ne? Yağış ne kadar sürecek? Sizler için hazırladık...

21 Ağustos Çarşamba günü, öğleden önce saat 11:00 itibariyle, İstanbul'da beklenen sağanak-gök gürültülü yağış başladı! Meteoroloji, dün geceden bu yana İstanbul için peşi sıra uyarılar yayınlıyor! İstanbul'da şu anda yağış hakim. Vatandaşlar, günün erken saatlerinde İstanbul'u kaplayan "kara bulutlar" İstanbullular'ı harekete geçirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul hava tahmin raporları ve İstanbul hafta boyu hava durumu tahminleri araştırılıyor.

İstanbul başta olmak üzere ülkemizin birçok ilinde kuvvetli sağanak yağışlar bekleniyordu. An itibariyle İstanbul'da yağış başladı! İstanbullular, geçtiğimiz gün yağan kuvvetli yağışın ardından bu kez önlem alarak ev, iş yeri ve araçlarını koruma altına alıyor. Geçtiğimiz gün yaşanan hava yağışında, 1 vatandaş hayatını kaybetmişti. 

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI! İSTANBUL'DA KUVVETLİ YAĞIŞ...


21 Ağustos 2019 Çarşamba günü İstanbul'da hava sıcaklığı 25 ila 28 derece aralığında olacak. Yağış ihtimali %55 ve Nem oranı %70 olarak ölçüldü. Öte yandan Rüzgarın saatte 34 kilometre hıza ulaşması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için 21 Ağustos Çarşamba günü peş peşe "Kuvvetli sağanak yağış" uyarısında bulunmuştu. Beklenen sağanak yağış an itibariyle başladı. İstanbullular'ın yağış öncesi trafikte ve diğer noktalarda olumsuz etkilenmemesi için gerekli çalışmalar öncesinden başlatıldı.

İBB, HAVA DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Geçen gün yaşanan yağmur yağışı ve 1 vatandaşın hayatını kaybetmesinin ardından eleştiri alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 21 Ağustos Çarşamba günü hava durumuyla ilgili açıklama yaparak, İstanbul'da yaşanacak "hava yağışı" için gerekli önlemlerin alındığını aktardı.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR