İşkur'dan Çocuklu Annelere 2420 TL Maaş! Başvuru Şartları Neler, Nasıl Başvuru Yapılır?

İşkur'dan Çocuklu Annelere 2420 TL Maaş! Başvuru Şartları Neler, Nasıl Başvuru Yapılır?
YAYIN TARİHİ: 8.03.2020 02:18:00
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Çocuklu annelerin, aile ekonomisine katkıda bulunabilmeleri için 2420 TL'ye kadar destek ödemesi yapıyor! İşkur'dan ev hanımı annelere 2420 TL maaş veriliyor! Vatandaşlar, İşkur tarafından annelere verilen 2420 TL desteğin detaylarını araştırıyor. İşkur annelere günlük

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), yeni duyurduğu projesi 'İşte Anne' ile annelere günlük 77, aylık 2420 TL'ye kadar destek ödemesi yapıyor! Binlerce vatandaş da İşkur'un yeni duyurduğu bu destek projesine yönelik araştırmalara başladı. İşkur'dan annelere 2420 TL maaş nasıl alınır? Başvuru şartları nedir? Nasıl başvuru yapılır? Bu soruların yanıtını haberimizde hazırladık.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), yeni başlayan 'İşte Anne Projesi' ile annelere para ödüyor! İŞKUR Müdürlükleri bünyesinde 81 ilde ve birçok ilçede 'İşte Anne Birimi' kurularak proje faaliyetlerine başlandı. Bu faaliyetler kapsamında ev hanımı olan anneler başta olmak üzere, mesleği olup da iş bulamayan kadınlar da İş kulüpleri marifetiyle gelir sahibi yapılacak. İş sahibi olmak isteyen ve aile ekonomisine katkı yapmak için İşkur'un 'İşte Anne Projesi'ne dahil olan kadınlar, bulundukları il-ilçelerdeki İşkur İşte Anne Birimine müracaat ederek İş kulüplerine katılacak. İŞKUR, İş kulüpleri üzerinden açacağı mesleki eğitim kurslarında, ev hanımı annelere, evlerinde el işi veyahut benzeri işlerde çalışmalarını sağlayarak günlük 77 TL harçlık, aylık olarak ise 2420 TL maaş ödeyecek!  Şimdi gelelim Annelere yönelik 2420 TL'lik maaş desteğinin ayrıntılarına...

İŞTE ANNE PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İşkur bünyesinde başlatılan yeni 'İşte Anne Projesi'ne' başvurmak isteyen kadınların, İşkur'un iş başı ve mesleki eğitim kurslarına katılma yeterliliğine sahip olmaları gerekmekte. Ayrıca İşte Anne Projesine katılmak isteyenler daha önceden İşkur tarafından iş ve meslek danışmanlığı almış olmalı. Bu şart her halükarda sağlanabilmekte. İşkur il-ilçe müdürlüklerine başvuruda bulunup önce bir kaydınız oluşturulup ardından da İşte Anne Projesi'ne başvurunuz alınabilmektedir. 

İşte Anne Projesine başvuru yapabilmenin en önemli şartı ise, başvuru tarihi itibariyle 0-15 yaş arasında bir çocuğun olmasıdır. İşte Anne Projesine başvuruda bulunacak annelerin, başvuru tarihi itibariyle 0 ila 15 yaşları arasında (15 yaşını tamamlamamış.) çocukları bulunuyorsa başvuruları işleme alınabilmektedir. Başvuru yaptıktan sonra çocuğun 15 yaşını doldurup 16 yaşına girmesi ise herhangi bir engel teşkil etmez. Evlatlık edinen anneler de yine çocuğun 0-15 yaş arasında olması şartı sağlanıyorsa İşte Anne Projesine başvuruda bulunabilmekteler.

İşte Anne Projesi'nin diğer şartları ise şu şekilde sıralanmakta: 

1- İŞKUR'a kayıtlı olmak ve işsiz olmak (İşkur kaydı, başvurunuz sırasında yapılabilir.)


2- SGK, Bağkur veya Emekli Sandığı'ndan emekli olmamak,

3- Proje başvurusundan 3 ay önce işveren tarafından istihdam edilmemiş olmak,

4- Proje başvurusundan 1 ay sonra emeklilik veya malüllük primi yatırılmamış olmak, 

5- İŞKUR tarafından verilen İş ve Meslek danışmanlık hizmetlerinden yararlanmış olmak.

ANNELERE 2420 TL MAAŞ İÇİN BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Yukarıdaki şartları sağlayan anneler, İşkur'un yeni başlattığı ve annelere aylık 2420 TL destek sunduğu 'İşte Anne Projesi' başvurularını, İşkur'un bulundukları il-ilçelerdeki müdürlüklerinden veya İşkur E-Şubelerinden online ortamda yapabilirler.

ANNELERE AYLIK 400 TL ÇOCUK BAKIM PARASI DA YATIYOR

İşkur'da 'İşte Anne Projesi'ne başvuruda bulunan anneler, eğerki çocukları 2 ila 5 yaş arasında ise ek 400 TL aylık çocuk bakım parasının da sahibi oluyor. İşkur tarafından 2-5 yaş arası çocuk sahibi annelere, aylık 400 TL çocuk yardım parası da ödeniyor. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR