İŞKUR Yeni Alımlar Yapıyor! KPSS Şartsız Personel Alımı Gerçekleştiriliyor!

İŞKUR Yeni Alımlar Yapıyor! KPSS Şartsız Personel Alımı Gerçekleştiriliyor!

İŞKUR, ülkemizdeki eleman ihtiyacını gidermek için hem özel hem de devlet sektöründe çalışmak için eleman alımına başladı.

İŞKUR, ülkemizdeki eleman ihtiyacını gidermek için hem özel hem de devlet sektöründe çalışmak için eleman alımına başladı. 18 yaşını geçmiş olan her Türk vatandaşına yüzlerce ilan arasından onlarca meslek imkanı sunar. Bu şekilde işsizlik ve para sıkıntısı çeken kişiler için de oldukça faydalı bir proje haline gelir. Ancak yapılmak istenen meslekle ilgili mutlaka eğitimi alınmış ve bilgili olmak gerekir.

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan işsizlik gitgide artmakta ve önüne geçilmesi zor bir hal almıştır. Çoğu mezun olan genç KPSS için hazırlığa başlar ancak bu sınavda yeterli puana ulaşamadığı ya da atamalar çok az sayıda olduğu için mesleğini yapamaz hale gelir. Bu nedenle devlet tarafından sağlanan KPSS şartı aramadan birçok meslek de eleman alımı yapacak. Bu sayede hem gençler için meslek alanı doğmuş olacak hem de ekonomik anlamda kalkınma ve refah seviyesi daha da artacak.

Şu an için hastane içerisinde yer alacak personel alımları hakkında açıklamalar yapıldı. Bu açıklama da en dikkat çeken nokta ise birçok farklı pozisyonda eleman aranması oldu. Temizlik personeli, güvenlik görevlisi, ambulans sürücüsü, büro memuru, hasta bakım elemanı, tıbbi sekreterler, hemşire, ebe, muhasebe personeli, büro personeli, acil tıp teknisyeni, hasta kayıt kabul görevlisi, hasta danışmanı, hastane hizmetlisi, şoför, ağız diş sağlığı teknisyeni personel alımlarında bulunuyor. Bunların yanında teknisyen, tıbbi görüntüleme teknikeri, anestezi teknikeri, diş hekimi yardımcısı, doktor yardımcısı ve diyaliz teknikeri alımları şu an gündemde olan bazı meslek alanlarıdır.

İLAN BAŞVURU YAPACAK KİŞİLERDE ARANAN ŞARTLAR


Bu ilan için başvuru yapmak isteyen kişilerde bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlardan ilki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş reşit bir birey olmak. Okuma yazma bilecek seviyede yani ilkokul mezunu olmak, uygulanacak olan meslekle ilgili gerekli bilgi ve tecrübeyi edinmek, yapılacak olan meslekle ilgili eğitimlere katılmış olmak koşullar arasında bulunuyor. Yapılacak olan meslekle ilgili herhangi bir sorun yaşamanıza neden olan sağlık probleminizin olmaması, akıcı konuşma ve diksiyonun düzgün olması ve en önemlisi de İŞKUR’ a kayıtlı olunmasıdır.

HASTANE PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURU ESNASINDA UYULANACAK ADIMLAR NELERDİR?

Şu an için hastane personeli alımlarıyla ilgili açıklama bulunduğu için başvuru sürecinin nasıl olduğu herkes tarafından merak ediliyor. İlk olarak gerçekleştirilen başvuruların yani kayıtların aktif olarak kalma süresi 12 aydır. Bu süre zarfında aktifliği gerçekleştirmek için site üzerinden aktifleştirme butonuna basabilirsiniz. Başvuru adımları ise şu şekildedir;
İŞKUR sitesinden yayınlanan ilanlar arasından istediğiniz ilana tıklayarak linkine ulaşın. Bu linkten sonra iş arayan bölümüne giderek TC kimlik numaranızı ve şifrenizi eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazın. Sonrasında iş ilanları bölümüne basarak iş arama kısmına gelin. İstediğiniz meslek alanını buradaki boşluğa yazarak aratabilirsiniz. Bu sayede başvuru adımlarınızı da tamamlamış olursunuz.

İŞ İLANLARI NASIL İNCELENİR?

İŞKUR, pek çok alanda vatandaşlara meslek imkanı sunuyor. İşsizlik sorunu yaşayan kişilerin İŞKUR sitesi üzerinden iş arama kısmına girmeleri ve istedikleri mesleği ve pozisyonu yazmaları yeterli olur. Saniyeler içerisinde size uygun meslekler ve pozisyonlar karşınıza çıkar. Bunların arasından tercihini yapan kişiler başvuru sürecini takip ederek gerekli şeyleri tamamlarlar. Başvuru sonrasında kabul gören kişiler artık yeni işlerine başlamaya hak kazanırlar. Ancak kabul göremeyen kişiler de üzülmemelidirler. Çünkü İŞKUR sitesinde birbirinden farklı yüzlerce ilan yer alır ve mutlaka size uygun bir meslek ve çalışma alanı bulunur. Şansınızı denemeye devam edebilirsiniz
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER