İŞKUR TYP Başvuru Sonuçları Açıklandı! O Kişiler Hemen Resmi Kurumlarda Çalışacak!

İŞKUR TYP Başvuru Sonuçları Açıklandı! O Kişiler Hemen Resmi Kurumlarda Çalışacak!

Okulların açılışıyla birlikte yeni iş ilanları yayımlayan İŞKUR, TYP personeli alımı yapmaktadır. Geçtiğimiz günlerde yapılan TYP personel alımı sonuçları merakla beklenmektedir.

Okulların açılışıyla birlikte yeni iş ilanları yayımlayan İŞKUR, TYP personeli alımı yapmaktadır. Geçtiğimiz günlerde yapılan TYP personel alımı sonuçları merakla beklenmektedir. İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP ilanlarının başvuru tarihleri bildiğiniz gibi illere göre değişiklik gösterebilmektedir. İlanlara başvuru için son gün 21 Eylül olarak açıklanmıştır. Peki, TYP Personel Alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? İŞKUR TYP başvuru sonuçları ne zaman açıklanacağı en çok merak edilen merak edilen konular arasında yer almaktadır. TYP Başvuruları sene içinde belirli tarihlerde alınmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca Ağustos ayından itibaren personel istihdamları açıklanmıştı. Son başvuru zamanı olarak da 21 Eylül tarihi olarak açıklamıştı.
Başvuru yapan adaylar tarafınca da TYP sonuçları beklenmeye başlanmıştır. Çalışmaya hak kazanmış olan personeller Ekim ayında göreve başlayabilecekler. Türkiye İş Kurum her zaman yeni ilanlar yayımlama devam etmektedir. Son dakika olarak yayımlanmış olan ilanlara göre Toplum faydası uygulaması altında alımlar yapılacak olup adayla müracaatlarını İŞKUR doğrultusunda yapacaktır. İŞKUR TYP müracaatları, Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliği sayesinde gerçekleştirilmektedir. Okulların güvenlik, temizlik ve bakım tamirat gibi pozisyonlarına alınmak üzere personel müracaatları İŞKUR’un resmi internet adresi üzerinden ve alo 170 hattından yapılabilecektir. İşte Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel İdaresi yeni personel istihdamı ilanı ve başvuru koşulları…

Okullara ve İl Özel idarelerine TYP doğrultusunda yeni personel alımı ilanları yayınlandı. İşte istihdam yapılacak iller ve ilçeler haberimizde yer alacaktır. İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan ilanlara göre yeni Toplum Yararına Programı doğrultusunda yeni personel istihdamı ilanları açıklandı. İşte şehirler ve ilçeler duyuruldu. İstihdam edilecek kadrolar ise İl özel idaresine Çevre Temizliği, Milli Eğitim Bakanlığı Çevre Düzenlemesi, MEB Güvenlik ve MEB bakım onarım ve temiz kadroları için istihdam yapacak. İlgili alanlar İŞKUR doğrultusunda yayımlanmış olup adaylar müracaatlara ilanların açıklanmasıyla başladılar.

TYP SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Okullarda istihdam etmek üzere TYP başvuruları İŞKUR üzerinden yapılmaktadır. Şehirlere göre başvuru tarihleri ve başvuru biçimi değişiklik gösterebilirken, ilana son başvuru tarihi 21 Eylül tarihi olarak açıklanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca da yapılan personel alım ilanlarına seçilmiş olan kişiler Ekim ayında göreve başlayabilecekler.

İŞKUR TYP KURA SONUÇLARI


İŞKUR TYP kura sonuçları henüz açıklanmamıştır. TYP başvuruları İŞKUR üzerinden yapılırken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca da açılan TYP personel alımına seçilen personeller Ekim ayında çalışmaya başlayabileceklerdir.

TYP KURA SONUÇLARI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden açıklanacak olan TYP sonuçları başvuru yapılan il ve ya ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasından sorgulanabilecektir.

TYP HANGİ ALANLARDA YAPILMAKTADIR?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışacak olan TYP Personelleri, farklı farklı alanlarda çalışma gösterebilmektedir. Bu alanlar:
 • Çevre temizlenmesi,
 • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi,
 • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması,
 • Tarihi mirasın korunması,
 • Ağaçlandırma,
 • Park ve bahçe düzenlemesi,
 • Erozyon engelleme
BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İŞKUR üzerinden alımları yapılan TYP personel alımlarına başvuru yapmanın bazı şartları bulunmaktadır.
 • 18 Yaşını doldurmak,
 • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,
 • SGK üzerinden herhangi bir aylık almamak,
 • Eğitim şartlarında herhangi bir mezuniyet şartı aranmamaktadır,
 • Örgün öğretim dışında, açık öğretim ile lise, üniversite okuyan kişiler başvuru yapabilirler.  
 
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER