İş Bulamayan Kişilere 750 TL Ödeme Yapılacak! Sadece Başvuru Yapanlar Alabilecek!

İş Bulamayan Kişilere 750 TL Ödeme Yapılacak! Sadece Başvuru Yapanlar Alabilecek!
YAYINLANMA TARİHİ: 26.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Son zamanlar içerisinde yaygın olarak araştırılan konular arasında yapılacak yardım destek ödemeleri bulunmakta.

Son zamanlar içerisinde yaygın olarak araştırılan konular arasında yapılacak yardım destek ödemeleri bulunmakta. Özellikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisine girilmesinin ardından her geçen gün işsiz kalmış vatandaşlarımızın sayılarında artış meydana gelmektedir. Bu doğrultuda devlet tarafından yapılan yardımlar da her geçen gün artış göstermektedir. İşsiz kalan vatandaşlarımızın iş arama sırasında zorunlu olarak yapmış oldukları yardım türleri ile alakalı son dakika gelişmeleri yaşandı. Devlet vatandaşlarımız için iş arama esnasında yaptıkları masrafları karşılayacağını açıkladı. Günümüzde yapılan pek çok destek yardım ödemeleri birçok vatandaşımız tarafından bilinmemektedir. Bu yardım ödemesi de bilinmeyen yardım ödemeleri arasında bulunuyor. İşte konu ile alakalı tüm ayrıntılar…

Devlet tarafından her vatandaşımız için birbirinden farklı destek yardımları sunmaktadır. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın kesinlik başvuru yapmaları önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Devlet adına başvuru yapmayan bireyler bu ödeneklerden faydalanamayacaktır. Bu durumda herhangi bir maddi sıkıntı yaşayan ve iş arayan vatandaşlarımız mutlaka devlete başvuru yapmaları gerekmektedir. Devletimiz sizler için her alan içerisinde başvuru yapma olanağını sunmaları doğrultusunda destek eli uzatmaktadır. Böylelikle bu zorlu süreç içerisinde pek çok vatandaşımıza katkı da bulunmaktadır.

İŞ BAŞVURUSU YAPAN BİREYLER İÇİN 750 TL DESTEK!


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bilinmeyen pek çok destek ödemeleri bulunmaktadır. Günümüzde korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde pek çok vatandaşımız işsiz kalmasının ardından normalleşme sürecinde iş aramaya başlamış bulunmaktadır. İş başvurusu ve işe başlama esnasında devlet tarafından vatandaşlarımıza yardım parası sunuluyor. İşsizlik durumunda iş başvurusu ve işe başlama destek ödemeleri aşamalı olarak sürdürülmektedir. Öncelikle iş başvurusu yaparken meydana gelen masraflar için ödeme yapılmaktadır. Bu süreç içerisinde devlet tarafından yapılan maddi destek ödemesi 120 TL olarak belirlenmiştir. Başvuru yaptığınız iş yeri başvurunuzu onaylanmasının ardından ise vatandaşlarımız için tek seferlik olmak kaydıyla 630 TL destek ödemeleri sunmaktadır. Böylelikle tüm yol masrafı ve gerekli evrak masraflarınızı çıkarmış olacaksınız.
Toplamda ise vatandaşlarımıza 750 TL’lik maddi yardım yapılmış oluyor. Ancak bu yardımdan faydalanabilmek için tek seferlik 120 TL ve tek seferlik 630 TL maddi yardım alındığını belirtmeliyiz. İş başvurusunda bulunacak olan vatandaşlara yapılan ilk ödemeler yılda 3 defa alınabilir. Ödemeler 40 TL'den 120 TL'ye kadar çıkıyor. Bu ödemeler yol, tıraş gibi masraflar için ödeniyor. Başvurusu kabul edilen çalışanlara ise yine yol, fotoğraf, evrak gibi masraflar için 630 TL ödeme yapılır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NEREYE YAPILMASI GEREKİYOR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusunda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlük tarafından bizzat yapılması önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Bizzat başvuru işlemlerini gerçekleştiremeyen bireyler ALO 170 Numarası üzerinden başvurularını gerçekleştirme olanağına sahip olabilmektedir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER