İş Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank Borçlarınızı Faizsiz 12 Ay Erteleyebileceksiniz!

İş Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank Borçlarınızı Faizsiz 12 Ay Erteleyebileceksiniz!
YAYINLANMA TARİHİ: 12.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Korona virüs salgını sebebiyle günümüzde pek çok vatandaşımız için bankalar tarafından olağanüstü fırsatlar sunulmasıyla beraber bu zorlu süreç içerisinde hem ekonomik açıdan hem de sosyal açıdan rahat bir nefes alınması sağlanmaktadır.

Korona virüs salgını sebebiyle günümüzde pek çok vatandaşımız için bankalar tarafından olağanüstü fırsatlar sunulmasıyla beraber bu zorlu süreç içerisinde hem ekonomik açıdan hem de sosyal açıdan rahat bir nefes alınması sağlanmaktadır. İş bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından müşterileri için yapılan son dakika açıklamaları kapsamında pek çok vatandaşımız için müjdeli haber geldi. 20 bin TL’ye kadar olan tüm borçlarınızı erteleme fırsatını sizlere sunmasıyla beraber bu süre zarfında rahat bir nefes alma fırsatını sizlere sunmaktadır. Virüs tüm dünyayı ekonomik açıdan sarsmasıyla beraber ülkemizde kamu bankaları başta olmak üzere özel bankalar da dahil pek çok destek kredi paketleri oluşturarak güç birliği oluşturuldu.

Ekonominin yavaşlaması sebebiyle yapılan son dakika gelişmeler kapsamında esnaf ve pek çok iş yerleri için bankalar tarafından destek geldi. İş yerini kapatmak zorunda kalan esnaflara özel olarak tasarlanan krediler dâhilinde pek çok vatandaşımız faydalanarak büyük fırsatı yakalama olanağına sahip oldu. Bankalardan bireysel ve ticari müşteriler dahil olmak üzere tüm borçlarınızı erteleyebileceğiniz destek paketleri sunulmasıyla dikkatler üzerine çekilmektedir. Detayları haber adresimiz üzerinden öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz. İşte ayrıntılar…

ZİRAAT BANKASI BORÇ ERTELEME MÜJDESİ!


Kamu bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası, korona virüs salgını ülkemizde etkisini göstermesinin ardından 31 Mart 2020 tarihi itibari ile bireysel ve ticari müşterileri için dönem sonu taksit, faiz ve anapara borçlarını ertelenebileceğinin müjdesini vermesiyle beraber pek çok vatandaşımız yüzünü güldürdü. Pandemi süreci içerisinde pek çok vatandaşımız nakit sıkıntı yaşaması sebebiyle mevcutta bulunan borçlarınızı 6 ay boyunca ödememe fırsatını elde edebilirsiniz. Aynı zamanda dönemsel sektörler arasında bulunan bazı turizm sektörü gibi sektörler için belirlenen bu süre 12 ay civarı olacaktır.

VAKIFBANK BORÇ ERTELEME OLANAĞI!

Vakıfbank tarafından sunulan destek kredi paketleri kapsamında vadelerin ertelenmesi ve mevcut kredilerinin yapılandırma olanağını sunularak pek çok vatandaşımıza müjdeli haber verildi. Vakıfbank tarafından açıklanan destek paketleri kapsamında;
  • Vakıfbank 31 Mart 2020 devre sonu faizleri de dâhil olmak üzere 30 Haziran 2020 tarihine kadar tüm kredi taksit ve ödemelerde esneklik sağlayacağını duyurdu.
  • İşletmelerin  istihdam kapasitelerinin desteklenmesi adına 3 aylık maaş giderleri tutarında uzun vadeli kredi kullandırılması hususunda destek  verdi.
  • Turizm,  sektöründe ise korona virüs salgınının en çok etkilenen toplu taşıma vb.  12 aylık ödemesiz dönemli krediler sunacak.
  • Şirketlerin ve SGK prim ödemelerini kolay halledebilmesi adına nakit limit  artırılması, bu limitler üzerinden yapılan ödemelerde üç ay ödemesiz, on iki ay taksit imkânı sunulması avantajları sunuluyor.
HALKBANK KORONA VİRÜS DESTEK KREDİ AVANTAJI!

Halkbank, "31 Mart 2020 tarihine kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler,  ödemelerini erteleyebilecek. Sanat ve Esnafların bu süreçte yaşadıkları ekonomi olumsuzluklar nedeni ile destek olmak amacıyla talepleri doğrultusunda aktif olan kredilerin Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 aylarında vadeleri gelecek olan anapara ve faiz ödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay süreyle ve faizsiz olarak ertelenecek" ifadelerini sunmuş olduğu destek paketleri kapsamında kullanarak gündemimizde ki yerini aldı.
Halkbank bu zorlu süreç içerisinde müşterilerinin yanında olmasıyla beraber pek çok vatandaşımızın bu olanaktan kolay bir şekilde faydalanabileceğini bildirdi. Kamu bankaları arasında bulunan Halkbank nakit sıkıntısı çeken müşterilerine 6 ay ödemesiz, 12 aya kadar taksit fırsatları ile destek paketi oluşturdu. Aynı zamanda dönem sektörleri arasında bulunan turizm vb. dönemsellik arz eden sektörlere özel olarak tasarlanan diğer büyük fırsat ise belirlenen sürenin 12 aya çıkarılması bulunmaktadır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER