İş Bankası 0 Km ve 2. El Taşıt Kredisi! Kredi Başvuru Şartları Nelerdir? Başvurular Nasıl Yapılacak

İş Bankası 0 Km ve 2. El Taşıt Kredisi! Kredi Başvuru Şartları Nelerdir? Başvurular Nasıl  Yapılacak

İş Bankası 0 km ve 2. el taşıt kredisi özellikleri nelerdir? Krediden kimler yararlanabilmektedir? İş Bankası kredi başvurusun da gerekli belgeler nelerdir? Taşıt kredisi nasıl alınacak? Başvurusu nasıl yapılacak?

Araç sahibi olmak isteyenler için bir kampanya da İş Bankası'ndan geldi. İş Bankası tarafından banka müşterilerine sıfır ve ikinci el araçlar için kredi desteği sağlanmaktadır. Bu kredi den yararlanabilmek için banka tarafından belirlenen şartlara uyan kişiler araç hayaline kavuşabilecektir. Bu krediyi uzun vade seçenekleri ile ödeme kolaylığıda sağlanmıştır. İş Bankası 0 Km ve 2. el araç kredisi özellikleri nelerdir? Ödemeler nasıl olacak?

İŞ BANKASI 0 KM VE 2. EL TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

İş Bankasın'nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre; "Düzenli ödemelerle araç sahibi olmak isteyenlere harika bir fırsat sunan taşıt kredisi, dilediğiniz sıfır ya da ikinci el araca kolayca ulaşabilmenize imkân tanır. Taşıt kredisi sayesinde araç fatura bedelinin büyük bir bölümünü kredilendirme ve çekilen taşıt kredisini orta veya uzun vadelere bölebilme kolaylığı sağlar.​" şeklinde duyurusu yapılmıştır.

İŞ BANKASI 0 KM VE 2. EL TAŞIT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası taşıt kredisi ile 0 km araç alırken genellikle kefil şartı aranmamaktadır. Aldığınız araca ödemenizin süreci boyunca rehni ile kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca 2. el araç alımlarında ise kefil şartı aranabilmektedir. Taşıtın kasko değerinin üzerinden kredi çekilebilmektedir.

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ NASIL ALINACAK?

- İş Bankası tarafından taşıt kredisi alımlarında 0 km taşıtlar için, taşıtın nihai fatura değerinin 120.000 TL’ye kadar olan kısımları için, ayrıca %70’i, 120.000 TL’nin üstünde olan kısmı için ise de %50’si dikkate alınarak hesaplanmaktadır.

- İş Bankası 2. el araçlarda ise noter satış bedelini aşmamak şartı ile, taşıtın kasko değerinin 120.000 TL’ye kadar olan kısımları için %70’i, 120.000 TL’nin üstünde olan kısmı için ise %50’si dikkate alınarak hesaplanmaktadır.


- 0 km taşıt kredisi için (araç) kredisini kefilsiz olarak, sadece satın aldığınız aracın rehni ile kullanabilmeniz mümkün olmaktadır.

- Ayrıca kredi taleplerinde kefil koşulu aranmamaktadır ve bununla beraber şubeler uygun gördükleri takdirde kefil talep etme hakkına sahip olmaktadırlar.

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSUNDA GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Taşıt kredileri için başvuru sahibi ve kefiller için gerekli olan belgeler aşağıda belirtilmiştir;

Taşıt Kredisi Başvuru Formunun doldurulması gerekmektedir.

Taşıt kredisi başvurusunda nüfus cüzdanı ya da sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi, gerekmektedir.

Ayrıca gelir durumunuzu gösteren belge olması gerekmektedir.

Sıfır km araçlar için alacağınız taşıta ait proforma faturası, gerekmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR