İkinci El Otomobil Almak İsteyenler Buraya! İkinci El Otomobillerde İndirim!

İkinci El Otomobil Almak İsteyenler Buraya! İkinci El Otomobillerde İndirim!

Geçtiğimiz günlerde ikinci el otomobil almak isteyen kişiler için büyük şok yaşatan fiyatlar hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor.

Geçtiğimiz günlerde ikinci el otomobil almak isteyen kişiler için büyük şok yaşatan fiyatlar hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Korona virüs salgını nedeniyle ülke içerisinde kalan otomobillerin satışta olması ve yurt dışından otomobil getirilmemesi nedeniyle pek çok kişi sıfır otomobil almak yerine ikinci el daha uygun fiyatlı otomobiller tercih edeceklerdi. Ancak otomobil fiyatlarındaki artışı gören vatandaşlar büyük bir şok yaşamıştı. Hem korona virüs salgını esnasında yurt dışından araç gelmemesi hem de pek çok kişinin toplu ortamlardan kaçmak için kişisel otomobil alımlarına yönelmesi ikinci el araç fiyatlarının da tavan yapmasına neden olmuştu. Aynı zamanda sıfır araçlardan daha pahalı olan ikinci el araçlar büyük tepki toplamıştı. Fiyatlar konusunda düzenlemeler yapılması istenirken vatandaşlara müjdeli haber sonunda geldi.

OTOMOBİLLERDE İNDİRİM MÜJDESİ!

Yeni otomobil almak isteyen kişiler için artan fiyatlardan sonra bir hayal olarak kalan otomobil alma fikri sonunda yeniden gündeme geldi. 2020 yılının sonlarına doğru yaklaşırken en çok konuşulan ve gündeme gelen konulardan bir tanesi de ikinci el ve sıfır otomobil fiyatlarındaki değişimler oldu. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç tarafından yapılan son açıklamalara göre sıfır araç fiyatlarında yüzde 3 ile yüzde 10 arasında bir indirim yaşanacağı açıklandı. Aynı zamanda sıfır araçlarda yaşanacak olan bu indirimlerin ikinci el araç piyasasında da ciddi değişimlerin yaşanmasına neden olacağı açıklandı.
Sıfır araçlarda yapılacak olan indirimlerin ardından ikinci el araç fiyatlarında indirimler yaşacak. Bu nedenle otomobil sahibi olmak isteyen kişiler için çok uygun bir zamana yaklaşıldığının altı çizildi. Otomobil almak isteyen kişiler için müjdeli haber sonunda verildi. Uzun zamandır fiyatlardaki artışlar nedeniyle otomobil alma hayalini erteleyen vatandaşlar uygun fiyatlar ile otomobil sahibi olabilecekler.

MOTORLU ARAÇ SATICILARI FEDERASYONU GENEL BAŞKANI AYDIN ERKOÇ’DAN İNDİRİM AÇIKLAMASI GELDİ!

2020 yılının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde ikinci el ve sıfır araçların fiyatlarında yaşanacak olan indirimlerle ilgili Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç tarafından beklenen açıklama yapıldı. Erkoç şu sözlerle ifade etti; "Fiyatlarda yükseliş yaşanmıştı ancak yıl sonu itibarıyla sıfır araçta arz-talep dengesi sağlanmaya başladı. Bu durumun ikinci el araç piyasasına da yansıdığını, bir dengelenme yaşandığını görüyoruz. Vatandaşlarımız arzda yaşanan sıkıntılar sebebiyle sıfır araç temininde problem yaşadıkları için ikinci el araçları yüksek fiyatlara almışlardı ancak şu an bayiler yeni yıl kampanyalarına başladılar, sıfır araçlarda yüzde 3 ile yüzde 10 arasında indirim yapıyorlar. Sıfır araçlar için yapılan kampanyalar ikinci el otomobil fiyatlarının da düşmesini sağlayacaktır. İkinci el araç almak isteyenler için uygun bir zamandayız."
Yapılan bu açıklamanın ardından araç sahibi olmak isteyen kişiler harekete geçti. Geçtiğimiz günlerdeki ciddi yükselişin ardından yaşanacak olan otomobil fiyatları pek çok otomobil sahibi olmak isteyen kişi için müjdeli bir haber oldu.

OTOMOBİLE TALEP ARTTI!

Uzun zamandır korona virüs salgınının etkisiyle toplu taşıma ve sosyal ortamlardan uzak kalmayı tercih eden kişiler için araç alımları da en çok düşünülen konulardan biri haline geldi. Yapılan indirim açıklamasının ardından 8 milyondan fazla kişi otomobil almak için sıraya girdi. Otomobile olan talebin artmasıyla birlikte indirimler hakkında Erkoç şu sözleri kullandı; "Son dönemde dövizin stabil bir şekilde seyrettiğini görüyoruz. Bu sebeple yılsonuna kadar sıfır araç fiyatlarında artış olmayacaktır ancak 2021 yılında salgının olumsuz etkilerinin devam etmesi, olası bir üçüncü dalga ve ekonomide yaşanabilecek sıkıntılar yeniden sıfır araç üretimi ve temininde zorluklara yol açabilir. Bu sebeple araç almayı düşünen vatandaşlarımız bu dönemi değerlendirebilirler. Bu dengelenmeyle birlikte düşen fiyatların da yılbaşına kadar yükselmeden süreceğini tahmin etmekteyiz."
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR