İkinci El Araç Sahiplerinin Dikkatine! Fiyatlar Yükselecek mi? Yoksa Düşecek mi?

İkinci El Araç Sahiplerinin Dikkatine! Fiyatlar Yükselecek mi? Yoksa Düşecek mi?

İkinci el araç fiyatları her geçen gün artış göstermesinin ardından ikinci el araç fiyatlarının düşüş gösterip göstermeyeceğine dair araştırmalar sürdürülmektedir.

İkinci el araç fiyatları her geçen gün artış göstermesinin ardından ikinci el araç fiyatlarının düşüş gösterip göstermeyeceğine dair araştırmalar sürdürülmektedir. Araç sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için sunulan fırsatlar karşısında on binlerce vatandaşımız bu olanakları değerlendirebilmek için son dakika açıklamaları ile karşı karşıya kalmaktadır. Son zamanlar da sosyal medya üzerinde ikinci el araç fiyatlarında bir düşüş meydana geleceği açıklanmasının ardından vatandaşlarımız heyecan içerisinde uzman bireyler tarafından yapılan açıklamaları dikkatte almaya başladı. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar ile beraber pek çok vatandaşımızın akıllarında bulunan sorulara gerekli cevaplar verildi. Peki, ikinci el araç fiyatlarında düşüş olacak mı? ÖTV indirimi yapılacak mı? İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

İkinci el araç fiyatları korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde bir hayli artış göstermesinin ardından neredeyse sıfır araç fiyatlarına yaklaştı. Durum böyle olunca araç sahibi olmak isteyen bireyler fiyatların artış göstermesi sebebiyle sıkıntı içerisine girmiş bulunmaktadır. Böylelikle ikinci el araç alımları da düşüş göstererek zor günler geçirilmektedir. Ancak son zamanlar da sosyal medya üzerinde ikinci el araç fiyatlarının düşeceği hakkında iddialar bulunması üzerine pek çok vatandaşımız heyecanlı bir şekilde araştırmalarını yapmaktadır. İşte konuya dair merak edilen tüm detayları haber adresimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARI DÜŞTÜ MÜ?


İkinci el araç fiyatları düşüp düşmeyeceğine dair araştırmalar her geçen gün devam etmesi ile beraber araç sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız bir umut içerisinde olmaktadır. Yapılan açıklamalar kapsamında araç fiyatlarının düşeceği ve bu düşüş sonrasında araç alım ve satım işlemlerinin hızlanacağı açıklanmasıyla beraber vatandaşlarımız bu fırsatları değerlendirebileceği açıklanmıştır. Ancak bu konu üzerine resmi bir açıklama bulunmazken pek çok vatandaşımız resmi açıklamanın yayımlanması ile ilgili beklenti içerisine girmiştir.
İkinci el araç fiyatları düştü mü? Gibi pek çok soru son zamanlarında son dakika haberleri arasında bulunmasıyla beraber vatandaşlarımız heyecanlı bekleyiş içerisine girdi. İkinci el fiyatları bir hayli artarken araç sahibi olmak isteyen bireyler üzgün bir şekilde geçimlerini sürdürmeye devam etmektedir. Ancak araç sahibi olmak isteyen bireyler bu durumların düzeleceğini ve ikinci el araç fiyatlarının da düşeceğine dair umut içerisinde olmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar kapsamında da son zamanlar da özellikle Eylül ayı içerisinde ikinci el fiyatlarında yüzde 15 civarı bir düşüşün söz konu olduğu açıklanmıştır. Böylelikle geçtiğimiz yıla kıyasla da bu araç satışlarının da yaklaşık yüzde 30 artış gösterdiğine dair gerekli açıklamalar yapılmıştır.

İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARI İLE İLGİLİ SON DAKİKA GELİŞMELER!

İkinci el araç fiyatları ile ilgili son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almasıyla beraber pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek için araştırmaları sürdürmeye başlamış bulunmaktadır. Özellikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde her ne kadar taşıt kredilerinde bir düşüş söz konusu olmuş olsa da bu zorlu süreç içerisinde ikinci el araç fiyatları artış göstermesinin ardından vatandaşlarımız araç alım satımlarını gerçekleştirirken güçlük çekmeye başlamış bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda belirtilen düzenlemeler doğrultusunda pek çok vatandaşımız bu olanakları değerlendirmek için son dakika güncellemeleri ile gün yüzüne çıkmaktadır.

Aynı zamanda Bursa Oto Galerici Oda Başkanı Hakan Yanık tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda ikinci el araç piyasaları ile ilgili olarak, "İkinci elde fiyat artışı yılsonuna kadar devam eder. Göstergeler onu gösteriyor. 2021'de ise düşmesinden vazgeçtik sabitleyebilirsek bile yeter. 2021'in başında her sene olan KDV, ÖTV, muhtasardaki oynamalar otomatikman fiyat yansımasına sebep olacak. Son ÖTV zammı da bu artışların tuzu biberi oldu" dedi.
 
 

DİĞER



DİKKAT ÇEKEN HABERLER