İkinci El Araba Fiyatları Düşecek Mi? İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Ucuzlar?

İkinci El Araba Fiyatları Düşecek Mi? İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Ucuzlar?
YAYINLANMA TARİHİ: 06.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

İkinci el araba fiyatları düşecek mi? İkinci el araba fiyatları ne zaman ucuzlar? 2. el araba fiyatları ne zaman düşecek? İşte detaylar...

Son zamanlarda vatandaşlarımız tarafından ikinci el araç piyasasının yüksek olması şikayet ediliyor. İkinci el araba fiyatlarının yüksek olması sebebiyle pek çok vatandaşımız araç sahibi olma olanağına sahip olamıyor. Özellikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisine girilmesinin ardından pek çok araç sahibi bu durumu fırsatçılığa çevirmesi ile birlikte araç fiyatlarında artış meydana getirdi. Araç fiyatların da meydana gelen bu artış sonrasında pek çok vatandaşımız hayallerine kavuşamıyor ve bu durumdan şikayetçi olarak gündemimizde ki yerini alıyor. Günümüzde korona virüs ile mücadele dönemi sonrasında normalleşme sürecine girilmesinin hemen ardından düşük faizli taşı kredi fırsatı sunulmasıyla beraber ikinci el araba fiyatları daha çok artış gösterdi.

Üretimin durdurulması sebebiyle sıfır araç piyasa da bulunmuyor. Bu durumda ikinci el arabalara olan talebi arttırması sebebiyle fiyatlarda olağanüstü bir artış gözlemdi. İşte 2. El araba fiyatları ne zaman düşecek? Sıfır araç ne zaman piyasaya sürülecek? Merak ettiğiniz tüm detayları haber kaynağımız üzerinden öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz…

2. EL ARABA FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

İkinci el araba fiyatları üzerine meydana gelen artış sonrasında en popüler konular arasında fiyatların düşüş gösterip göstermeyeceği bulunuyor. Düşük faizli kredilerden yararlanarak uygun fiyata hatta arabanın ederi kapsamında araç sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın tepkiler artış gösteriyor. Düşük faiz oranlı kredi olanağı sunulmasına rağmen araç fiyatlarında artış gözlemdi. İkinci el araba fiyatları düşecek mi? sorusu herkes tarafından merak edilmesi ile gündemimizde ki yerini alıyor. Piyasada sıfır araçların yeterli seviyede bulunmaması ikinci el araç fiyatlarını bir hayli etkiliyor.


İkinci el araçlar için düşüş henüz gerçekleşmemesi sebebiyle vatandaşlarımız isyan etmeye başladı. Araç sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaşımız için ikinci el araçların fiyatları oldukça merak ediliyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar kapsamında ikinci el araçlar için fiyatlarında ciddi oranda düşüş meydana geleceği bildirildi. Sıfır araçların üretimine başlandı, piyasaya sürülmesinin ardından ikinci el araç fiyatlarında ki düşüş göz önüne gelecek şekilde belli olacak.

İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARI İLE İLGİLİ SON GELİŞMELER YAŞANDI!

Otomotiv Yetkili Satıcı Derneği Yönetim Kurul Başkanı Murat Şahsuvaroğlu’na yöneltilen ikinci el araba fiyatlarının yüksek olması ile ilgili sorulara yanıt verildi. Başkan Murat Şahsuvaroğlu ikinci el araç piyasasında önümüzde ki günler içerisinde sıfır araç üretiminin piyasaya sürülmesinin ardından düşüş meydana geleceği açıklandı. Sıfır araç piyasası Eylül ayı içerisinde büyük bir artışa sebep olacağını doğrultusunda pek çok vatandaşımız ikinci el araçları uygun fiyatlara bulacağı bildirildi. Şuan için sıfır araç piyasada bulunmaması sebebiyle bu durumun ikinci el araçlarına yansıdığı açıklandı. Bu kapsam doğrultusunda ikinci el araç fiyatları düşüş gösterecek mi? sorusunun en ideal cevabı olarak gündemimizde ki yerini alan sıfır araçların 1 ya da 2 ay içerisinde piyasada bulunması doğrultusunda ikinci el araçlarda fiyat düşüşü meydana gelecek.

2. EL ARABA ALMAK İSTEYENLER NE ZAMAN ALMALI?

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar kapsamında fiyatın artış göstermesi sonrasında 2. El araç fiyatlarının 1 ya da 2 ay içerisinde dengeli bir seviyeye geleceği bildiriliyor. Özellikle pandemi sürecinin bitiş noktasına yaklaşması ya da ortadan kalması sonucunda artış gösteren fiyatların normal seviyeye dönmesi ön görülen durumlar arasında bulunuyor. Ayrıca ikinci el araç fiyatları üzerinde yükselme kaydedilmesi doğrultusunda operasyonlu kiralama araçları da havuzlarını yeteri kadar büyütememelerini göstermesiyle gündemimizde ki yerini alıyor. Bu doğrultu da araç sahibi olmak isteyen bireyler için şuan fiyatların yüksek olması sıkıntı olur iken 1 ya da 2 ay içerisinde normal sürece gireceği bildiriliyor. 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER