İhtiyaç Sahibi Olanlar İçin 825 TL Destek Ödemesi Aile Bakanlığı Tarafından Verilecek!

İhtiyaç Sahibi Olanlar İçin 825 TL Destek Ödemesi Aile Bakanlığı Tarafından Verilecek!

İhtiyaç sahibi olan aileler için yapılan son dakika açıklamalar dahilinde milyonlarca vatandaşımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlamış bulunmaktadır.

İhtiyaç sahibi olan aileler için yapılan son dakika açıklamalar dahilinde milyonlarca vatandaşımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlamış bulunmaktadır. Milyonlarca vatandaşımızın faydalanması ön görülen destek ödemeleri sayesinde on binlerce vatandaşımız bu zorlu süreç içerisinde rahat bir geçim sağlama fırsatını elde etmiş bulunmaktadır.

Milyonlarca vatandaşımız için sunulan destek ödemeleri başlamasının ardından pek çok vatandaşımız Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan destek başvuru şartlarının neler olduğunu araştırmaya devam etmektedir. Aynı zamanda son zamanlar da ihtiyaç sahibi olan bireyler için verilen 825 TL destek ödeme başvuruları da sık sık gündemimizde ki yerini almaktadır.

On binlerce vatandaşımız için sunulan destek ödemeleri genellikle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulmaya devam etmesi ile vatandaşlarımız için umut kaynağı olunmaktadır. On binlerce vatandaşımız için sunulan bu destek ödemeleri 825 TL olarak belirlenmesi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Aynı zamanda yakacak yardımı, gıda yardımı, kira yardımı gibi pek çok olanak sunulmaya devam etmesi üzerine vatandaşlarımız bu zorlu süreç içerisinde devlete sığınmıştır. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntıları haber adresimiz üzerinden öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz.

EVDE BAKIM AYLIĞI İLE İLGİLİ SON DAKİKA GELİŞMELER!


Milyonlarca engelli vatandaşımıza bakan bakıcılar için ödenen evde bakım aylığı ile ilgili son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almasının ardından müjdeli haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gelmiştir. On binlerce vatandaşımız bu fırsat ödemelerinden yararlanabilmesi için sunulan bu destek ödemeleri ile beraber birbirinden farlı olanakları da değerlendirmek istemektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan son dakika gelişmeler doğrultusunda Bakan Selçuk,  "18 yaş altı bakıma muhtaç engelli vatandaşlar için ödenen sosyal yardımı 567 TL'ye çıkardık. Ağır silikozis hastalığı bulunan vatandaşlarımıza verdiğimiz sosyal yardımı 1.562 TL'ye yükselttik. Toplam 535.805 engelli vatandaş için her ay evde bakım maaşı ödüyoruz. Evde Bakım Maaşı tutarını da 1.544 TL'ye yükselttik." İfadeleri ile milyonlarca vatandaşımız için son dakika gelişmeler ile gündemimizde ki yerini almaktadır.

KİRA DESTEK ÖDEMELERİ SON HIZIYLA ARTIŞ GÖSTERİYOR!

Devlet tarafından yapılan destek ödemelerinin gün yüzüne çıkmasının ardından milyonlarca vatandaşımız için sunulan kira destek ödemeleri ön plana çıkmaktadır. Peki, herkes tarafından merak içerisinde araştırılan kira destek ödemeleri hangi kurum ve kuruluşlar tarafından verilmektedir? Kira destek ödeme şartları nelerdir? Gibi pek çok soru gündemimizde ki yerini almaktadır. Kira destek ödemeleri on binlerce vatandaşımız için sunulmaya devam etmesiyle beraber maddi açıdan sıkıntı içerisinde olan bireylere özel olarak tasarlanmıştır. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen önemli şartlar doğrultusunda kira destek ödemelerinden aylık 825 TL olarak yararlanma hakkına sahip olabilirsiniz. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen şartlar şu şekildedir;
 • Başvuruyu gerçekleştiren vatandaşın düzenli bir işinin olmaması,
 • Kişinin sigortalı olarak çalıştığı bir işinin olmaması,
 • Kişinin üzerine kayıtlı bir ev veya da aracın bulunuyor olmaması,
 • Gelir testi sonucuna göre, gelir düzeyinin yoksulluk sınırının altında kalması,
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir dul, yetim ve emekli maaşının alınıyor olmaması halinde vatandaşlar kira yardımından faydalanabilir.
HANGİ KURUM VE KURULUŞ KİRA DESTEK ÖDEMESİ SUNUYOR?

Kira destek ödemesi sunan kurum ve kuruluşlar merak içerisinde araştırılması ile beraber şu şekilde sıralayabiliriz;
 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan müdürlükler,
 • Belediyeler,
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,
 • Özel dernek ve vakıflar,
 • STK'lar,
 • Gönüllü olarak yardımda bulunmak isteyen kurum ve şahıslar.


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR