Hükümet Asgari Ücretliler İçin Yeni Bir Adım Daha Attı! O Kişilere Ödemeler Hemen Yapılacak!

Hükümet Asgari Ücretliler İçin Yeni Bir Adım Daha Attı! O Kişilere Ödemeler Hemen Yapılacak!
YAYINLANMA TARİHİ: 28.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

İşsiz kalan vatandaşlarımız için ve yeni işe girecek olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu konu hakkında tüm detaylar gün yüzüne çıkıyor.

Asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımız için son dakika müjdeli haber geldi! İşsiz kalan vatandaşlarımız için ve yeni işe girecek olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu konu hakkında tüm detaylar gün yüzüne çıkıyor. Hükümet tarafından asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımız için maaşlarından yapılan kesintiler artık kesilmeyecek bu doğrultu da asgari ücretlide alınan vergi kesintileri yapılmayacak ve ek ödeme alma olanağına sahip olabileceklerdir. Banka hesaplarına net olarak 2 bin 324 TL olarak yapılan ödemeler yapılan gelişmeler sonucunda vergi kesintisi iptal edilerek maaşlarına ek ödeme olarak yansıtılacak. 2020 yılının en başından beri gündemimizde ki yerini alınan vergi kesintilerinin iptal edilme konusu henüz bir netlik kazanmamasıyla birlikte gelişme bulunamadı. İşte o gelişmeler nihayetinde gerçekleştirildi. Asgari ücretliler için her ay 154 TL ödeme olanağı sunulacak. İşte ayrıntılar…

Asgari ücretli olan vatandaşlarımız için günlük, saatlik, haftalık ya da aylık olarak çalışmaları nihayetinde her ay düzenli olarak ödemelerini alabilmektedir. Yapılan son dakika gelişmeler doğrultusunda asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımızın maaşlarından herhangi bir vergi kesintisi uygulamayacak. Bu sayede asgari ücretli çalışan vatandaşlarımız için maaşlarına 154 TL ek ödeme yapılacağı bildirildi. Yasal düzenlemeleri gerçekleşmesi ile birlikte meclisin açılması nihayetinde onaylanarak gündemimizde ki yerini alacak ve o ay içerisinde kesintiler yapılmayacak. Bu durumda asgari ücret maaşı 2 bin 478 TL olarak belirlenecek ve müjdeli haber vatandaşlarımız için verilecek. Yapılan yasal düzenlemeler sonucunda asgari ücretlilerin maaşlarında 2021 Ocak ayı içerisinde 3 bin TL seviyelerinde bir nebze de olsa rahatlama meydana gelebilecek.

ASGARİ ÜCRET KESİNTİLERİ YAPILMAYACAK! VERGİ VERİLMEYECEK!

Asgari ücretliler için yapılan müjdeli haber kapsamında devlet tarafında maaşlarından kesilen 154 TL vergi kesintilerin yapılmaması gündemimizde ki yerini alıyor. Bundan sonra tüm ödemeler ve vergi kesintileri yapılmayacak ve çalışan bireylerimizin maaşlarına 154 TL daha ek ödeme yapılacağı açıklandı. Asgari ücretli pek çok çalışan vatandaşlarımız için müjdeli bir haber olması nihayetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından henüz onaylanmadı. Bu durumunda onaylanması durumunda hem o ay içerisinde vergi kesintileri yapılmayacak ve her ay 2 bin 478 TL ödeme fırsatını elde edebileceksiniz. Bu kapsam doğrultusunda asgari ücretliler için Ocak 2021 yılı içerisinde yeni zam ile yapılması ön görülüyor.


ASGARİ ÜCRETLİLER İÇİN SON DAKİKA HABERİ! İKRAMİYE 463 TL OLARAK BELİRLENDİ!

Meclisin açılması kapsamında müteakiben yapılan yasal düzenlemeler kapsamında yürürlüğe girmesiyle birlikte pek çok vatandaşımızın yüzü gülecek. Kesilen vergiler iptal edilecek ve bu rakamlar nihayetinde asgari ücretli vatandaşlarımız için ikramiye ödemelerinin yapılması ön görülmektedir. Verilen bu yasa teklifinin kabul edilmesi nihayetinde onaylanmasının ardından milyonlarca vatandaşımız 4 ayda 1 kere 463 TL ödeme alma hakkına sahip olabilecek. Bu doğrultu da 3 ayda 1 kere 463 TL olan ikramiye ödemeleri yıllık bin 852 TL olarak belirlenmiştir. Bu düzenlemeler kapsamında pek çok asgari ücretli çalışan vatandaşımız mutluluğu yakalayabilecek ve rahat bir nefes alma fırsatını bulabilecek.

İHTİYAÇ SAHİBİ İÇİN KİRA, ELEKTRİK VE GIDA YARDIMI YAPILACAK!

Asgari ücretli çalışanların tamamına sistem tarafından otomatik olarak hem elektrik hem gıda hem de kira yardımı yapılacak. Ancak bu sistem henüz Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmış bir sistem değil. Eğer Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanırsa tüm asgari ücretli çalışanlar bundan böyle sistem tarafından otomatik olarak gıda, elektrik ve kira yardımı alabilecek.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER