Herkes İçin Sağlık Güvencesi Sadece 88,29 TL! İşte Sağlık Güvencesi İçin Bakanlığın Yaptığı Açıklama

Herkes İçin Sağlık Güvencesi Sadece 88,29 TL! İşte Sağlık Güvencesi İçin Bakanlığın Yaptığı Açıklama

Günümüzde sağlık güvencesi oldukça önemli bir sigorta kapsamı olarak değerlendiriliyor. Bunun nedeni ise özel sağlık işlemlerinin son derece pahalı olması ve bütün devlet hizmetlerinden yararlanmak şeklinde açıklanıyor.

Günümüzde sağlık güvencesi oldukça önemli bir sigorta kapsamı olarak değerlendiriliyor. Bunun nedeni ise özel sağlık işlemlerinin son derece pahalı olması ve bütün devlet hizmetlerinden yararlanmak şeklinde açıklanıyor. Genel olarak da ülkemizde vatandaşlar çok düşük sigorta ödemeleri sayesinde sağlık güvencesini yapabiliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada kişilerin aylık 88,29 lira ödeme yapması ile kolay bir şekilde sağlık güvencesini yapabildiği ifade edildi. Özellikle korona virüs döneminde gerekli olan bu sağlık güvencesinin her vatandaş için yapılması gerektiği vurgulandı.

DİĞER ÜLKELERDE DURUM ÇOK KÖTÜ

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise diğer ülkelerdeki sağlık sigortası ve güvencesine dikkat çekildi. Örnek olarak da ABD gibi ülkelerdeki sağlık güvencesi ifade edilerek kendi ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin daha kolay bir şekilde alınabildiği söylendi. Diğer ülkelerde oldukça pahalı bir sağlık sigortası olduğu ve herkesin tam sağlık sigortası yaptırmaması durumunda bütün sağlık hizmetlerinden yararlanamadığı açıklandı. Özellikle dış ülkelerde herhangi bir muayenede bile yüklü miktarda sağlık ödemesi istendiği ve insanların bu ödemelerden dolayı pek çok kredi borcuna girdiği ifade edildi. Bu noktada ise ülkemizdeki sağlık sistemine gerektiği önemi vermek ve sağlık güvencesi için genel sağlık sigortasını yaptırmak gerektiğinin altını çizdi.

SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRANLARDA ARTIŞ VAR!


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk genel sağlık sigortası yaptıran kişilerin bu dönemde oldukça arttığını ifade etti. 2002 yılında genel olarak yüzde 3,1 oranında sağlık güvencesi için başvuru yapan kişi bulunurken bu dönemde oranın yüzde 10,3’e yükseldiği açıklandı. Günümüz koşullarında sağlığa bu kadar önem veren vatandaşın olması ise son derece gurur verici bir konu şeklinde açıklamalarını sürdüren bakan ilerleyen dönemde oranın daha da artacağını söyledi.

NİSANDA NAKİT DESTEĞİ ALANLAR DA GENEL SAĞLIK SİGORTASI KAPSAMINDA

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk hiçbir sağlık güvencesi olmayan kişilerin de genel sağlık sigortası kapsamında yer aldığını açıkladı. Nisan ayında başlayan destek hizmetleri ile birlikte bu kişilerin genel sağlık sigortasının başladığı ve artık ücretsiz şekilde devlet hastanelerinden ve merkezlerinden hizmet alabileceği ifade edildi. Daha yeni başvuru yapacak olan kişilerin de eğer bu noktada genel sağlık sigortası yok ise o kişilere de sağlık güvencesi sağlanacağı söylendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi web sitesinde yer alan destek paketlerinden faydalanmak isteyen kişiler başvuru yaparak genel sağlık sigortasını da başlatabiliyor. Bu sigorta için de ayrı bir başvuru yapılmasına gerek kalmıyor. Direkt olarak nakdi destek alan kişiler için bu sigorta ve sağlık güvencesi yapılıyor. Ek bir ödeme de talep edilmiyor.

KORONA DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR!

Bakanlık tarafından yapılan korona virüs destek paketlerinin ise devam ettiği yayımlandı. Genel olarak artışa geçen vaka sayılarının önümüzdeki dönemde tekrardan pandemi yaşanacağını ifade ediyor diyebiliriz. Dolayısıyla sokağa çıkma yasağı gibi yasakların gelmesi ile birlikte kişilerin işe gitmesi ve çalışması daha da sıkıntıya gireceğinden dolayı bakanlık destek paketlerine daha da ağırlık veriyor. Çeşitli koşulları bulunan bu paketlerin ise başvuruları her daim açık olup onay alındıktan sonra ödemeler aylık olarak alınmaya başlıyor. İlk defa Nisan ayında yapılan bu korona desteklerinin ise hane başına biner lira şeklinde olduğu açıklandı. Destek paketlerine başvuru yapmak isteyen kişilerin bakanlık web sitesine göz atarak başvuru adımlarını takip etmesi gerektiği ifade ed

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER