Herhangi Bir Geliri Olmayanlara 1700 TL Ödeme Yapılacak! Başvuru İçin Son Günler…

Herhangi Bir Geliri Olmayanlara 1700 TL Ödeme Yapılacak! Başvuru İçin Son Günler…
YAYINLANMA TARİHİ: 26.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Çin’de başlayarak tüm dünyayı sararak etkisi altına alan en önemli salgın hastalıklardan bir tanesi olan Korona virüs salgını sonrasında hem dünyada hem ülkemizde milyonlarca insan mağdur oldu.

Türkiye’de Korona virüs salgını sonrasında milyonlarca kişiye geri ödemesiz yardımlar yapılmıştı. Özellikle herhangi bir şekilde geliri olmayan ve işinden çıkartılmış olan kişileri kapsayan bu yardımlar neticesinde pek çok insan evine bir ekmek götürebilmişti. Ancak daha sonrasında yapılan herhangi bir yardım ödemesi olmadı. Başta 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi ve 10 bin TL bireysel temel ihtiyaç kredisi kapsamında toplam 9,3 milyon vatandaşa maddi destek sağlanmıştı. Ancak günümüzde vatandaşlarımızın işsiz kalmış olması veya yeni iş bulamıyor olması pek bir şey değiştirmedi. Yüz binlerce işletmenin mecburi olarak kapatıldığı ve milyonlarca kişinin işsiz kaldığı günler artık geride kalmış olsa da hala benzer problemler devam ediyor. Milyonlarca vatandaşımızın ekonomik olarak sıkıntıları devam ediyor. İşte bu vatandaşlarımızın ciddi bir şekilde ekonomik problemlerinin çözülebilmesi için devletten yeni hamle geldi. Yeni getirilen düzenleme ile beraber milyonlarca vatandaşımıza ödemeler yapılacak. İşte o ödemelere dair tüm ayrıntılar…

Çin’de başlayarak tüm dünyayı sararak etkisi altına alan en önemli salgın hastalıklardan bir tanesi olan Korona virüs salgını sonrasında hem dünyada hem ülkemizde milyonlarca insan mağdur oldu. İnsanlar hem sağlığı ile hem ekonomisi ile sınandı. Ancak çok zor günler artık yavaş yavaş geride kaldı. Hayatın normalleşmesine doğru ilerleyen günlerinde özellikle Temmuz ayının gelecek olması ile beraber artık hayatımız normal rayına oturmaya başlayacak. Devletimiz pek çok kişiye yardım yapmaya çalışsa da gerçek mağdurlara ulaşmakta zorluk çekti. Ancak devletimiz yardım paketlerini kesmedi, 1000 TL yardım kapsamında 6 milyon vatandaşa yardımlar yapıldı. 10 bin TL Pandemi kredisi adı altında milyonlarca vatandaşımıza yardım kredileri verildi. Hala da verilmeye devam ediyor. Bunlara ek olarak 1700 TL maddi yardım yapılacağı duyuruldu. Devlet tarafından yeni açıklanan ihtiyaç sahiplerine yönelik 1700 TL yardımı merak ediliyor.

KİMLERE 1700 TL MADDİ YARDIM YAPILACAK?


Korona virüs sebebi ile milyonlarca vatandaşımız mağdur oldu. Özellikle özel ve hizmet sektöründe çalışmakta olan vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu işsiz kaldı. İşte bu işsiz kalmış olan ve hala mevcut durumda iş bulamamış olan vatandaşlarımıza 1700 TL maddi yardım yapılacak. Yapılacak olan maddi yardımlar sadece kişi başına verilecek ve üç ay boyunca banka hesabına gönderilecek. Başvuru yapan kişilerin banka hesap bilgileri alınacak ve kişilere elden değil banka hesabı yolu ile ödemeleri yapılacak. Kişilerin kesinlikle elden para istemesi yasaklanmış olacak. Bu sayede vatandaşlarımıza yapılacak olan maddi yardımların takibi daha sağlıklı bir şekilde yapılabilecek.

NEREYE BAŞVURU YAPILACAK?

1700 TL maddi yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gerekecek. Kişilerin sadece kimlik belgeleri ile başvuru yapmaları yeterli olacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları her ilçede bulunan kaymakamlık binasında ya da kaymakamlık binasının çevresinde bulunan kamu yararına ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan devlet vakfıdır.

DEVLETİN YAPTIĞI TÜM YARDIMLAR
  • Barınma yardımı: aylık 317 TL
  • Çocuk sağlık yardımı: Her çocuk için ayrı olarak 30 TL
  • Yakacak yardımı: 500 kilo kömür (Bazı bölgelerde +500 kilo daha verilecek)
  • Eşi vefat etmiş kadınlar için dul maaşı yardımı: aylık 250 TL
  • Engelli raporu olan vatandaşlara engelli yardımı: 2022 TL
  • Engelli raporu ağır olan vatandaşlara bakım maaşı: aylık 1,305 TL
  • Evde 65 yaş üstü olanlara yaşlı yardımı: 601 TL
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaşlı ve engellilere özel yardım: Temizlik ve haftalık yemek yardımı Üniversite öğrencilerine yardım.
  • Burs ödemesi Yeni evlenecek vatandaşlara çeyiz yardımı: 15 bin TL


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER