Her Ay Düzenli 890 TL İçin Hemen Başvuru Yapın!

Her Ay Düzenli 890 TL İçin Hemen Başvuru Yapın!

Milyonlarca vatandaşımızın her ay ekonomik sıkıntılarla boğuşmasının üzerine devletten yeni bir hamle geldi. 890 TL ödeme alabilecek kişiler tek bir başvuru yapmaları halinde 2 yıl boyunca düzenli olarak 890 TL ödeme alabilecekler.

Milyonlarca vatandaşımızın her ay ekonomik sıkıntılarla boğuşmasının üzerine devletten yeni bir hamle geldi. 890 TL ödeme alabilecek kişiler tek bir başvuru yapmaları halinde 2 yıl boyunca düzenli olarak 890 TL ödeme alabilecekler. Özellikle 65 yaşını geçmiş olan ve herhangi bir gelire sahip olmayan vatandaşlarımızın daha fazla mağdur edilmemesi, ekonomik sıkıntıların içerisinde kendilerine bir armağan verilmesi amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal

Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından vatandaşlarımıza iki yıl boyunca her ay düzenli bir şekilde 890 TL ödeme yapılacak. Yapılacak olan ödemenin devlete herhangi bir şekilde geri ödemesi yapılmayacak. Bu kapsamda bu ödemeden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın yarından itibaren en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapması gerekecek.

Milyonların içerisinde sadece 65 yaş üzeri ve herhangi bir geliri olmayan vatandaşın seçilmesi ise hem yaşlı insanların ekonomik olarak sıkıntı yaşamamalarına hem de daha rahat bir şekilde en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayacak.

Sadece 65 yaş ve üzeri olan, herhangi bir gelire sahip olmayan, emekli olamamış olan vatandaşımızın iki yıl boyunca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından alacakları toplam 890 TL ödeme iki yıl boyunca vatandaşın Ziraat Bankası banka hesabına otomatik olarak yatırılacak.


Yatırılacak olan tutarın dekontlarının saklanabilmesi ve gerektiğinde geri ödeme talep edilememesi adına saklanması vatandaşımız tarafından daha sağlıklı olabileceği düşünülüyor. Ayrıca 65 yaş üzeri olan, sağlığı yerinde olmayan ve emekli olamamış vatandaşımızın sağlığı açısından önem arz eden tüm ilaç, hastane ve bakım gibi harcamaları yine aynı şekilde devlet tarafından karşılanacak. Geçtiğimiz aylarda yaptığımız bir haberde bundan böyle 65 yaş üzeri vatandaşın hastane masraflarının tamamının devlet tarafından karşılanabileceği ifade edilmişti.

Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafına başvuru yapan vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde ödemelerini alabilecekleri de ifade edildi. 890 TL ödemenin her ay sadece Ziraat Bankası banka hesabına yapılabileceği bilinmesi gereken en önemli ayrıntılardan bir tanesidir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

890 TL ödemeye sadece aşağıda belirttiğimiz vatandaşlarımız başvuru yapabilir. Gerekli kriteri sağlamadığı düşünülen tüm başvuruların sistem tarafından otomatik olarak silinebileceği de unutulmamalıdır. Ayrıca önce hak ettiği düşünülüp ödeme almayı ihmal etmeyen vatandaşlarımızın sonradan tespit edilmesi halinde ise yüklü miktarda idari ve mali cezai yaptırımların uygulanabileceği de ifade edildi.
  • T.C. vatandaşı olan
  • 65 yaş üzeri olan
  • Emekli olamamış olan
  • Herhangi bir gelire sahip olmayan
  • Türkiye’de ikamet eden
Vatandaşlarımızın en yakın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları genellikle kaymakamlık binalarının yakınlarında ya da çevrelerinde olurlar.

Eğer vakıfın adresini bulamıyor iseniz hemen kaymakamlığınızı arayarak ilgili vakıfın telefon ve diğer iletişim bilgilerine sahip olabilirsiniz. Bu sayede hemen gerekli olan başvuruları yaparak her ay düzenli bir şekilde 890 TL ödemeye sahip olabilirsiniz.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR