Hemen 70 Bin TL’ye Satışa Çıkarılan Kamu Konutlarını İnceleyin! Satın Almak İçin Son Tarih…

Hemen 70 Bin TL’ye Satışa Çıkarılan Kamu Konutlarını İnceleyin! Satın Almak İçin Son Tarih…
YAYINLANMA TARİHİ: 26.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Kamu bankaları konut satın almak isteyen vatandaşlarımız için ciddi bir miktarda bütçe ayırdı. Özellikle ilk defa konut satın alacak olan vatandaşlarımız için ayrılmış olan bu bütçe ile tüm vatandaşlarımız çok rahat bir şekilde konut satın alabilecek

Kamu bankaları konut satın almak isteyen vatandaşlarımız için ciddi bir miktarda bütçe ayırdı. Özellikle ilk defa konut satın alacak olan vatandaşlarımız için ayrılmış olan bu bütçe ile tüm vatandaşlarımız çok rahat bir şekilde konut satın alabilecek. İşte bu fırsattan vatandaşlarımızın daha fazla faydalanabilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olan kamu konutlarının tamamı satışa çıkartılıyor. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olan kamu konutlarından faydalanabilmesi için başlatılan bu proje kapsamında binlerce kamu konutu satışı gerçekleşecek. Normal fiyatlarının 140 bin TL olduğu ancak kampanya dâhilinde satışa sunulması sebebiyle sadece 70 bin TL olan kamu konutlarını hemen bugün satın alabileceksiniz. İşte tüm ayrıntılar…

Ülkemizin neredeyse bütün il ve ilçelerinde kamu konutu bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ilk aşamada toplam 1600 adet kamu konutunun satışını gerçekleştirecek. Daha sonrasında ise projenin başarılı olması halinde toplam 250 bin konutun satışını yapacak. Kamu bankalarınca başlatılmış olan konut kredisi paketinden faydalanmak isteyen ancak uygun fiyatlı konut bulamayan vatandaşlarımızın imdadına yine her zamanki gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koşuyor. İlk aşamada 10 ilde toplam 1600 kamu konutu satışa çıkartılırken ilk aşamanın tamamlanmasının ardından 81 ilde toplam 50 bin kamu konutu satışa çıkartılacak. İlk aşamada vatandaşlarımızın vereceği tepki test edilirken eğer başarılı olursa 81 ilde tüm kamu konutları satışa çıkartılacak.

TOPLAM 250 BİN KONUT SATIŞI YAPILACAK!

Türkiye’de hemen hemen her il ve ilçede konutu bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu bankalarının başlatmış olduğu konut kredisi kampanyasından vatandaşlarımızın daha kolay ve uygun fiyatlı bir şekilde faydalanabilmesi için elindeki tüm kamu konutlarını satışa çıkarttı. Yapılacak olan satışların tamamı ihale ile gerçekleşecek. Ancak yapılan çalışma sonucunda en pahalı kamu konutunun 120 bin TL’ye kadar satılabileceği iddia ediliyor. En son limit olarak 120 bin TL olarak verildiği ifade edildi. Bu bağlamda 70 bin TL’den başlayacak olan ihale konut fiyatlarını en pahalı olarak 120 bin TL’ye satılacağı belirtildi. Eğer ihale sonucunda hala fiyat yükseltmek isteyen kişiler olur ise 120 bin TL limite ulaşıldığında ise kura çekimi yapılacak. Kura çekimi sonrasında hak kazanan kişinin kamu konutunu satın alma hakkı olacak.


İLK AŞAMADA 1600 KAMU KONUTU SATILACAK!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilk aşamada sadece 1600 kamu konutunun satışını gerçekleştirecek. Yapılacak olan satış işlemlerinin başarılı olması durumunda ise en az 250 bin kamu konutunun daha satışının yapılabileceği ifade edildi. Bu bağlamda uygun fiyatlardan kamu konutuna sahip olmak isteyen vatandaşlarımızın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın gerçekleştireceği kamu konutu ihalelerini takip etmeleri gerekecek.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde satışa çıkartılan tüm kamu konutlarına ulaşabilmek için ihaleye girmeniz gerekmektedir. https://ankara.csb.gov.tr/tasinmaz-ihale-ilanlari-i-88767 bağlantısından ilgili ihalelere ulaşabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER