Halkbanka'sında Yeni Dönem! Bankadan Resmen Duyuru Yapıldı! Uğraşmadan Kolaylıkla Yapabilirsiniz!

Halkbanka'sında Yeni Dönem! Bankadan Resmen Duyuru Yapıldı! Uğraşmadan Kolaylıkla Yapabilirsiniz!

FAST nedir? Halkbankası yeni dönem ile ne gibi yenilikler devreye alındı? Saat sınırlaması var mı? Devreye alınan yenlikler nelerdir?

Halkbank tarafından duyurusu yapıldı. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren uygulama yeni dönem duyurusu yapıldı. Yeni Dönem açıklaması yapıldı. Yeni sistemle beraber Halkbank müşterileri bir çok işlemi daha kolay yapabilecekler. Bu uygulama ile Halkbank müşterileri para transferi işlemlerini kolaylıkla yapabilecekler.

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre özellikle salgın sürecinde daha tedbirli olmak adına tedirginlikten kurtulmak için yeni gelişmelerin devreye alındığından bahsedildi. Bu sistem ile beraber IBAN'la uğraşmadan, mesai saatlerini beklemeden bir çok işlem artık daha rahat ve kolaylıkla yapılabilecek! İşte yeni sistemle ilgili tüm detaylar...

HALKBANK 7 GÜN 24 SAAT SANİYELER İÇİNDE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından geliştirilerek devreye alınan yeni sistem FAST  (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) ödeme sistemini Halkbank'ta devreye almıştır. Halkbank FAST sistemi ile müşterilerine,  farklı bankalarda bulunan hesaplar arasında para transferlerlerini artık haftanın 7 günü  istediğiniz saatte gerçekleştirebilme imkanı sağlamaktadır.

FAST ile bankalar arasında yapılacak olan para transferi işlemleri saniyeler içinde hızla tamamlanabilecek. Halkbank para transferi işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceksiniz.

BANKACILIK İŞLEMLERİ AÇIKLAMASI

Halkbank tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Halkbank Perakende Bankacılık Genel  Müdür Yardımcısı Tuncay tarafından, Halkbank müşterileri tarafından yapılan bankacılık  işlemlerinin %90’dan fazlasının şube dışı kanallar aracılığıyla gerçekleştiğine dikkatleri çekmiştir.

IBAN NUMARALARINI TEMİN ETME DÖNEMİ BİTİYOR!

Halkbank Perakende Bankacılık Genel  Müdür Yardımcısı Tuncay, bankanın kolay ve hızlı çözümler üreterek yapılacak olan yeni uygulamaları hakkında açıklamalarda bulundu.

"Kolay Adres uygulaması, para transferi yapmak için uzun IBAN  numaralarını temin etme dönemini bitiriyor. FAST sayesinde de hafta içi mesai saatlerini bekleme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Dijital kanallarımızı kullanan 3  milyon müşterimiz artık para transferlerini istedikleri gün ve saatte, IBAN  numarası olmadan kolayca yapabilecekler. Hesapların anahtar adreslerle  eşleştirilmesini hem bireysel hem de ticari müşterilerimiz için mümkün kılacağız. İnternet bankacılığı ve mobil şubelerimizi kullananların, bir Halkbank şubesine gitmiş kadar rahat etmesini sağlayacağız."

EVDEN ÇIKMADAN YAPILACAK!


Halkbank Perakende Bankacılık Genel  Müdür Yardımcısı Tuncay, açıklamalarına devam ederken, müşterilerin Halkbank şubelerinde alıştıkları hizmet kalitesi yönetimini,  dijital kanallarda da korumaya büyük önem verdikleri açıklamasında bulunarak sözlerine devam etti;  "Özellikle pandemi sürecinde dijital bankacılık hizmetlerimiz yüksek bir talep  gördü.

Evinden çıkmadan işlemlerini kolayca yapabileceğini deneyimleyen  müşterilerimizin bize duydukları güvenle, bu kanalların geliştirilmesine yönelik  beklentiler daha da arttı." ifadelerini kullandı. 

GÜVENİLİR VE HIZLI HİZMET

Genel  Müdür Yardımcısı Tuncay, açıklamalarına devam ederek "Güçlü yatırımlarımız ve sürekli gençleşen kadrolarımızla,  dijital bankacılık alanındaki rekabete hazırız. Kolay Adres ve FAST uygulamaları  dijital kanallarımıza olan ilgiyi daha da yükseltecektir. 82 yıllık bankacılık  deneyimiyle Halkbank, müşterilerine bu alanda da güvenilir, hızlı ve kullanıcı  dostu bir deneyim sunmaya devam edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

TCMB ANLIK ÖDEME SİSTEMİNE İLİŞKİN BASIN DUYURUSU

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yeni bir ödeme sistemini hizmete açmak üzere hazırlıklarını tamamlamıştır. FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) olarak isimlendirilen bu yeni sistem ile vatandaşlarımız farklı bankalardaki hesapları arasındaki para transferlerini, saniyeler içerisinde, 7 gün 24 saat gerçekleştirebileceklerdir.

FAST Sisteminin, 18 Aralık 2020 tarihinden itibaren pilot uygulama olarak hizmete alınması ve kademeli bir şekilde vatandaşların kullanımına açılması planlanmaktadır. Sistemin kısa bir zaman içerisinde tüm finansal kuruluşları kapsayacak şekilde yaygınlaşması hedeflenmektedir.

FAST Sistemi ile birlikte, ödemelerin telefon numarası, kimlik numarası veya e-posta adresi gibi bilgiler kullanılarak daha kolay bir şekilde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır.

Böylece, TCMB’nin Ülkemiz perakende ödeme sistemleri altyapısını, yenilikçi finansal teknolojileri ve iş yapış yöntemlerini destekleyecek şekilde geliştirmeye yönelik çalışmalarında önemli bir adımı tamamlanmış olacaktır.

Ödemeler alanındaki temel altyapıyı güçlendirecek bu gelişmelerin, yenilikçi finansal teknolojilerin hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesini sağlayarak, dijital ekonomi hedefi doğrultusunda çok önemli katkılarda bulunacağı değerlendirilmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur."

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR