Halkbank 376 TL Taksitle 10 Bin TL 6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Vermeye Devam Ediyor!

Halkbank 376 TL Taksitle 10 Bin TL 6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Vermeye Devam Ediyor!
YAYINLANMA TARİHİ: 23.05.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç kredisi nedir? Kredi başvuruları devam ediyor mu? Başvurular nereden ve nasıl yapılıyor? Krediden kimler yararlanabiliyor? Kredinin ödeme koşulları nedir?

Kamu bankaları tarafından hayata geçirilen Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi başvuruları devam etmektedir. Halkbank tarafından verilen temel ihtiyaç kredisi başvuruları devam etmektedir. Başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşlarımızda kredilerini alıp ihtiyaçlarını karşıladılar bile.

Halkbank 10 Bin TL, 5 Bin TL, 7.500 TL, 3.000 TL kredi vermeye devam ediyor. İstediğiniz miktarda kredinizi çekip 6 ay ertelemeli olarak ödeyebilirsiniz. Halkbank şubelerine gitmeden internet üzerinden ve mobil bankalar aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredinin özellikleri ve ödeme koşulları nedir? Başvuruları nasıl yapılmaktadır. Halkbank kredisine başvurmak isteyen kişiler için temel ihtiyaç kredisini sizler için araştırdık. Tüm sorularınızın cevabı haberimizde...

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Korona virüs salgını ile beraber ülkemizde ekonomik yönden sıkıntılı günler yaşamaktayız. Bu süreçte bankalarımız tarafından destekler devam ederken Halkbank tarafından verilmekte olan Bireysel Temel İhtiyaç kredisi vatandaşımız tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Bu süreçte vatandaşımızın yanında olmayı amaçlayan Halkbank kredi kampanyasına başvurular devam etmektedir. Peki nedir Bireysel Temel İhtiyaç kredisi;

Halkbank tarafından yapılan açıklama kapsamında, "Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterilerimizin gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL'ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur." açıklaması Halkbank tarafından resmi internet sitesinde yayımlanmıştır.

KREDİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR MU?

Bankalarımız tarafından duyuruların yapılmasının ardından 1 Nisan 2020 tarihi itibari ile Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi başvuruları alınmaya başladı ve şu günlerde de hala devam etmektedir. Bu süreçte sıkıntıya girmiş vatandaşımız ödeme kolaylığı olan bu krediden yararlanarak temel ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

HALKBANK BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurunuzu Halkbank şubelerine gitmeden kolaylıkla yapabilirsiniz. Sağlık tedbirleri kapsamında bankaya gitmeden internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden de belirlenen şartlara uygunsanız kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

KİMLER BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU YAPAMAZ?

Halkbank tarafından verilmekte olan Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretli vatandaşlar asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan Halkbank müşterileri bu kampanyadan  yararlanabilir.

Bu süreçte belirlenen bu kredi kampanyasından kamu bankalarının ortak kararı ile başlatılmıştır ve sadece birinden başvuru yapılabilirsiniz. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilir. Başvuru yapsa dahi değerlendirmeye alınmayacaktır.

Halkbank Temel ihtiyaç kredisi kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. KVKK aydınlatma metnine internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVRUSU NEREDEN YAPILIR?

Şubelere gitmeye gerek kalmadan aşağıdaki yöntemleri kullanarakta başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka çalışanları tarafından da zorunlu olmadıkça şubelere gidilmemesi gerektiği bildirildi. Başvuru için;

- Halkbank İnternet Şubelerine Giriş Yaparak,


- Halkbank Mobil Şubesine Giriş Yaparak,

- 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sistemi üzerinden de başvurularınızı yapabilirsiniz.

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’ne başvurmak için tıklayınız!

HALKBANK ONAYLANMIŞ KREDİNİZİ NASIL KULLANABİLİRSİNİZ?

Yukarıda da belirtildiği gibi yine aynı sistemleri kullanarak banka tarafından onaylanan kredinizi kullanabilirsiniz. Nerden kullanılır;

- Halkbank İnternet Şubelerine Giriş Yaparak,

- Halkbank Mobil Şubesine Giriş Yaparak,

Halkbank tarafından onaylanmış kredinizi kullanmak için tıklayınız!

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?


Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Kredinizi; 10.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle kullanma imkanı sağlanmıştır.

Halkbank Kredi ödemelerinizi; 6 ay ödemesiz dönemli olarak kullanabilirsiniz.

GERİ ÖDEMELERİ NASIL OLACAK?

3.000 TL Kredi Ödeme: 
İlk 6 ay geri ödeme yoktur. Sonraki 30 ay boyunca aylık 113 TL ödenecektir.

5.000 TL Kredi Ödeme : İlk 6 ay geri ödeme yoktur. Sonraki 30 ay boyunca aylık 188 TL ödenecektir.

7.500 TL Kredi Ödeme: İlk 6 ay geri ödeme yoktur. Sonraki 30 ay boyunca aylık 282 TL ödenecektir.

10.000 TL Kredi Ödeme:  İlk 6 ay geri ödeme yoktur. Sonraki 30 ay boyunca aylık 376 TL ödenecektir.

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ ÖDEME TABLOSU
 
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi
Tutarı
Toplam
Vade
Ödemesiz
Dönem
Aylık Faiz
Oranı
Taksit
Tutarı
10.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49376 TL
7.500 TL36 Ay6 Ay% 0,49282 TL
5.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49188 TL
3.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49113 TL


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER