Halkbank 25 Bin TL Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? Kimler Esnaf Kredisi Kullanabilir?

Halkbank 25 Bin TL Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? Kimler Esnaf Kredisi Kullanabilir?
YAYINLANMA TARİHİ: 26.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Birçok esnaf 2020 Covid-19 salgını nedeniyle oldukça sıkıntılı bir dönem geçirdi. Bazı esnaflar kapanırken bazıları da kapanma eşiğine geldi.

Birçok esnaf 2020 Covid-19 salgını nedeniyle oldukça sıkıntılı bir dönem geçirdi. Bazı esnaflar kapanırken bazıları da kapanma eşiğine geldi. Ancak Halk Bank’tan gelen 25 bin TL esnaf kredisi imkânı işleri oldukça değiştirdi. Bu kredi İmkânına başvuran esnaflar sonunda sıkıntılı dönemlerini atlatabildi. Ancak bahsedilen bu krediyi almak için de bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Şartlar sağlandığında ise her esnaf bu krediye sahip olabiliyor.
Halk Bank müşterilerine sunduğu bu kredi imkânını iki ayrı paket olarak birbirinden ayırmaktadır. İlk pakette ise 25 bin TL değerinde bir kredi seçeneği bulunmaktadır. Bu kredi 36 ay vade süresiyle beraber müşterilere verilmektedir. Bunun yanında kredinin 6 ay ödemesiz bir dönem imkânı da bulunmaktadır. Böylelikle zaten geliri oldukça düşen esnaflar kazançlarını toparladıktan sonra kredi ödemesine başlayabilecekler. Esnaf kredisi olarak sunulan diğer pakette ise esnaf ve sanatkârlar için kullanılabilecek para esnaf kartı verilmektedir. Bu kart içerisinde de 25 bin TL değerinde bir limit bulunmaktadır. Kart ile birlikte nakit akışı hızlanacak ve çeşitli çek senet işlemleri de daha hızlı yapılabilecektir. Kart içerisinde de taksit ve vadeli işlemler uygulanabilmektedir. Esnaf kredisi yanında verilen kartta 3 ay ödemesiz bir dönemin yanında 12 ay vade süresi de bulunmaktadır. Kredi olarak verilen faiz oranı da yüzde 4.5 olmaktadır.

HALK BANK 25 BİN TL ESNAF KREDİSİ BAŞVURUSU VE ŞARTLARI NELERDİR?


Halk Bank tarafından sunulan esnaf kredisinde bazı başvuru şartları bulunmaktadır. Bu şartlar içerisinde bulunan ve başvuruda gerekli olan belgeler de şu sıralanmaktadır: kimlik kartı, vergi levhası ve esnaf oda kayıt ve sicil belgesi. Bu belgeler arasında olan esnaf oda kayıt ve sicil belgesi İnternet üzerinden sorgulanabildiği için banka tarafından zorunlu tutulmamaktadır. Banka bu belgeleri online bir şekilde sorgulatabilmektedir.
Esnaf kredisi başvurusu için ilk yapılması gerekenler yukarıda belirtilen ilgili belgeleri hazırlamak olacaktır. Belgeler hazırlandıktan sonra Halk Bank İnternet sayfasından esnaf destek kredisi sayfasına ulaşarak istenen kredi ve işletme bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Bütün bilgiler doğru şekilde girilip onaylandığında kredi başvurunuz iletilmiş olacaktır. Bunun yanında kredinin onaylanması için faal şekilde çalışan bir işletmenin bulunması gerekmektedir. Bundan hariç aynı meslek kolundan olan herhangi bir Ticaret Odası’na kayıtlı işletmenin sahibi ya da ortağı olunması kredinin alınamamasına sebep olmaktadır. Esnaf kredisi için gerekli detay bilgilere de Halk Bank müşteri temsilcisinden ulaşmak mümkündür.

HALK BANK 25 BİN TL ESNAF KREDİSİNİ KİMLER ALABİLİR?

Halk Bank esnaf kredisi birçok işletme kolu tarafından alınabilmektedir. Bu işletmeler için örnek verilecek olursa kafeler, lokantalar, nakliyeciler, çeşitli dükkânlar ve bunun gibi faal işletmeler sayılabilmektedir. Kredi imkânı birçok meslek grubuna hitap ederek herkese hizmet vermektedir. Kredi şartlarına girmeyen esnaflar da Halk Bank İnternet sitesinde detaylı şekilde açıklanmıştır.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER